Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców Bawimy się i uczymy Kącik dobrych serduszek Wychowawca podpowiada Język angielski

Muchomorki

 

Na konsultacje indywidualne

zapraszam w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godziny 15.00 do 15.30

lub w innym czasie po uzgodnieniu z wychowawcą.

 

Rada Rodziców: MUCHOMORKI

1. RAFAŁ MIKA

2. MIRELLA FOJCIK

3.   ANNA KRAWCZYK – SOBALA

..............................................................

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie: 

logopedia  - poniedziałki 9.00 - 9.15

rytmika - środy 9.00- 9.15

j. angielski: piątki- 10.30- 11.00

gimastyka korekcyjna - piątki 10.15- 10.30

 

 

W dniu 22 maja 2018r. tj. (wtorek) odbędzie się w przedszkolu koncert edukacyjny pt.: "Muzyka krajów europejskich". W koncercie uczestniczyć będą wszystkie grupy. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

 

       W piątek 18.05.2018  odbyły się w „Muchomorkach” zajęcia edukacyjne pt.: „Rowery”. Pogoda nie była łaskawa, więc zajęcia odbyły się w sali zabaw. Dzieci miały możliwość porównywania wielkości rowerów (duży i mały, wysoki- niski). Dzieci wypowiadały się na temat przeznaczenia rowerów i zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Maluszki utrwaliły sobie pojęcie koła. Dzieci mogły spróbować jazdy na rowerze dziecięcym. Zabawy ruchowe wprawiły ich w dobry nastrój i nauczyły cierpliwego czekania w kolejce. Na koniec małe "Muchomorki" wykonały ćwiczenie graficzne pt.: "Rower" łącząc linią ciągłą pojedyncze kropki.

Zdjęcia można zobaczyć na Facebooku i w Galerii: Muchomorki- maj 2018

  

Serdecznie zapraszamy na Festyn rodzinny, który odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym w dniu 25 maja (tj. piątek) od godz. 15.15.

Najpierw wystąpią dzieci w krótkim programie artystycznym.

Później przedszkolaki otrzymają 3 darmowe kupony do wykorzystania na dowolną atrakcję:

- karuzelę, dmuchaniec mały bądź duży.

Na przedszkolaki czekać też będzie stanowisko malowania twarzy, baloników skrętnych czy baniek mydlanych.

Dzieci będzie bawić DJ oraz animatorzy.

W kawiarence można będzie zakupić pyszne, domowe ciasta, torty, gofry, pop- corn, frytki, kawę , herbatę, wodę.

Można będzie posilić się grochówką bądź kiełbaską z rożna.

Serdecznie zapraszamy!

 

   

W dniu 10 maja grupa dzieci z "Muchomorków" i "Biedronek" przedstawiła na Festiwalu Kultury Przedszkolnej w WCK inscenizację taneczną pt.: "Zajączki w kapuście" (do tańca ludowego "Zajączek"). Jury przyznało nam WYRÓŻNIENIE!

Jesteśmy dumni z naszych małych tancerzy! Gratulujemy!

 

        W środę 02 maja cała Polska obchodziła ważne święto: Dzień Flagi. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. Dzieci rozmawiały z wychowawczyniami na temat wyglądu i poszanowania symboli narodowych. Wszyscy śpiewali piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie wykonali papierową flagę i jak prawdziwi patrioci zaśpiewali hymn w pozycji „na baczność”. 

      

W czwartek 26 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: "Moje miasto- moje miejsce". Miło nam pionformować, że z naszej grupy została nagrodzona  w kategorii dzieci 3- 4 letnich:

NIKOLA KULIŃSKA, która zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 

Koncert edukacyjny w PP6

 

25 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbył się koncert edukacyjny pt.: "Wędrówki po regionach". Gościliśmy parę taneczną  z Zespołu Pieśni i Tańca SARI z Żor. Zostały zaprezentowane dwa polskie tańce narodowe: krakowiak i polonez. Para taneczna każdy taniec zaprezentowała w odpowiednim stroju: w  krakowiaku strój krakowski, a polonezie strój szlachecki. Dzieci dowiedziały się także, że krakowiak to żywy, skoczny taniec ziemi krakowskiej, a polonez to taniec chodzony, który był tańczony na dworach magnackich i szlacheckich. Nasza najmłodsza widownia również miała swój udział w pokazie, gdyż ochotników zaproszono na środek i razem z parą taneczną wykonali poloneza. Nie zabrakło też śląskich tańców ludowych. Na koniec zaprezentowano m.in. taniec wielkopolski pt.: „Gołąbek”.

 W środę tj. 25. 04.2018r. odbędzie się o godz. 10.00 w przedszkolu koncert edukacyjny pt.: "Wędrówki po regionach". Zaszczyci  nas para taneczna. Zapraszamy.

 Uprzejmie  proszę  o  zgłoszenie  się  3 osób z naszej grupy, które upieką  i podarują blaszkę ciasta  na  festyn.  

 W dniu 27 kwietnia tj. w piątek odbędzie się sesja fotograficzna. Zdjęcia będą wykonywane przez firmę PRO- ART. W związku ze zbliżającym się Mundialem 2018, który odbędzie się w Rosji- zdjęcia będą nawiązywać do tematyki piłkarskiej i będą miały oprawę pt.: "Mistrzostwa". Cena kompletu wynosi 32 zł. (1 zdjęcie w formacie 20 x 30 i 2 zdjęcia w formacie 10 x 15). Rodzice nie są zobligowani do zakupu zdjęć.

      W czwartek tj. 19 kwietnia dzieci miały okazję podziwiać sprawność rąk iluzjonisty, który żartami i wspaniałym pokazem swoich umiejętności zabawiał wszystkich obecnych. Przedszkolaki obserwowały m.in.: jak z pustego pudełka wychodzi królik, związane chustki same się rozwiązują, parasolka zmienia swój kształt itp. Ten pokaz wzbudził zdumienie na twarzach dzieci i dorosłych. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta „prawdziwego czarodzieja” i otrzymać duże brawa za występ.

