Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

 • - Obrazek 1W dniu 22 maja 2018r. tj. (wtorek) odbędzie się w przedszkolu koncert edukacyjny pt.: "Muzyka krajów europejskich". W koncercie uczestniczyć będą wszystkie grupy. Wstęp na koncert jest darmowy.

 • - Obrazek 1  

  Serdecznie zapraszamy na Festyn rodzinny, który odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym w dniu 25 maja (tj. piątek) od godz. 15.15.

  Najpierw wystąpią dzieci w krótkim programie artystycznym.

  Później przedszkolaki otrzymają 3 darmowe kupony do wykorzystania na dowolną atrakcję:

  - karuzelę, dmuchaniec mały bądź duży.

  Na przedszkolaki czekać też będzie stanowisko malowania twarzy, baloników skrętnych czy baniek mydlanych.

  Dzieci będzie bawić DJ oraz animatorzy.

  W kawiarence można będzie zakupić pyszne, domowe ciasta, torty, gofry, pop- corn, frytki, kawę , herbatę, wodę.

  Można będzie posilić się grochówką bądź kiełbaską z rożna.

  Serdecznie zapraszamy!

 • 1 miejsce na Festiwalu

  1 miejsce na Festiwalu - Obrazek 1   W piątek 11 maja dzieci 5 - 6 letnie wystąpiły na deskach WCK podczas Festiwalu Kultury Przedszkolnej i zdobyły 1 miejsce w kategorii dzieci starszych
  Dzieci przedstawiły program „Wspomnienia starzyków”, który przygotowały panie: Jolanta Wagner i Bożena Pająk. Serdecznie gratulujemy!

  http://gazeta.wodzislaw-slaski.pl/znamy-laureatow-miejskiego-festiwalu-kultury-przedszkolnej/

   
 • - Obrazek 1    W dniu 10 maja grupa dzieci z "Biedronek"  i "Muchomorków" przedstawiła na Festiwalu Kultury Przedszkolnej w WCK inscenizację taneczną pt.: "Zajączki w kapuście" (do tańca ludowego "Zajączek"). Jury przyznało nam WYRÓŻNIENIE!

  Jesteśmy dumni z naszych małych tancerzy! Gratulujemy!

 • Dzień flagi

   Dzień flagi - Obrazek 1   Dzień flagi - Obrazek 2  W środę 02 maja cała Polska obchodziła ważne święto: Dzień Flagi. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. Dzieci rozmawiały z wychowawczyniami na temat wyglądu i poszanowania symboli narodowych. Wszyscy śpiewali piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie wykonali papierową flagę i jak prawdziwi patrioci zaśpiewali hymn w pozycji „na baczność”.

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny

  Powiatowy Konkurs Plastyczny - Obrazek 1    Powiatowy Konkurs Plastyczny - Obrazek 2  26 kwietnia odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 6 rozdanie nagród dla przedszkolaków z wodzisławskich przedszkoli biorących udział w konkursie plastycznym pt.: „Wodzisław Śląski- moje miasto- moje miejsce”. Celem konkursu było malarskie przedstawienie najciekawszych miejsc w naszym mieście, popularyzacja i przywiązanie do „Małej ojczyzny”. Pomysłowość i zdolności plastyczne przedszkolaków zadziwiły jurorów. Trudno było wybrać najpiękniejsze prace. Podczas uroczystości rozdania nagród wystąpiły „starszaki” z PP nr 6 przedstawiając laureatom krótkie scenki związane z naszym miastem.

  Uroczystość tę zaszczyciły Ludwika Kłosińska- naczelnik Wydziału Edukacji oraz Dembowy- kierownik Referatu DS. Oświaty, które wręczały upominki nagrodzonym przedszkolakom.

 • - Obrazek 1    - Obrazek 2    - Obrazek 3    - Obrazek 4    - Obrazek 5         W czwartek tj. 19 kwietnia komisja dokonała wyboru prac w konkursie plastycznym: "Wodzisław Śląski- moje miasto, moje miejsce".
  Laureatów konkursu poznamy w czwartek 26 kwietnia podczas rozdania nagród. Zapraszamy.

 • - Obrazek 1 W środę tj. 25. 04.2018r. odbędzie się o godz. 10.00 w przedszkolu koncert edukacyjny pt.: "Wędrówki po regionach". Zaszczyci  nas para taneczna. Zapraszamy.

