Informacje dla rodziców Bawimy się i uczymy Wychowawca podpowiada Propozycje zabaw z dzieckiem w domu

Muchomorki

Grupa: "Muchomorki"

Nasza grupa liczy 25 dzieci:  10  dziewczynek i  15  chłopców

Telefon do konsultacji: 789- 259- 322

RADA RODZICÓW:

1. Paulina  Czechowska

2. Sandra  Macura

3. Robert Marciniak

4. Bogna Pasieka

5. Agnieszka Wojtania

Zajęcia dodatkowe:

- rytmika: piątek  godz. 9.00

- angielski:

....................................................................................................................

• WYKONANIE CHOINECZEK NA KIERMASZ ŚWIATECZNY  11-13.12
  • PAWIE OCZKA - wykonanie ozdób  NA CHOINKĘ  12.12
  • WYKONANIE  STROIKA  NA KONKURS BOŻONARODZENIOWY  15.12
  • ZAJĘCIA METODĄ D.DZIAMSKIEJ  EDUKACJA PRZEZ RUCH  13,14 LISTOPAD
  • PIECZENIE I DEKOROWANIE CIASTECZEK  18.12
  • WIGILIJKA 19.12
  • ZABAWY DOWOLNE W SALI

• URODZINY ADASIA I OSKARA
  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK  6.11
  • WARSZTATY CUKIERNICZE   28.11
  • ANDRZEJKI    30.11
  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  27.11
  • KONCERT MUZYCZNY 22.11
  • ZAJĘCIA Z RYTMIKI I ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE
  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 21.11
  • ZABAWY DOWOLNE W SALI
  • ZABAWY RUCHOWE,  ZABAWY BADAWCZE Z WIATRAKAMI W OGRODZIE, SADZENIE CEBULEK KWIATÓW
  • ZAJĘCIA METODĄ D.DZIAMSKIEJ  EDUKACJA PRZEZ RUCH  13,14 LISTOPAD

• URODZINY  OLIWIERA B. 18.10, OLIWIERA M. 27.10   i EMILKI N. 12.10
  • 24.10     PRÓBNY  ALARM
  • 18.10    KONCERT  MUZYCZNY
  • 13.10   DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ
  • 05.10    WYCIECZKA DO OGRODKÓW DZIAŁKOWYCH  "RÓŻA"
  • ZAJĘCIA EDUKACJA PRZEZ RUCH W/G  D. DZIAMSKIEJ
  •  TEATRZYK  P. BASI "ZAJĄCZEK  NIE CHCE SIĘ DZIELIĆ"
  • PREZENTACJA SWOJEJ RODZINY

WYDARZENIA:

• 12 .09 DZIEŃ  SPORTU
  • 13.09   PIERWSZY SPACER I ZABAWY W OGRODZIE
  • 15.09  DZIEŃ  KROPKI
  • 20.09  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I DYNI
  • 25.09  SPOTKANIE  Z ALPAKAMI
  • 27.09  ZAJĘCIA  LOGOPEDYCZNE  Z  PANIĄ  JOASIĄ  ORAZ TEATRZYK PANI BASI "ZŁOŚĆ..."
  • 28.09 DZIEŃ CHŁOPAKA
  •   ZABAWY W PIASKOWNICY

ROK SZKOLNY  2023/2024

Adaptacja

pożegnanie z dzieckiem w przedszkolupożegnanie z dzieckiem w przedszkolu

Wyprawka przedszkolaka na rok przedszkolny 2023/2024

Ramowy rozkład dnia

8:00 – 8:30  Mycie rąk.  Schodzenie się dzieci do przedszkola. Indywidualne rozmowy z dziećmi. Zabawy ruchowe integrujące grupę, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania.

8:30 – 9:00 Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, zabiegi higieniczne.

9:00 – 10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10:00 - 11.15 Kontynuowanie prac wynikających z zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki, swobodna aktywność dzieci. Zajęcie ruchowe  w sali (w razie niekorzystnej aury). Czytanie literatury dziecięcej. Zabawy z językiem angielskim /...../.

11.15 - 11.30 Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.

11:30 – 12.00 Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12. 00 – 14:00  Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do odpoczynku. Leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej lub słuchaniu bajek.

14.00 – 14:15 Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:15 – 15.00 Zabiegi higieniczne, zabawy dowolne; czytanie literatury dziecięcej, fragmentów książek, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe. gry edukacyjne, planszowe z małym zespołem. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

Drodzy Rodzice !

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych odbędzie się 1 września 2023r. (piątek).

Rodzic zobowiązany jest do odbierania telefonu z przedszkola (32 455 25 77).