 


Od  dnia  16.04.2018  dzieci będą  codziennie po śniadaniu myć ząbki. Wobec  tego  proszę,  by każde dziecko przyniosło szczoteczkę, pastę i kubeczek- podpisane markerem.

          Wielka akcja Dziennika Zachodniego!
Zachęcamy rodziców do głosowania w wielkim plebiscycie. Wspólnie wybierzemy:
Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku.

Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedszkolu oraz na stronie: 

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/przedszkole/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczyciele-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-zglos-swoich-kandydatow,13000852/?utm_source=FB&utm_medium=aliasprzedszkole&utm_campaign=PRZEDSZKOLE

 

W piątek- 13 kwietnia odwiedziła naszą grupę p. Bogusia- babcia Lenki. Najpierw przeczytała dzieciom wierzszyk Stanisława Jachowicza - Chory kotek. Potem dzieci zapoznały się z podopieczną pani Bogusi- kotką Franusią. Kotka była nieco przestraszona widząc dużą grupę dzieci, ale po chwili uspokoiła się i każde chętne dziecko mogło pogłaskać jej miękkie, czarne futerko. Pani Bogusia opowiedziała nam o jej zwyczajach. Przedszkolaki dowiedziały się co Franusia lubi jeść, pić, jak zachowuje się na co dzień. W podziękowaniu dzieci zaśpiewałypiosenkę pt.: "Kotek- kłopotek".

      W związku z realizowaną tematyką o zwierzętach domowych i wiośnie ustaliliśmy z dziećmi, że  - kto może i ma ochotę, może przynieść  w najbliższym czasie swoje małe zwierzątko żywe lub maskotkę. Zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z wychowawcą w celu ustalenia szczegółów.

    Dzień czekolady!

W czwartek- 12 kwietnia nasze przedszkole organizuje Dzień czekolady. Na naszych przedszkolaków czekają "słodkie" niespodzianki. Specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju.

DRODZY RODZICE!

25 maja br. odbędzie się w naszym przedszkolu Festyn rodzinny. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla naszych pociech i tradycyjnie pragniemy zorganizować PRZEDSZKOLNĄ LOTERIĘ. Wiemy, że bez Waszej pomocy i zaangażowania nie zdziałamy wiele. Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie w organizacji loteryjnych fantów. Prosimy o książki, ozdoby, artykuły papiernicze, różnego rodzaju bony. Będziemy ogromnie wdzięczni za ufundowanie nagrody głównej. Wyjątkowo zbiórkę fantów musimy zakończyć 18 kwietnia. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie fantów do wychowawczyń. Serdecznie dziękujemy!

Rada Rodziców

ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU - 6 kwiecień

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Światowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie. Dlatego chcemy zorganizować dzień na sportowo. Prosimy, żeby wszystkie dzieci przyniosły wygodny strój do ćwiczeń np. spodnie- leginsy i t- shirt.

 

Dzień marchewki w "Muchomorkach".

W dniu 04.03.2018r. dzieci wielozmysłowo rozpoznawały marchewkę, podkreślały jej walory zdrowotne i kolorystyczne. Tworzyły pracę plastyczną-  sylwetę tego znanego warzywa. Rozwiązywanie zagadek słowno-obrazkowych było podsumowaniem wiadomości na w/w temat.Degustowały marchewkę pociętą w talarki.

   We wtorek 20 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wróbla. Grupa Muchomorków na zajęciach zapoznała się ze sylwetką wróbla, w jakim środowisku żyje, czym się żywi. Dzieci wysłuchały bajkę pt.: " Wróbelek Elemelek i kartofelek". Nie zabrakło też zabaw ruchowych o wróbelku. Każde dziecko miało okazję układać puzzle z podobiznami różnych ptaków. Na koniec wykonały pracę plastyczną pt.: " Wróbelek".
 

   Z powodu złych warunków atmosferycznych zostaje przesunięty dzień

"przywitania wiosny" z 21 marca na 5 kwietnia.

  Zakładamy  w  sali  tzw.:  "zielony  kącik".  W najbliższą  środę tj. 14 marca będziemy

 z dziećmi siać owies wielkanocny. Mamy już  dla każdego dziecka  małą doniczkę i nasiona. Potrzebujemy jeszcze  ziemię. 

Może  ktoś  z rodziców byłby chętny zakupić ziemię, nasiona i cebulki  innych kwiatów np. hiacyntów, narcyzów itp.

Możemy posadzić także cebulkę na szczypiorek,  fasolę  itp.  Każde  dziecko  zabierze doniczkę z owsem

do domu przed  świętami wielkanocnymi.

 

Najbliższe dni będą obfitować w różnego rodzaju wydarzenia:

 

 1.  15 marca  (czwartek) dzieci będą miały okazję zapoznać się z pracą piekarza i sposobami wypieku chleba w związku z obchodzonym Dniem piekarza i cukiernika.
 2. 19 marca- (poniedziałek) będą wykonywane wszystkim grupom zdjęcia przez fotografa z Dziennika Zachodniego. Zdjęcia te ukażą się wraz z nazwiskami dzieci pod koniec maja w w/w gazecie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na publikację Państwa dziecka w gazecie, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego u wychowawczyń!
 3. 20 marca- (wtorek) dzieci będą uczestniczyły w koncercie muzycznym, który rozpocznie się o godz. 9.00. Wstęp- BEZPŁATNY!   Obchodzić będziemy w tym dniu także: Międzynarodowy Dzień wróbla.
 4. 21 marca (środa) obchodzić będziemy Pierwszy Dzień Wiosny. Planujemy przemarsz ulicami miasta i tzw.: happening ANTYSMOGOWY: „Świeży powiew wiosny- zdrowy oddech dziecka”!. W związku z tym mamy prośbę, by każde dziecko przyniosło w tym dniu zakupioną przez Państwa maskę (antysmogową bądź chirurgiczną) i ozdobioną wiosennie np. farbami, różnymi ozdobami plastycznymi. Chcemy uświadomić dzieciom i przechodniom-  jak zły wpływ ma smog na rozwój i życie dzieci.  
 5. 22 marca (czwartek) obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Prosimy, by każde dziecko w tym dniu miało na sobie niebieski akcent np.: ubranie, kokardy, opaskę itp.
 6. 23 marca kończy się konkurs na „Najpiękniejszą pisankę”. Konkurs został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec naszego miasta. Z regulaminem można zapoznać się pod adresem: https://wodzislaw-slaski.pl/prezydencki-konkurs-na-najpiekniejsza-pisanke-2
 7. 28 marca (środa) organizujemy w przedszkolu „Śniadanie wielkanocne”. Prosimy, by w tym dniu dzieci były ubrane odświętnie. Chcemy podkreślić charakter nadchodzących świąt poprzez spożywanie tradycyjnych potraw m.in. jajek, nowalijek. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę w jakikolwiek sposób wzbogacić nasz stół np. poprzez przygotowanie ozdób, drobnych przekąsek dla dzieci np.: czekoladowych jajeczek, zajączków itp. prosimy o kontakt z wychowawczyniami. .....................................................................