 • - Obrazek 1W dniu 27 kwietnia tj. w piątek odbędzie się sesja fotograficzna. Zdjęcia będą wykonywane przez firmę PRO- ART. W związku ze zbliżającym się Mundialem 2018, który odbędzie się w Rosji- zdjęcia będą nawiązywać do tematyki piłkarskiej i będą miały oprawę pt.: "Mistrzostwa". Cena kompletu wynosi 32 zł. (1 zdjęcie w formacie 20 x 30 i 2 zdjęcia w formacie 10 x 15). Rodzice nie są zobligowani do zakupu zdjęć.

  Ponadto w tym samym dniu dzieci z grup: "Słoniki" i "Rybki" będą miały wykonywane zdjęcia do tableau, które otrzymają na zakończenie edukacji przedszkolnej. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do przedszkola.

 • - Obrazek 1Rodzice dzieci nowo przyjętych  (od września 2018r.) proszeni są o zgłaszanie się do przedszkola (do dnia 25 kwietnia 2018r.) w celu podpisania: DEKLARACJI KORZYSTANIA Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

 •     - Obrazek 1     Wielka akcja Dziennika Zachodniego!
  Zachęcamy rodziców do głosowania w wielkim plebiscycie. Wspólnie wybierzemy:
  Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku.

  Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedszkolu oraz na stronie: 

  http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/przedszkole/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczyciele-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-zglos-swoich-kandydatow,13000852/?utm_source=FB&utm_medium=aliasprzedszkole&utm_campaign=PRZEDSZKOLE

   

 • - Obrazek 1    Dzień czekolady!

  W czwartek- 12 kwietnia nasze przedszkole organizuje Dzień czekolady. Na naszych przedszkolaków czekają "słodkie" niespodzianki. Specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju.

 • Konurs plastyczny- Moje miasto

  Konurs plastyczny- Moje miasto - Obrazek 1  

  Regulamin Powiatowego Konkursu Plastycznego

   

   

  ,, WODZISŁAW- MOJE MIASTO- MOJE MIEJSCE”

   

     Młodzi, utalentowani wodzisławianie zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym o naszym mieście. Wodzisław Śląski istnieje od dawien dawna, ma już 760 lat i obok zabytkowych obiektów pojawiły się współczesne. Każdy z Was ma na pewno swoje ulubione, magiczny miejsce, z którym związane są jakieś wydarzenia, lubicie tam przebywać. Wyobraźcie sobie, że odwiedza Was  zagraniczny rówieśnik, gdzie go zaprowadzicie? Które najciekawsze miejsce w Wodzisławiu chcielibyście mu pokazać? Malujcie, rysujcie to, co mamy najpiękniejsze.

   

  Głównym celem konkursu jest malarskie przedstawienie najciekawszych miejsc w naszym mieście.

   

  1. Organizator: Publiczne Przedszkole nr 6 w Wodzisławiu Śląskim.

  2. Założenia i cele konkursu:

  Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych z powiatu wodzisławskiego.

  Tematem przewodnim konkursu jest przedstawienie miasta:  zabytków, miejsc rekreacyjnych, parków, placów zabaw i architektury. Udział w konkursie będzie dla dzieci okazją do lepszego poznania miasta.

  3. Technika: malarska i rysunkowa.

  4. Format pracy: A4

  5.  Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Praca nie może być zbiorowa.

  6. Pracę należy opisać: imię i nazwisko autora, wiek, numer telefonu i adres mailowy przedszkola, imię i nazwisko opiekuna artystycznego (metryczka w załączniku - prosimy o komputerowe wypełnienie i naklejenie na pracę)

  7. Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 16 kwietnia 2018 r. na adres:

      Publiczne Przedszkole nr 6

      44 - 300 Wodzisław Śląski

      ul. Kard. Wyszyńskiego 30

  lub dostarczyć osobiście: od poniedziałku do piątku, w godzinach 900 – 1600

  8. Jury powołane przez Organizatora oceni prace według następujących kryteriów:

  - zgodność pracy z tematem,

  - samodzielne i oryginalne ujęcie tematu,

  - artystyczny poziom pracy,

  - estetyka wykonania.

  9. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola www.pp6.wodzislaw-slaski oraz na Facebook'u .

  10. Rozdanie nagród odbędzie się 26 kwietnia br. Laureaci zostaną o tym powiadomieni telefonicznie.

   

  UWAGA.

  Uczestnik, który zgłosi pracę do konkursu zrzeka się praw autorskich na rzecz Publicznego Przedszkola nr 6.

  Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.

   

   

 •   - Obrazek 1DRODZY RODZICE!

  25 maja br. odbędzie się w naszym przedszkolu Festyn rodzinny. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla naszych pociech i tradycyjnie pragniemy zorganizować PRZEDSZKOLNĄ LOTERIĘ. Wiemy, że bez Waszej pomocy i zaangażowania nie zdziałamy wiele. Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie w organizacji loteryjnych fantów. Prosimy o książki, ozdoby, artykuły papiernicze, różnego rodzaju bony. Będziemy ogromnie wdzięczni za ufundowanie nagrody głównej. Wyjątkowo zbiórkę fantów musimy zakończyć 18 kwietnia. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie fantów do wychowawczyń. Serdecznie dziękujemy!

  Rada Rodziców

 • - Obrazek 1

 • Dalsze etapy rekrutacji:

     Dalsze etapy rekrutacji: - Obrazek 1Dalszy etap rekrutacji na rok szkolny 2018/ 19

  1.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej art. 150 ust 7 ustawy Prawo oświatowe nastąpi od 22 do 23 marca 2018r. Termin postępowania uzupełniającego: 23 kwietnia 2018r. 

  2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych  w postępowaniu rekrutacyjnym nastąpi w dniu 26 marca 2018r. do godz. 15.00. Termin postępowania uzupełniającego: do 25 kwietnia - do godz. 15.00

  3. Potwierdzenie przez rodzica kandydata  woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym do 30 marca 2018r. do godz. 15.00 Termin postępowania uzupełniającego: do 27 kwietnia do godz. 15.00

  4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną  listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postepowaniu rekrutacyjnym do 06 kwietnia do godz. 15.00. Termin postępowania uzupełniającego: do 30 kwietnia 2018r. - do godz. 15.00

 • Rekrutacja na rok 2018- 19

  REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI
  PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO WODZISŁAW ŚLĄSKI,
  NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   

  Przekazujemy informacje, które przybliżą zasady i kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Wodzisław Śląski na rok szkolny 2018/2019. Informacje mogą być pomocne w wypełnianiu i kompletowaniu wymaganej dokumentacji oraz terminowego złożenia jej w placówce. 

  Zapisy dzieci do publicznych przedszkoli prowadzonych przez  Miasto  Wodzisław Śląski  na rok szkolny 2018/2019 rozpoczną się o godz. 8.00 w dniu 5 marca 2018 r. i kończą o godzinie 15.00 w dniu 16 marca 2018 r.

   

  Podstawa prawna

  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59 ze zmianami)

  Uchwała Nr XXVIII/289/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Wodzisław Śląski.

  Uchwała Nr XXIX/296/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXVIII/289/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Wodzisław Śląski.

  W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział:

  • Wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci od początku roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
  • Od dnia 1 września 2017 r. dzieci w wieku od 3 do 5 lat maja prawo do korzystania  z wychowania przedszkolnego, a dzieci w wieku 6 lat są obowiązane do rocznego przygotowania przedszkolnego.
  • Dziecko, które w 2018 r. kończy 6 lat, może na wniosek rodziców, także rozpocząć naukę w szkole podstawowej, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018, albo posiada opinie o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
  • Do publicznych przedszkoli przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego.
  • na podstawie pisemnej deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym publicznym przedszkolu, złożonej w tej placówce przez rodziców,
  • na podstawie pisemnego wniosku o przyjęcie do przedszkola złożonego w placówce przez rodziców na wolne miejsca.
  • Dzieci zamieszkałe poza Miastem Wodzisław Śląski mogą być przyjęte do publicznych przedszkoli po zapewnieniu miejsc dla dzieci mieszkających w Wodzisławiu Śląskim.
  • Ilekroć w powyższej informacji jest mowa o rodzicach- należy przez to rozumieć również prawnych opiekunów dziecka oraz osoby(podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem ( art.14 pkt 19 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

   

  Miejsce zamieszkania kandydata

   

  Miejscem zamieszkania kandydata jest miejsce zamieszkania jego rodziców, albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska, lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy

   

  rodzicielskiej. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego  z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli  dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy ( art. 26 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny - Dz. U. z 2016 r. poz. 380 ze zmianami).