 

          

Dzień kobiet w gr. Muchomorków.

Było bardzo wesoło i słodko. Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom: "Sto lat" i złożyli życzenia.

 Serdecznie dziękujemy rodzicom Mateusza i Fabiana, którzy przygotowali dla dziewczynek i pań niespodzianki.

p. Beata, p. Natalia i p. Beata

 

.................................................................................................

W dniu 06 marca 2018r. wyjątkowo kosnultacje dla rodziców nie odbędą się.

Zapraszam w dniu 13 marca od godz. 15.00 do 16.00

....................................................................................................................

           

W minionym tygodniu grupa Muchomorków realizowała tematykę- W kuchni. W sali powstał kącik kuchenny wykorzystywany podczas zajęć i zabaw tematycznych. Dzieci muzykowały na „instrumentach kuchennych”, czyli drewnianych łyżkach, rozpoznawały i nazywały przybory kuchenne. Muchomorki zwiedziły przedszkolną kuchnię zapoznając się z jej wyposażeniem i pracą pań kucharek. Dzieci próbowały swych sił w zabawie teatralnej pt.: „Smok w kuchni”. Maluszki uczyły się, które produkty żywnościowe są dla nich dobre, zdrowe, a które szkodzą ich zdrowiu. Zabawa matematyczna: „Kolorowe kluski” pozwoliła dzieciom prawidłowo przeliczać elementy zbioru, a zabawy ruchowe i taneczne: „Kapelusik”, "Wyścig kelnerów" i „królowa kucharka” dostarczyły wiele radości.

 

      W miniony czwartek tj. 22.02.2018 dzieci miały okazję oglądać przedstawienie teatralne pt.: "Lis przechera". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu naśladując odgłosy różnych zwierząt. Na koniec aktorka przybliżyła dzieciom niektóre przedmioty i wyrażenia teatralne. Dzieci dowiedziały się jak wykonuje się i "ożywia" pacynkę teatralną, co to jest scenariusz i scenografia. Przedstawienie oglądały zaprzyjaźnione z nami dzieci z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

     Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola 

wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego 

w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny. 

Przyjmowanie deklaracji rozpoczynamy od 26 lutego. 

.............................................................................................................................

    22 lutego /w czwartek/ odbędzie się w przedszkolu teatrzyk pt. Lis Przechera.  Prosimy o wpłatę  3.50 zł. u wychowawców grupy.

................................................................................................................

     List nauczycielki do rodziców:

 1. Przychodźcie do przedszkola…punktualnie. Dzieci łatwo się rozpraszają – trudno mi zacząć zajęcia, gdy co chwilę ktoś puka do drzwi.
 2. Żegnajcie się z dzieckiem serdecznie i… krótko. Nawet jeśli kapnie mu łezka przy rozstaniu, wasz spokój i zdecydowanie dodadzą smykowi otuchy, a mnie łatwiej będzie wciągnąć go w wir przedszkolnych zajęć.
 3. Ustalajcie z maluchem, kiedy po niego przyjdziecie. I koniecznie dotrzymujcie umowy. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, powiadomcie mnie telefonicznie o spóźnieniu, a ja wytłumaczę dziecku, że mama odbierze je trochę później. Przykro mi patrzeć na rozczarowanie i niepokój maluchów, gdy ustalona pora przyjścia rodziców już minęła.
 4. Rozmawiajcie w domu z waszą pociechą o ważnych wydarzeniach przedszkolnych, np. jakimś problemie między dziećmi, spodziewanym odejściu wychowawczyni czy przyjściu nowej pani. Malec ma na pewno wiele myśli i uczuć związanych z tym, co się dzieje w przedszkolu, chciałby się nimi podzielić, a ja nie zawsze mam możliwość, by go spokojnie wysłuchać. Tym bardziej że o niektórych swoich przeżyciach dziecko ma odwagę powiedzieć tylko mamie lub tacie.
 5. Proszę: nie podważajcie mojego autorytetu! Może się zdarzyć, że nie będziecie akceptować jakichś moich decyzji czy pomysłów. Porozmawiajcie o tym ze mną, przedyskutujmy razem daną kwestię. Ale nie krytykujcie mnie przy dzieciach. Gdy malec słyszy, że: „Pani ma dziwaczne pomysły” lub „Pani nie ma racji”, traci do mnie zaufanie i... nie czuje się w przedszkolu bezpiecznie. Moje polecenia wykonuje z ociąganiem, jakby zastanawiał się, czy aby i tym razem pani przedszkolanka się nie myli. Możecie sobie wyobrazić, jak ciężko się mi wtedy pracuje.
 6. Mówcie mi o wszystkich problemach malucha, np. kłopotach w waszej rodzinie, zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na jego samopoczucie i zachowanie. Jeśli są to sprawy, o których nie chcecie lub nie możecie otwarcie rozmawiać, powiedzcie ogólnie, np.: „Mamy teraz sporo stresów, myślę, że Ania też to przeżywa”. Taka informacja pozwoli mi dużo lepiej zrozumieć wasze dziecko (jego ewentualną nerwowość, wycofanie itp.) i lepiej się nim opiekować.
 7. Miejcie dla mnie chociaż trochę wyrozumiałości. Opieka nad całą gromadką maluchów przez kilka godzin dziennie pochłania mnóstwo uwagi i energii – domyślacie się pewnie, jak czasem jestem zmęczona. Wybaczcie więc, jeśli od czasu do czasu zdarzy się mi zachować nie dość delikatnie czy mądrze wobec waszego dziecka. Zwykle po fakcie sama wiem, że zrobiłam błąd i jest mi po prostu głupio. Aha, kiedy zwracacie mi uwagę, że źle postąpiłam, róbcie to rzeczowo i spokojnie oraz– co najważniejsze – nigdy przy waszych czy innych dzieciach.