   

  Zasady przyjęć:

   

  1. Do publicznych przedszkoli przyjmowane są:
  • dzieci w wieku od 3 do 5 lat ( urodzone w latach 2015-2013),
  • dzieci 6-letnie (urodzone w 2012 roku)- objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.
  1. Do publicznych przedszkoli przyjmuje się na wolne miejsca dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego.
  2. Kandydaci zamieszkali poza terenem miasta Wodzisław Śląski mogą być przyjęci do publicznych przedszkoli jeżeli po przeprowadzeniu postepowania rekrutacyjnego Miasto Wodzisław Śląski będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.

  Postępowanie rekrutacyjne:

  1. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora danego przedszkola.
  2. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.
  3. W wniosku należy wskazać przedszkola uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanego ( pierwsze miejsce) do najmniej preferowanego ( trzecie miejsce).
  4. Wypełniony wniosek należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru, wskazanym na pierwszym miejscu.
  5. W przypadku większej liczby kandydatów ubiegających się o przyjęcie do danego przedszkola niż liczba wolnych miejsc, postępowanie rekrutacyjne jest realizowane w dwóch etapach z uwzględnieniem kryteriów ustawowych i samorządowych.
  6. Do każdego wniosku należy dołączyć stosowne dokumenty, niezbędne do potwierdzenia każdego kryterium, wskazanego przez rodzica w tym wniosku. Brak dokumentów potwierdzających dane kryterium- eliminuje przyznanie punktów za to kryterium przez komisję rekrutacyjną.

  I    Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria (tzw. ustawowe) wynikające z art. 131 ust.2 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe:

  1.    wielodzietność rodziny kandydata*;

  2.    niepełnosprawność kandydata;

  3.    niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

  4.    niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

  5.    niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

  6.    samotne wychowywanie kandydata w rodzinie**;

  7.    objęcie kandydata pieczą zastępczą.

  Powyższe kryteria mają jednakową wartość.

   

  *wielodzietność rodziny– oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,

  **samotne wychowywanie dziecka– oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę,   wdowca osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem ( art. 4 pkt 43 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

    

  Dokumenty potwierdzające spełnianie w/w kryteriów:

  a)    oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,

  b)   orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. z 2015 r. poz.1886 ze zmianami ),

  c)  prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,

       d)    dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej  (tj. Dz. U. z 2016 r. poz.575 ze zmianami);

  Dokumenty składa się w oryginale, w formie notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica/opiekuna prawnego.

  II   Na drugim etapie brane są pod uwagę tzw. kryteria samorządowe w Uchwale Nr XXVIII/289/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Wodzisław Śląski oraz Uchwale Nr XXIX/296/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie zmiany uchwały                                      Nr XXVIII/289/17 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia  22 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Wodzisław Śląski.

  Kryteria

  Liczba punktów

  Dokumenty niezbędne  do potwierdzenia kryteriów

  dziecko, którego rodzice lub opiekunowie prawni ( w tym rodzic samotnie wychowujący lub prawny opiekun samotnie wychowujący), którzy pracują/studiują/uczą się w trybie stacjonarnym;

  32 pkt

  dokument poświadczający zatrudnienie (do każdego z rodziców) zaświadczenie z uczelni zawierające informacje o stacjonarnym systemie studiów

  rodzeństwo dziecka będzie kontynuowało edukację w tym samym przedszkolu  w roku szkolnym, którego dotyczy wniosek;

  16 pkt

  oświadczenie na Wniosku o przyjęcie do przedszkola

  dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (z art. 7 ustawa o pomocy społecznej);

  4 pkt

  oświadczenie na Wniosku o przyjęcie            do przedszkola

  dziecko uczęszczające wcześniej                       do Żłobka Miejskiego;

  2 pkt

  zaświadczenie wydane przez żłobek

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Uwagi:

  • Kopie dokumentów za zgodność z oryginałem poświadczają rodzice kandydata.
  • Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego lub może zwrócić się do Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego o potwierdzenie tych okoliczności.

   

  Terminy postępowania rekrutacyjnego:

  Lp.

  Rodzaj czynności

  Termin

  Termin postępowania uzupełniającego

  1.

  Składanie wniosków o przyjęcie  do przedszkoli wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  od 05.03.2018 r.  godz. 8.00

   do 16.03.2018r.    godz. 15.00

  od 13.04.2018 r. godz. 8.00

   do 19.04.2018 r.  godz.15.00

  2.