Autor: psycholog Anna Łukaszewicz

    Ferie zimowe w grupie 3- 4- latków (Muchomorków i Biedronek):

I tydzień ferii upłynął pod hasłem: "Zima, zima, zima- pada, pada śnieg".

W tym czasie dzieci nauczyły się piosenki o zimie i wykonały prace na konkurs plastyczny pt.: "Zimo baw się z nami". Chętne dzieci wycinały śnieżynki z papieru, którymi posługiwały się podczas zabaw oddechowych. Przedszkolaki dowiedziały się także w jaki sposób zabezpieczyć się przed silnym wiatrem i mrozem. Codziennie wykonywały jedną z papierowych sylwet: czapkę, szalik i rękawiczki- by powstał komplet ochonny na zimę.

II tydzień ferii upływa pod hasłem: "Na dalekiej Północy"

W poniedziałek dzieci wysłuchały opowiadania nauczycielki o życiu ludzi na dalekiej Północy. Przedszkolaki oglądały zdjęcia i ilustracje przedstawiające ludzi (Eskimos- Inuita) i zwierzęta (m.in.niedźwiedź i lis polarny, pies zaprzęgowy- husky, pingwin, słoń morski, foka, renifer). Dzieci dowiedzialy jak buduje się igloo i wykonały pracęplastyczną: "Igloo" rysując "po śladzie" i kolorując je kredkami- pastelami.

We wtorek babcia Wiesia czytała ulubione  bajki i baśnie. Po wysłuchaniu, dzieci ilustrowaly treść wybranego utworu  w formie teatrzyku. Po południu panie: Paulina i Natalia urządziły dla dzieci "Taneczne popołudnie".

W środę dzieci miały okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Trzy drużyny rywalizowały ze sobą pokonując tor przeszkód o różnym stopniu trudności.

W czwartek  przedszkolaki grały w obrazkowe bingo, które dostarczyło im wiele radości. Później układały puzzle o różnej liczbie elementów. 

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii, w folderze: Ferie zimowe.

      

Zdjęcia z balu można nabyć u p. intendentki.

Zdjęcia zamieszczone są w rozkładanym albumie- etui 3D imiującym wnętrze zamku.

Każdy album zawiera 1 duże zdjęcie dziecka + dwa mniejsze zdjęcia (indywidualne) i dodatkowo duże zdjęcie grupowe.

Koszt tego zestawu wynosi 37zł.

Istnieje możliwość zakupienia samego zdjęcia grupowego w cenie 10zł. 

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny. 

   

Dziękujemy serdecznie za pomoc przy organizacji Dnia Babci i Dziadka:

 • za upieczenie ciast: pani Izabeli Łada, Katarzynie Polit, Anecie Szebesczyk, Dagmarze Pożeg, Mireli Fojcik

 • za podarowanie kawy, herbaty, cukru,mleczka do kawy i kwiatów na stół: pani Aleksandrze Rduch, Annie Krawczyk- Sobala
 • za obsługę gości, przygotowanie sali do uroczystości  i pomoc w przebieraniu dzieci: pani Izabeli Łada, Adelajdzie Urban, Adrianie Sadzawiec- Bartczak, Katarzynie Polit

 

Dziękujemy też babci i dziadkowi Kamila i Jasia Sz. za podarowanie słodyczy dla dzieci. 

 

          " Upominek dla dziadka" - to temat zajęć w grupie Biedronki, na które zostały zaproszone także dzieci z młodszej grupy Muchomorki. Dzieci miały okazję na wspólną integrację podczas zajęć, na których rozmawiano o " Dniu Dziadka". Dzieci dowiedziały się na jaką okazję dziadek zakłada krawat i muchę. Mogły też zobaczyć i przymierzyć różne krawaty i muchy, a następnie z figur geometrycznych ( koła i trójkątów) robiły muszkę dla dziadka, którą później ozdabiały według własnego uznania. Muchomorki po powrocie do swojej sali próbowały ułożyć kształt muszki (w ten sam sposób jak Biedronki) z klocków geometrycznych. Następnego dnia kontynuowano w Muchomorkach tę tematykę. Dzieci przeliczały elementy zbioru „ciasteczka dla babci i dziadka” oraz bawiły się w zabawę z elementem równowagi- „Podam babci i dziadkowi pyszne ciasteczko”.

         Dzień babci i dziadka

„Kocham mego dziadka, kocham moją babcię.

Ale jak im o tym powiedzieć?

Może im zaśpiewać? Wtedy będą wiedzieć”!

 Tymi słowami "Muchomorki" przywitały w dniu 24 stycznia swoich ukochanych: babcie i dziadków. Słowem, tańcem i piosenką dzieci „ugościły” zaproszonych gości. Ci w podziękowaniu nagrodzili swoich wnuków gromkimi brawami.  Później wszyscy delektowali się ciepłą herbatką i wybornymi ciastami upieczonymi na tę okoliczność przez rodziców. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii, które będą pamiątką na długie lata.

...........................................................................................................................

        W karnawale- wielkie bale.

18 stycznia odbył się w Publicznym Przedszkolu bal karnawałowy pt.: „W zimowej krainie”. Na ten wspaniały dzień czekały wszystkie przedszkolaki: te duże i te maleńkie. Już od rana w każdej sali grała wesoła muzyka zachęcająca do tańca. Na każdej buzi malował się uśmiech, a piękne kostiumy napawały dumą swoich właścicieli. Po śniadaniu wszyscy zebrali się w jednej sali, gdzie czekał na dzieci DJ Spiderman i jego pomocnik-  wesoły pajacyk. Ci dwaj prowadzący starali się bardzo, by panowała iście karnawałowa atmosfera. Włączali rytmiczne, znane dzieciom piosenki, prowadzili różne konkursy i zabawy integrujące. Niespodzianką była zabawa z bańkami mydlanymi, które z nieukrywaną radością dzieci łapały do swych rąk. Tańce i harce- zmęczyły nieco uczestników, więc prowadzący zaprosili wszystkich na słodką ucztę i chwilowy odpoczynek. W tym czasie sympatyczny pan fotograf „dwoił się i troił”, by wykonać przedszkolakom piękne zdjęcia. Po krótkim odpoczynku dzieci wróciły do wspólnej zabawy, która zakończyła się przed samym obiadem.  W godzinach popołudniowych  zabawę prowadziły wychowawczynie, ponieważ każda z grup bawiła się w swojej sali. To był długi, pełen wrażeń i wesołej zabawy dzień.

  Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka chcemy  przygotować poczęstunek dla naszych szanownych  gości: ciasto, herbatę i kawę. Prosimy chętnych Rodziców deklarujących swoją pomoc o kontakt z wychowawcą. Prosimy również o pomoc przy obsłudze gości podczas  uroczystości oraz zgłoszenie do 19 stycznia / piątek/ liczby gości.

                                                                                                  Dziękuję! wych. Beata

 

                           

             Spotkanie ze strażnikami miejskimi – Bezpieczne ferie.

17 stycznia  odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażnikami miejskimi, młodszym inspektorem Wojciechem Szymiczkiem i młodszym strażnikiem Moniką Dasiewicz, na temat bezpiecznych ferii.

Strażnicy mówili dzieciom o zagrożeniach czyhających w  czasie zimowej aury, omówili sposoby pozwalające ich uniknąć. Przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po oblodzonych chodnikach, chodzenia we mgle. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulicy. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przedszkolaki  mogły również wykazać się spostrzegawczością i wskazać na zdjęciach prezentacji pieszych poruszających się przy ograniczonej widoczności.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od gości znaczek odblaskowy w postaci słoników, laleczek, samochodzików, który mogą przywiesić do wierzchniej garderoby.

DRODZY RODZICE

Zgodnie z regulaminem przedszkola dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30. Jeśli z jakichś powodów dziecko przyprowadzone będzie później, prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną!

  

17 stycznia odbędzie się spotkanie ze strażnikami miejskimi w ramach prowadzonej akcji Bezpieczne ferie.

  W  środę-tj.  10.01.2018r. o godz. 9.15 odbędą się w naszym przedszkolu warsztaty fotograficzne, na których będą wykonywane zdjęcia tym dzieciom, które nie były obecne w piątek 05.01.2018. Zdjęcia te mają być prezentem dla babci i dziadka,  więc uprzejmie prosimy, by dzieci przyprowadzić chociaż na chwilę.

Kolejne warsztaty odbędą się 16, 17 stycznia 2018 ogodz. 9.15

        Zapraszamy serdecznie do przedszkola Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny. Zapraszamy w środę tj. 24.01.2018r. o godz. 10.00

 

Bal karnawałowy odbędzie się w przedszkolu 18 stycznia 2018r. (czwartek).

Od 9.00 do 11.30 bawić nas będzie wodzirej. Fotograf wykonywał będzie dzieciom pamiątkowe zdjęcia już od godz. 08.30. 

Rodzice proszeni są o przygotowanie kostiumów dla swoich dzieci. 

W środę tj. 17 stycznia odbędzie się spotkanie edukacyjne ze strażnikami miejskimi.

W piątek tj. 05.01.018r. odbyły się we wszystkich grupach warsztaty
fotograficzne     organizowane   przez   firmę  zewęntrzną.  Warsztaty miały na celu zapoznać dzieci z tajnikami fotografii. Podczas  tych warsztatów  dzieci  były  fotografowane.  Każde  dziecko  otrzyma  dwa zdjęcia,  które  będą  upominkiem  dla  babci  i  dziadka.  Dla  dzieci
nieobecnych  w tym dniu wyznaczony zostanie dodatkowy termin, by także mogły być sfotografowane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom

za życzenia i słodkie niespodzianki

z okazji Świąt Bożego Narodzenia

                                  wych: Beata, Natalia, Beata i Agnieszka

 

     W środę- 20 grudnia odbyła się w gr. "Muchomorków" tradycyjna, przedszkolna wigilijka. Na początku dzieci wysłuchały kilku kolęd granych na gitarze przez mamę Fabianka - panią Edytę Mika. "Muchomorki" przy akompaniamencie gitary zaśpiewały znana piosenkę Arki Noego: "Świeć gwiazdeczko". Wszyscy składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy a potem zasiedli do pięknie udekorowanego stołu, by skosztować przygotowanych "pyszności". Następnie z niecierpliwością dzieci rozpakowywały prezenty czekające pod choinką ufundowane przez rodziców z grupy. Pod choinką znalały się także podarki ufundowane przez Radę Rodziców. 

     W niedzielę- 17 grudnia podczas Wigilii dla mieszkańców został rozstrzygnięty konkurs organizowany pod patronatem prezydenta miasta Mieczysława Kiecy na "Najpiękniejszy stroik świąteczny". W trzeciej edycji konkursu wzięły udział nasze przedszkolaki z grup: Muchomorki, Biedronki, Motylki i Słoniki. W kategorii grupowej- zostały im przyznane nagrody specjalne. Dzieci wraz z dyrektor przedszkola i wychowawczyniami weszły na scenę, by odebrać dyplomy i nagrody. Wielka to była radość dla najmłodszych.
Zdjęcia znajdujące się w Galerii i na przedszkolnym Facebooku pochodzą z funpage: Nowiny.pl, Miasto Wodzisław Śląski, WCK  i ze zbiorów prywatnych.

https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Przedszkole-nr-6-w-Wodzis%C5%82awiu-%C5%9Al%C4%85skim-1789405441332620/photos/?tab=album&album_id=2015128558760306

     Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu – dzieci, nauczycieli i rodziców. Popołudniową porą- w czwartek 14 grudnia cała społeczność przedszkolna spotkała się na wspólnym kolędowaniu. Ten wyjątkowy czas uświetnił swoim występem zespół muzyczny, który zaprosił dzieci do wspólnego muzykowania. Piękny popis swoich umiejętności tanecznych pokazały nasze przedszkolaki wykonując trzy tańce: „Spojrzały aniołki”, „Pani zima”, „Skrzaty”. Spędziliśmy razem wspaniały czas.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii i na przedszkolnym Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Przedszkole-nr-6-w-Wodzis%C5%82awiu-%C5%9Al%C4%85skim-1789405441332620/photos/?tab=album&album_id=2014355875504241

   Miło nam poinformować, że Nikola Kulińska zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym pt.: "Pod skrzydłami anioła" organizowanym przez nasze przedszkole. Konkurs odbył się pod patronatem prezydenta Mieczysława Kiecy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

20 grudnia  (środa) obchodzić będziemy w grupie wigilijkę. Proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie, przyniosły opłatek i jakieś przysmaki na nasz stół wigilijny.  Mile widziane będą również ozdoby do dekoracji stołów.

 

               W poniedziałek 11 grudnia grupa Muchomorków hołdując tradycji świątecznej ozdabiała kruche ciasteczka polewą czekoladową i różnymi ozdobami cukierniczymi. Przy okazji ozdabiania odbyła się także degustacja gotowych ciasteczek. Część ciastek zostanie podana na stół wigilijny w naszej grupie. Dziękujemy rodzicom za zakup produktów.

         Nasze przedszkolaki (Muchomorki, Biedronki i Motylki) wykonały stroiki na konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród autorom najpiękniejszych stroików nastąpi w niedzielę, 17 grudnia, podczas wspólnej wigilii dla mieszkańców, w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku.

  Uprzejmie proszę wszystkich rodziców, by przynieśli chusteczki higieniczne dla dzieci- najlepiej dwa kartoniki po 100szt. 

Te chusteczki, które przynieśli Państwo we wrześniu już się skończyły.

 

 

       Miło nam poinformować, że Maja Łada zdobyła 2 miejsce w konkursie plastycznym pt.: "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 3. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 Popołudnie z kolędami

Nim zasiądziemy przy choince, nim wzejdzie pierwsza gwiazda- zaśpiewajmy razem kolędy, będzie to dla nas chwila wytchnienia, poczujemy szczególną bliskość i radość ze spotkania, doznamy wspólnej radości z oczekiwania świąt Bożego Narodzenia.

Drodzy Rodzice  zapraszamy Was wraz z dziećmi

Bądźcie z  nami 14 grudnia o 15.30                                                  

                                                                        Dyrekcja i Grono pedagogiczne.

         W poniedziałek tj. 04 grudnia dzieci przygotowywały misie z masy solnej, które ozdobione będzie mozna zakupić na kiermaszu świątecznym.

 Każdy może wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę pt.: "Nastrój się na święta" . Wystarczy zrobić stroik świąteczny w dowolnym kolorze i dostarczyć go do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta przy ulicy Bogumińskiej 4b do dnia 12 grudnia 2017r.- do godz. 15.00. 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 17 grudnia  podczas wspólnej wigilii dla mieszkańców, w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku.

Informacje dodatkowe i Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: 

https://wodzislaw-slaski.pl/prezydent-oglosil-konkurs-na-stroik-swiateczny

 W dniu 12.12.2017 (tj. w najbliższy wtorek) zapraszamy do naszego przedszkola na kiermasz  świąteczny. Będzie można zakupić m.in. stroiki świąteczne oraz ozdoby zrobione przez dzieci. 

Już niedługo zawita do nas Mikołaj!

Dzień 06 grudnia 2017r. będzie obfitował w wiele przyjemnych wydarzeń.

Grupy: Motylki, Słoniki i Rybki śniadanie zjedzą o godz. 7.15, by o 7.45 wyjść do WCK na wydarzenie: Mikołajki w WCK. Tam o godz. 8.30 rozpocznie się projekcja filmu pt.: "Mikołaj w każdym z nas". Po seansie filmowym odbędzie się spotkanie z Mikołajem. Po powrocie do przedszkola również spotkają się z Mikołajem i otrzymają od niego prezenty. Będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Natomiast młodsze grupy: Muchomorki i Biedronki będą czekać na Mikołaja w przedszkolu. Ok.  godz. 10.00 oczekiwany przez dzieci gość zawita do przedszkola. Mikołaj z pewnością będzie pytał dzieci, czy były grzeczne cały rok i obdarzy je prezentami- niespodziankami, a młodszaki w podziękowaniu zaśpiewają mu wesołe piosenki. Pan fotograf wykona dzieciom pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy  wszystkim rodzicom, którzy wsparli Mikołaja i zakupili
dodatkowe rzeczy:

- p.  Monika Blezień- Ruszaj (mama Wioli, która już poszła do pierwszej klasy) podarowała dla grupy puzzle
- p. Ola- mama Mateuszka zakupiła drewnianą kolejkę i wózek dla lalek, lalkę z akcesoriami i dużego pluszowego tygrysa
- p. Adriana- mama Kamila zakupiła puzzle.
Te prezenty dzieci otrzymają od Mikołaja i będą mogli się nimi wspólnie bawić.

Dziękuję  również  mamom, które podarowały nam produkty do wypieku i ozdoby kruchych ciasteczek, które dzieci będą dekorować w dniu 11 grudnia.
Produkty podarowały:
-  p.  Daria-  mama  Oskara,  p.  Agata- mama Jasia P., p. Edyta- mama Fabiana, p. Mirela- mama Maksa, p. Adriana- mama Kamila, p. Ola- mama Laury
- produkty na masę solną podarowała nam p. Kasia- mama Lenki.

Pani  Hania- mama Julki zrobiła dla dzieci domek z piernika- dekorację do sali.
Pani  Daria-  mama  Oskara  podarowała  dzieciom  figurki z gipsu do malowania
farbami. Dzieci wykorzystają je do pracy plastycznej przed świętami.
Serdecznie  dziękuję  wszystkim,  którzy  angażują  się w życie naszej grupy w przedszkolu.

................................

   W dniu 04 grudnia odbyło się spotkanie z górnikiem- tatusiem Antonii z gr. Biedronek. Dzień górnika to ważne święto, szczególnie w naszym śląskim regionie. Górnik w galowym mundurze,  w ciekawy sposób opowiadał  o pracy w kopalni. Jednocześnie prezentował elementy odzieży roboczej, narzędzia pracy oraz bryły węgla. Dzieci w bezpośredni sposób poznawały właściwości tego czarnego skarbu oraz jego wielostronne zastosowanie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki złożyły górnikowi życzenia i wręczyły wspólnie ozdabianą choineczkę ze śląską dedykacją.  Wszystkim Górnikom z okazji Barbórki  życzymy dużo zdrowia i satysfakcji z pracy

  

      

Serdecznie dziękuję p. Edycie Mika- mamie Fabiana,

która zaangażowała się w przygotowanie teatrzyku dla dzieci pt.: "Złoty skarb"  i wcieliła się w postać tygryska.

                                                                                           wych. Beata Krauze

 Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców-  w dniach 05 i 07 grudnia do wypieku i dekorowania kruchych ciasteczek. Dokładne informacje zamieszczone są w szatni, na tablicy ogłoszeń.

  Święta tuż, tuż.

A to okazja do tworzenia pięknych ozdob świątecznych, stroików,itp. Serdecznie zachęcamy Rodziców do twórczego, rodzinnego działania i wzbogacenia naszego kiermaszu świątecznego - już w najbliższym czasie. Szczegółowe informacje  - u wychowawcy.

 Zapraszamy zainteresowanych Rodziców

na pokazowe zajęcia taneczne Explozji tańca w dniu 29.11.2017r. o godz. 15.30

                         

W nadchodzącym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:


-   w   środę:  22  listopada-  będzie  Dzień  kredki.  Wychowawczynie przygotowały dla dzieci krótki teatrzyk

-  w  czwartek  23  listopada  - odbędzie się o godz. 10.15 - koncert muzyczny- pt.: "Muzyka bawarska".

-  w  piątek-  24  listopada  obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Każde  dziecko  proszone jest, by w tym dniu przyniosło do przedszkola pluszowego  misia-  nie  pieska,  kotka,  żabkę,  smoka- tylko właśnie misia. W tym dniu rodzice wystawią teatrzyk dla dzieci.

       Drodzy rodzice!

Zapraszamy na zajęcia z Tańca Nowoczesnego prowadzone przez p. Karolinę Krzysztofczyk- instruktorkę szkoły tańca- EKSPLOZJA.

Zajęcia odbywać się będą w środy od 15.15 do 16.15 w naszym przedszkolu.

Koszt zajęć wynosi 45zł. za 4 wejścia w mesiącu. 

Więcej informacji na stronie www.eksplozjatanca.pl

Zainteresowane osoby proszone są o wpisanie się na listę u wychowawców grup.

  W dniu 16 listopada odbyło się w naszej grupie  Pasowanie na przedszkolaka. Serdecznie dziękuję tym rodzicom, którzy zajęli się przygotowaniem poczęstunku: pieczeniem ciast, zakupem kawy, herbaty, naczyń jednorazowych itp.

 W dniu 07 listopada odwiedziły naszą grupę panie z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie wesoło bawiły się z dziećmi przy muzyce oraz czytały im książeczki.

  W dniu 06 listopada w gr. Muchomorków obchodziliśmy Dzień postaci z bajek. Dzieci przebrane w piękne kostiumy przedstawiały się i tańczyły z wychowawczyniami przy dźwiękach melodii z baśni o Księżniczce na ziarnku grochu. Później wzięły udział w cyklu zabaw i konkursów dotyczących baśni m.in.: składały obrazki z kilku części w całość, przyporządkowywały różne elementy do znanych bajek np.Kopciuszka, Czerwonego kapturka, Śpiącej królewny itp. Maluszki rozwiązywały zagadki, stąpały po wąskiej dróżce "w lesie", oddzielały jak Kopciuszek ziarna grochu od ziaren fasoli. Największą atrakcję stanowiło przygotowanie wraz z Babą Jagą magicznego napoju, który musował i zmieniał kolor. Dzieci mogły też spróbować jak smakują pierniki pochodzące z domku Baby Jagi z baśni o Jasiu i Małgosi. To był bardzo wesoły dzień.

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców o włączenie się do akcji "ciasta" organizowanej przez  Radę Rodziców. Środki pozyskane ze sprzedaźy ciast przeznaczone będą na wzbogacenia paczek mikołajkowych dla dzieci.Wszystkie osoby chętne do wypieków ciast proszone są o kontakt z panią Basią Celny / gr. Słoników/ lub pozostawienie informacji u pani intendentki.

 

30 października w grupie Muchomorków dzieci dowiedziały się- co to jest deszcz. Obserwowały przez okno jesienną pogodę- dostrzegały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla późnej jesieni. Wysłuchały wiersza D. Gellner pt.: "Parasolka". Uczyły się rozróżniać wielkość parasolek posługując się wyrażeniami: mały- duży. Przy akompaniamencie muzyki F. Chopina dzieci wykonywały ćwiczenie oddechowe: "Kropelki deszczu" oraz tańczyły z parasolkami. Na koniec Muchomorki zamalowywały farbami sylwety parasolek i naklejały na nich kropelki deszczu.

Zdjęcia i filmy można zobaczyć na Facebooku.

   W dniu 06 listopada 2017r. odbędzie się w naszej grupie: „Dzień postaci z bajek”. W tym dniu dzieci mogą przyjść do przedszkola przebrane za dowolną postać z bajki bądź baśni. Będziemy się bawić, śpiewać, tańczyć, rozmawiać o bajkach i baśniach.  To będzie wyjątkowy dzień.

Zdjęcia z szynszylą są do odebrania u p. intendentki. Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć.

 W czwartek  tj. 19.10.2017 pdbyła się próbna akcja ewakuacyjna. 

smiley    W minionym tygodniu dzieci:

- zapoznały się z wyglądem, nazwą drzew, liści i ich owoców: kosztanowca i dębu

- uczestniczyły w koncercie muzycznym, którego instrumentem przewodnim była wiolonczela

- wykonały pracę plastyczną: jesienne drzewko

- bawiły się w pogodne dni w ogrodzie przedszkolnym

- akompaniowały na instrumentach do utworu o  tematyce jesiennej

- w czwartek odbyła się próbna akcja ewakuacyjna

-  chętne dzieci: Laura  B.  i  Nikola  K.  wykonały prace plastyczne na konkurs pt.: "Przyjaciele Misia Uszatka"

     Serdecznie dziękujemy za słowa uznania dla naszej pracy, piękne kwiaty i słodki poczęstunek przekazany z okazji Dnia Edukacji Narodowej

                                           wych. Beata i Natalia oraz p. Beata i Agnieszka

Uprzejmie proszę o przyniesienie do końca tygodnia (do 20 października) przynajmniej jednej rolki po papierze toaletowym.

                                                               

 W piątek- 13 października odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze. Odwiedziła nas pani z szynszylami. Dzieci dowiedziały się jak żyją, co jedzą i jak potrafią broić te miłe gryzonie. Każde dziecko mogło pogłaskać mięciutkie futerko zwierzęcia. Odważni mogli wziąć je na ręce i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

Zdjęcia będzie mozna nabyć w późniejszym terminie. 

Koszt albumu wynosi- 27 zł. (2 małe zdjęcia (10x15) i jedno duże (15x 20)

Zdjęcia można będzie nabyć na sztuki:

- 1 duże zdjęcie (15x20)- 12zł.

- 2 małe zdjęcia (10x15)- 15 zł.

- 1 małe (10x 15)- 9zł.

Wykup zdjęć jest dobrowolny!

 

Prosimy rodziców o obserwację dzieci pod kątem owsików.

   Zdjęcia z sesji jesiennej można zakupić u intendentki. Album zawiera: 1 duże zdjęcie i 2 małe (10x 15).Cena albumu wynosi 30zł. Rodzice nie są zobligowani do zakupu zdjęć.

...................................................................

   

05 października 2017r. mama Fabiana- p. Edyta odwiedziła naszą grupę i przeczytała dzieciom książeczkę o kaczorku. Przy okazji dzieci nauczyły się liczyć do trzech. Po spotakniu pani Edyta rozdała chętnym dzieciom naklejki w kszatłcie cyferek. Dziękujemy p. Edycie za poświęcony czas. 

      

Dziękujemy pani Oli- mamie Laury- za podarowanie koszyczka malin do poczęstunku dla dzieci.

 W piątek- 29.09.2017r. obchodziliśmy w grupie Dzień chłopca. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały tradycyjne "Sto lat". Bawiliśmy się w gry i zabawy ruchowe (zręcznościowe, równoważne). Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia a później wszyscy częstowaliśmy się przygotowanymi "słodkościami".

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii- w folderze- Muchomorki- wrzesień 2017 lub więcej zdjęć na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Przedszkole-nr-6-w-Wodzis%C5%82awiu-%C5%9Al%C4%85skim-1789405441332620/photos/?tab=album&album_id=1980628962210266

 

W minionym tygodniu dzieci omawiały tematykę dotyczącą owoców. Poznawały je wielozmysłowo, uczyły się piosenki: "Małe, czerwone jabłuszko", uczestniczyły w zabawch ruchowych  i tanecznych z wykorzystaniem owoców. W czwartek 28.09.2017 wykonały mus owocowy, który później zjadły ze smakiem. 

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii - w folderze: Muchomorki- Wrzesień 2017 lub więcej zdjęć na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Przedszkole-nr-6-w-Wodzis%C5%82awiu-%C5%9Al%C4%85skim-1789405441332620/photos/?tab=album&album_id=1980642555542240 

Uprzejmie proszę, by każde dziecko przyniosło w czwartek tj. 28 września 2- 3  jabłka do przedszkola. Będziemy podczas zajęć robić mus jabłkowy.

 

W dniu 22 września 2017r. tj. w najbliższy piątek odbędzie się sesja fotograficzna (obrazek jesienny z dynią) dla wszystkich przedszkolaków. Zdjęcia będzie wykonywała agencja fotograficzna PRO- ART. Cena zestawu zdjęć (1 szt. 20x30 i 2 szt. 10x15) wynosi 30zł. Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć. Agencja robi je na własne ryzyko.

  W  piątek tj. 13 października nasze przedszkolaki będą miały niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych z prawdziwą szynszylą i jej opiekunem. Dzieci zapoznają się z budową zwierzęcia, sposobem życia itp. Każdy chętny przedszkolak będzie mógł pogłaskać zwierzątko i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka już 20 września 2017!

Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Uprzejmie prosimy rodziców, by przygotowali dla swoich pociech opaskę na głowę z dowolną ozdobą. Opaski mogą być wykonane  różnych materiałów: kartonów, materiałów tekstylnych czy bibuły.

     12 września o godz. 10.00 będziemy uczestniczyć w spektaklu Królewna Śnieżka.  Koszty pokryje Rada Rodziców.

Zachęcamy Was drodzy rodzice byście współtworzyli z nami kącik przyrodniczy w naszej sali. Możecie go wzbogacić o rośliny- kwiaty, plony z pól, ogrodów, parków itp.

Drogie dzieci!

Serdecznie witamy Was w przedszkolnych progach.

Mamy nadzieję, że Wasz czas spędzony w przedszkolu okaże się wspaniałą podróżą.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

 Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

...............................................

Rok przedszkolny rozpoczynamy w piątek tj. 01 września 2017r.

Uprzejmie prosimy rodziców, by zaopatrzyli swoje pociechy w :

- piżamkę

- poduszkę (jasiek)

- kapcie

Dziecko może także przynieść do przedszkola swoją ulubioną maskotkę, która będzie jego towarzyszem zabawy i odpoczynku na leżaczku. Maskotkę proszę  oznaczyć np. inicjałami dziecka.

Drodzy Rodzice!

Prosimy o wstrzymanie się z zakupem wyprawki przedszkolnej.

Szczegóły podamy na zebraniach grupowych w dniu 30 sierpnia 2017r.