  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej art. 150 ust 7 ustawy Prawo oświatowe.

  od 22.03.2018 r.

  do 23.03.2018 r.

  23.04.2018 r.

  3.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych  w postępowaniu rekrutacyjnym.

  do 26.03.2018 r.

  godz. 15.00.

  do 25.04.2018 r.

  godz. 15.00.

  4.

  Potwierdzenie przez rodzica kandydata  woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym.

  do 30.03.2018 r.

   godz. 15.00.

  do 27.04.2018 r.

  godz. 15.00.

  5.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną  listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postepowaniu rekrutacyjnym.

  do 06.04. 2018 r.

  godz. 15.00.

  do 30.04.2018 r.

  godz. 15.00.

    

     Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, dla których Miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym jest realizowane w terminach określonych w Zarządzeniu nr OR-I.0050.35.2018 Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego z dnia 26 stycznia 2018 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, dla których Miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym.

  Procedura odwoławcza:

  Rodzice kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do przedszkola mogą:

  • wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola  w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Komisja rekrutacyjna przygotowuje i wydaje uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia złożenia przez rodzica wniosku,
  • wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej
   w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
  • na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.

   

   

 • - Obrazek 1

  Z powodu złych warunków atmosferycznych zostaje przesunięty dzień

  "przywitania wiosny" z 21 marca na 5 kwietnia.

 • Ważne

  Ważne - Obrazek 1   WAŻNE!

  DRODZY RODZICE!

  Wszyscy rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2018- 19 rozpoczynają edukację szkolną proszeni są o złożenie WNIOSKU w wybranych szkołach podstawowych  NAJPÓŹNIEJ do dnia 16 marca 2018r.

 • Wydarzenia- marzec

  Wydarzenia- marzec - Obrazek 1Najbliższe dni będą obfitować w różnego rodzaju wydarzenia:

   

  1.  15 marca  (czwartek) dzieci będą miały okazję zapoznać się z pracą piekarza i sposobami wypieku chleba w związku z obchodzonym Dniem piekarza i cukiernika.
  2. 19 marca- (poniedziałek) będą wykonywane wszystkim grupom zdjęcia przez fotografa z Dziennika Zachodniego. Zdjęcia te ukażą się wraz z nazwiskami dzieci pod koniec maja w w/w gazecie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na publikację Państwa dziecka w gazecie, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego u wychowawczyń!
  3. 20 marca- (wtorek) dzieci będą uczestniczyły w koncercie muzycznym, który rozpocznie się o godz. 9.00. Wstęp- BEZPŁATNY!   Obchodzić będziemy w tym dniu także: Międzynarodowy Dzień wróbla.
  4. 21 marca (środa) obchodzić będziemy Pierwszy Dzień Wiosny. Planujemy przemarsz ulicami miasta i tzw.: happening ANTYSMOGOWY: „Świeży powiew wiosny- zdrowy oddech dziecka”!. W związku z tym mamy prośbę, by każde dziecko przyniosło w tym dniu zakupioną przez Państwa maskę (antysmogową bądź chirurgiczną) i ozdobioną wiosennie np. farbami, różnymi ozdobami plastycznymi. Chcemy uświadomić dzieciom i przechodniom-  jak zły wpływ ma smog na rozwój i życie dzieci.  
  5. 22 marca (czwartek) obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Prosimy, by każde dziecko w tym dniu miało na sobie niebieski akcent np.: ubranie, kokardy, opaskę itp.
  6. 23 marca kończy się konkurs na „Najpiękniejszą pisankę”. Konkurs został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec naszego miasta. Z regulaminem można zapoznać się pod adresem: https://wodzislaw-slaski.pl/prezydencki-konkurs-na-najpiekniejsza-pisanke-2
  7. 28 marca (środa) organizujemy w przedszkolu „Śniadanie wielkanocne”. Prosimy, by w tym dniu dzieci były ubrane odświętnie. Chcemy podkreślić charakter nadchodzących świąt poprzez spożywanie tradycyjnych potraw m.in. jajek, nowalijek. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę w jakikolwiek sposób wzbogacić nasz stół np. poprzez przygotowanie ozdób, drobnych przekąsek dla dzieci np.: czekoladowych jajeczek, zajączków itp. prosimy o kontakt z wychowawczyniami. .....................................................................
strona: