Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców Czego się uczymy? Podziękowania Wychowawca podpowiada Język angielski

Biedronki

 

Na konsultacje indywidualne

zapraszam w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godziny 16.30 do 17.00

lub w innym czasie po uzgodnieniu z wychowawcą.

..............................................................

 

  • Dzień zabawek będzie w każdy piątek.
  • Niezależnie od dnia zabawek można przynosić książki, gry, układanki w każdy inny dzień tygodnia.

....................................................................

Zajęcia dodatkowe:

- Poniedziałek- Logopedia- 9,15- 9,45

- Wtorek- Gimnastyka korekcyjna- 10,00- 10,30

-Środa- Rytmika- 9,15- 9,45

.........................................................................

 

W dniu 21.11.2018r. tj. w najbliższą środę dzieci będą oglądały przedstawienie teatralne. Koszt biletu wynosi 3,50zł. Pieniądze prosimy wpłacać u wychowawców grup.

.........................................................

           Grupa Biedronek realizowała projekt Fundacji Akademii Rozwoju Kreatywnego pt.: "Dbaj o swoje dziedzictwo przerodnicze". Współfinansującym projekt jest Samorząd Województwa Śląskiego. Celem projektu było: propagowanie postaw proekologicznych, rozwijanie świadomości ekologicznej oraz dziedzictwa przyrodniczego, doskonalenie umiejętności wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy, wzbudzanie zainteresowań problemami ochrony środowiska naszego powiatu, rozwijanie zainteresowań dzieci zagadnieniami z ekologii i dziedzictwa przyrodniczego, oraz poznanie wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze, zanieczyszczenia, katastrofy ekologiczne, ochrona środowiska.

                Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji „Czysty aniołek”. mającej na celu zbieranie środków czystości dla najuboższych dzieci. Dzięki ochoczym sercom rodziców udało nam się zebrać 136 sztuk różnego rodzaju środków higienicznych m.in. mydeł, szczoteczek, past do zębów, ręczników, żeli do mycia, szamponów itp. Wszystkie dary zostały przekazane w dniu 14.11.208r. do wodzisławskiego MOPS- u.

Gr. Muchomorków:

Dziękujemy rodzicom:

Mikołaja F., Oliviera T., Hani P., Zosi S., Dorotki Sz., Igora G.

Gr. Biedronek:

Dziękujemy rodzicom:

Kamila K., Mateusza R., Oskara K., Karoliny G., Marceliny U., Zuzi S., Igora K.,

Gr. Motylków:

Dziękujemy rodzicom:

Aleksandra G., Julii K.

Gr. Słoników:

Dziękujemy rodzicom:

Małgosi R., Martyny W., Julii K.

Gr. Rybek:

Dziękujemy rodzicom:

Daniela S., Alana B., Wiktorii W., Jakuba M.  

       Kim Ty jesteś? Ja? Polakiem. Jeszcze małym przedszkolakiem.

W dniu 09 listopada odbyła się w Publicznym Przedszkolu nr 6 uroczystość upamiętniająca 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami i personelem przedszkola zgromadziły się w jednej sali, by wierszem i piosenką wyrazić swoją radość z niepodległości Polski. O godz. 11.11 cała społeczność przedszkolna zaśpiewała cztery zwrotki hymnu Polskiego wraz z pięcioma milionami innych dzieci z całej Polski w ramach akcji: Rekord dla Niepodległej.

14 listopada  o godz.9.00 odbędzie się w przedszkolu muzyczny koncert edukacyjny.

Wstęp jest darmowy.

 

                                                                Mapa pocztówkowa Polski.

W zeszłym roku szkolnym i obecnym gr. Biedronek brała udział w ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówkowej między przedszkolami w całej Polsce. Akcja nosiła nazwę: "Poznaję miasta Polski dzięki mojemu koledze". Wysyłaliśmy dzieciom z innych miejscowości widokówki i informacje o naszym mieście. W zamian otrzymywaliśmy informacje o innych miejscowościach. Z nadesłanych pocztówek powstała mapa pocztówkowa Polski. Nie wszystkie pocztówki zmieściły się na naszej wystawce. Część pocztówek otrzymaliśmy od naszych przedszkolaków i ich rodziców, którzy spędzając wakacyjny czas w Polsce pamiętali o nas i także wysyłali nam kartki. Dziękujemy serdecznie. Akcja wysyłania pocztówek była wstępem do obchodów święta 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

         W piątek 09.11.2018r. dzieci z gr. Biedronek rozdawały mieszkańcom naszego miasta kartki okolicznościowe z okazji 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kartki zostały Dzieci odwiedziły m.in. salon fryzjerski "Fryzomania", sklep Rossman, warzywniak, aptekę. Kartki rozdawano także przypadkowym przechodniom. W ten sposób dzieci uczciły zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

        Dziewczynki z gr. "Biedronek" wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez prezydenta "Wodzisław dla Niepodległej". Za tę pracę dziewczynki: Nikola, Zuzia i Lenka- otrzymały w dniu 11.11.2018r. wyróżnienie z rąk prezydenta Mieczysława Kiecy . Brawo!

 INFORMACJA

Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 7 listopada 2018r.o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej informujemy, iż 12 listopada 2018r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu przedszkole będzie NIECZYNNE

.........................

           Dziękuję p. Adzie- mamie Marcelinki za poświęcenie czasu i przeczytanie dzieciom książeczki pt.: "Wielka księga robali".

                 Dziękuję rodzicom: Zuzi, Livii i Lenki za zakup wózków dla lalek.

.....................................................................

       

Sto kartek na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

5 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i nauczycieli. Celem było wykonanie 100 kartek okolicznościowych w barwach biało-czerwonych. W miłej i serdecznej atmosferze robota poszła „jak z płatka”. Kreatywne mamy z „Muchomorków”, wychowawcy i nauczyciele z innych grup, jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Po skończonej pracy, z wielką dumą i radością przeliczały swoje rękodzieła. Magiczną była oczywiście liczba 100! Następnego dnia dzieci starsze samodzielnie ozdobiły przygotowane kartki, a młodsze spacerując ulicami naszego miasta rozdawały je mieszkańcom, pracownikom sklepów, targowiska „Manhattan” oraz instytucji. W ten sposób cała nasza „przedszkolna rodzina” włączyła się w obchody Święta Niepodległości.

   Serdecznie  zapraszamy rodziców na warsztaty plastyczne związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Warsztaty odbędą się w  poniedziałek  05.11.2018r.  o  godz.  16.00.  Zachęcam  Państwa,  by przyszli  i  pomogli  nam  w  przygotowaniu  kartek- niespodzianek dla mieszkańców  Wodzisławia Śl., które dzieci będą rozdawały przechodniom przed rocznicą.

      AKCJA „WSPIERAMY MIKOŁAJA

   I CIESZYMY PODNIEBIENIA......!!!! ponowonie wraca do naszego przedszkola

W KAŻDY PIĄTEK OD GODZ. 13.00-15.30 (lub do wyczerpania zapasów)

{rozpoczynamy od piątku 26.10, a kończąc w piątek 30.11}

działamy również w środę 31.10 ponieważ odpadnie nam piątek 02.11

W KORYTARZU PRZEDSZKOLA SPRZEDAWANE BĘDĄ DOMOWEJ ROBOTY PYSZNE CIASTA, BABECZKI ITP.

-PO TO BY WAM OSŁODZIĆ WEEKEND, A DZIECIOM WZBOGACIĆ PACZKI...

KOCHANI RODZICE PROSIMY O ZAANGAŻOWANIE I WSPARCIE

KTO CHCE UPIEC CIASTO NA JEDEN Z PIĄTKÓW PROSZONY JEST O KONTAKT     Z BASIĄ 500256946 lub wychowawcą grupy – Kochani tak jak w ubiegłym roku  nie ukrywamy, że BARDZO NA WAS LICZYMY...

POZOSTAŁYCH ZACHĘCAMY GORĄCO DO ZAKUPÓW...

 

SZEPNIJCIE TEŻ BABCIOM I CIOCIOM, ŻE W KAŻDY PIĄTEK MOGĄ KUPIĆ PYSZNE CIASTA, A TYM SAMYCH WESPRZEĆ NASZĄ AKCJĘ DLA DZIECIAKÓW     OTWIERAMY SERCA I DZIAŁAMY!!!

wszystkie środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wzbogacenie paczek mikołajowych jako dodatkowe fundusze do tych, które Rada Rodziców  przeznacza na ten cel

 

      

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert pieśni patriotycznych pt. „Miejcie nadzieje… w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko przygotowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 16:00 i 18:30. 
Zespół Pieśni i Tańca "Vladislavia" wystąpi w repertuarze patriotycznym. Zespół zaprezentuje pieśni związane z różnymi wydarzeniami historycznymi oraz wykona tańce narodowe. Całość widowiska okraszona będzie właściwym słowem i światłem.
Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl

Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

W związku z realizowaną w tym tygodniu tematyką "Listopadowe wspomnienia" dzieci mogą przynosić do przedszkola zdjęcie swojej rodziny.                                                                                                           Będziemy rozmawiać o rodzicach, rodzeństwie, babciach i dziadkach.

   W środę 24 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt.: „Klarnetowe nutki na jesienne smutki”. Dzieci dowiedziały się m.in. z czego zbudowany jest klarnet. Pierwszy raz usłyszały- co to jest heban. Zapoznały się z takimi utworami muzycznymi jak: „Dziadek Polka”, „Habanera” czy „Marsz Torreadorów”. Najbardziej jednak przedszkolakom podobał się utwór pt. „Polka śmieszka” , ponieważ klarnet wydawał dźwięki przypominające śmiech. Dla wszystkich przedszkolaków to była wspaniała zabawa i okazja do radosnego śmiechu.

   Grupa Biedronek otrzymała dyplomy za udział i zrealizowanie zadań modułu I- Mały miś w świecie wielkiej literatury"- Czytające przedszkolaki.

24 października odbędzie się w przedszkolu muzyczny koncert edukacyjny.

Baw się i tańcz !!!

 

Zapraszamy (dzieci zgłoszone) na promocyjne zajęcia taneczne, które odbędą się w najbliższą środę tj.24.10.2018r. o godz. 15,00. Po zajęciach tj. o godz. 15.35 odbędzie się krótkie zebranie informacyjne dla rodziców.

 

   

Nasze przedszkole bierze udział w akcji: „CZYSTY ANIOŁEK”

organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Stowarzyszenie: Piękne anioły.

Akcja trwać będzie do 09 listopada 2018r.

Akcja polega na zbiórce środków czystości dla najuboższych dzieci.

Każdy może przynieść dowolną rzecz wg własnych możliwości. Zbieramy m.in.: mydła, szampony, pasty, szczoteczki do zębów, ręczniki, chusteczki higieniczne itp. Rzeczy te po zakończeniu akcji będą przekazane do MOPS-u.

Koordynatorem akcji w naszym przedszkolu jest p. Beata- wych. gr. Biedronek.

Zachęcamy do zbiórki.

...............................................................

    W piątek 19 października "Biedronki” wybrały się na bardzo długi spacer w ramach realizacji projektu miejskiego: "Mała ojczyzna". Dzieci oglądały budynki użyteczności publicznej jak: bibliotekę, WCK, pocztę, muzeum. Podziwiając budynek poczty dzieci spotkały Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę, który po krótkiej pogawędce z dzieciakami – poproszony- ustawił się do wspólnej fotografii. Biedronki zwiedziły także wodzisławski rynek, gdzie podziwiały fontannę tryskającą wodą, mozaikę przedstawiającą wodzisławski herb, zegar słoneczny, kościół i kamienice Później dzieci zawitały do parku miejskiego, gdzie dokarmiały ptactwo wodne. Z podziwem oglądały parę łabędzi: Romeo i Julię, która majestatycznie przepływała obok przedszkolaków. "Biedronki" uczyły się rozpoznawać drzewa, ich liście i owoce. Później z ochotą ustawiły się przy parkowym muchomorku, by wykonać pamiątkową fotografię.

Miło nam poinformować, że na wtorkowej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wyróżnione nauczycielki z naszego przedszkola p. Bożena i p. Beata. Obie panie otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta. Gratulujemy!

https://www.naszwodzislaw.com/site/art/13-kultura-i-edukacja/0-/22594-pracownicy-wodzislawskiej-oswiaty-wyroznieni.html?fbclid=IwAR00IUkMSgPeXnJg-NROcPdBTchAjaC0d-J2S99i1LoL7yZmzZHQ4zW4R9M

  W  piątek  tj.  19.10.2018  zaraz  po  śniadaniu wybieramy się na
wycieczkę  do  parku miejskiego, Proszę zapewnić dzieciom odpowiednie
ubranie i obuwie.

Dziękujemy dzieciom i Radzie Rodziców za złożone życzenia, kwiaty i słodką niepodziankę

p. Beata, Marlena i Iwona 

       W piątek tj. 12 października odbyła się w przedszkolu uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Każda z grup przygotowała muzyczną bądź taneczną niespodziankę. Uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych wywołały zabawne wierszyki recytowane przez dzieci. Rada Rodziców złożyła na ręce wszystkich pracowników kwiaty i życzenia. Pani dyrektor również złożyła życzenia dalszej, twórczej bezpiecznej pracy i wręczyła dyplomy wszystkim pracownikom przedszkola.

Zdjęcia znajdują się w Galerii - w albumie DEN. Więcej zdjęć na Facebooku.

.........................................................................................................................................

      W czwartek gościła w grupie Biedronek pani Izabela Krawczyk- babcia Zuzi, która przeczytała dzieciom książeczkę pt: "Przytul mnie proszę". Dzieci z uwagą wysłuchały treści a potem- w podziękowaniu zaśpiewały pani Izie piosenkę. Zuzia wręczyła babci medal uśmiechu a później wszytkie dzieci przytuliły panią Izę. W ten sposób pokazały, że zrozumiały treść przeczytanej książeczki.

 

         W czwartek 11 padziernika gr. Biedronek korzystając z pięknej pogody wybrała się na spacer do pobliskich ogródków działkowych. Dzieci mały okazję podziwiać piękne kwiaty, owoce spadające z drzew, owady uwijające się wśród roślin. Dzieci rozmawiały z działkowcami pracującymi na swoich działkach. To była prawdziwa lekcja przyrody.

W środę  17.10.2018 w godzinach rannych- (od 9.00) fotograf z firmy Foto- Gama wykona dzieciom zdjęcia do kalendarza na nowy rok 2019. Kalendarz będzie z motywem misiów. Cena kalendarza wynosi 35zł. Wykup kalendarzy nie jest obowiązkowy. 

 

W najbliższy wtorek tj. 16.10.2018 dzieci odwiedzi Sznupek- maskotka śląskiej Policji. 

 

        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas na odświeżenie naszej sali:

heart   za koordynowanie wszystkich działań- p. Edycie- mamie Fabiana

heart   za przygotowywanie i malowanie sali:  

- p. Piotrowi- tatcie Liwii

- p. Rafałowi- tatusiowi Fabiana

- p. Edycie- mamie Fabiana

- p. Sewerynowi- tacie Marceliny

- p. Norbertowi- tacie Leny

- p. Jackowi- tatcie Zuzi

- p. Andrzejowi- tacie Nikoli

heart   za sprzątanie i porządkowanie sali:

- p. Annie- mamie Zuzi

- p. Katarzynie- mamie Igora

- p. Adrianie- mamie Kamila

- p. Justynie- mamie Karoliny

- p. Małgorzacie- mamie Magdy

                                                               Dyrektor PP6- Beata Rzaczek,

                                                               wychowawczynie: Beata i Marlena

                                                               oraz p. Iwona

  

 

Wspólna praca popłaca!
W miniony weekend rodzice dzieci z gr. Biedronki odświeżyli ściany sali, w której przebywają na co dzień ich dzieci. Tatusiowie malowali, a mamusie porządkowały, myły, sprzątały. Malowanie nie mogłoby się odbyć gdyby nie sponsorzy, którzy wsparli rodziców finansowo. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców Publicznego Przedszkola nr 6, firmie Carp Old Schoolhttp://www.carpoldschool.pl/sklepy.html oraz firmie Lider Steam - auto detailing & mobilne czyszczenie tapicerekhttps://www.facebook.com/LiderSteam/

Obraz może zawierać: tekst

Obraz może zawierać: tekst

 

        W środę tj. 10 października gr. Biedronek realizując tematykę o zdrowym odżywianiu wykonała soki: jabłkowy, marchwiowy i buraczkowy. Dzieci zapoznały się ze sposobem działania sokowirówki i bezpiecznym jej obsługiwaniem. Z wielkim zapałem przystapiły do wyciskania soków, które później ze smakiem wypijały. Mimo, że soki nie były dosładzane smakowały większości dzieci.

- więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu - na Facebooku

       W poniedziałek- 08.10.2018 dzieci rozstały się z Szymkiem, który zmienił miejsce zamieszkania. Szymon nie będzie już uczęszczał do naszego przedszkola. Na pożegnanie każde dziecko narysowało koledze piękny rysunek. Z rysunków powstał  pamiątkowy album, który dzieci wręczyły Szymkowi podczas rozstania. Życzymy mu powodzenia  nowym otoczeniu, życzliwych przyjaciół.

       Wspólna praca popłaca!
W miniony weekend rodzice dzieci z gr. Biedronki odświeżyli ściany sali, w której przebywają na co dzień ich dzieci. Tatusiowie malowali, a mamusie porządkowały, myły, sprzątały. Malowanie nie mogłoby się odbyć gdyby nie sponsorzy, którzy wsparli rodziców finansowo. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców Publicznego Przedszkola nr 6, firmie Carp Old School- http://www.carpoldschool.pl/sklepy.html oraz firmie Lider Steam - auto detailing & mobilne czyszczenie tapicerekhttps://www.facebook.com/LiderSteam/

 

          02 października grupa "Biedronek" dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 5 Jacka Dojki zwiedziła Wodzisławskie Oświatowe Centrum Nauki i Techniki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie sal. Dla najmłodszych przeznaczona jest sala sensoryczna w której znajduje się m.in.: „magiczny dywan”, klocki, model Układu Słonecznego czy interaktywna podłoga. Przedszkolaki zwiedziły także pracownię ceramiczną i studio fotograficzno- malarskie. Dziewczynki z zaciekawieniem oglądały wyposażenie pracowni krawieckiej m.in.: maszyny do szycia, manekina, tkanin, stanowiska do prasowania i ogromnego lustra. Chłopcy natomiast byli gotowi podjąć działania w pracowni stolarskiej pełnej śrub, młotków, pił i śrubokrętów. Przedszkolakom tak się podobało, że prosiły o to, by mogły jeszcze kiedyś pobawić się w „tych fajnych salach”.

   

Grupa Biedronek zwiedzała budynek Zespołu- Szkolno- Przedszkolnego nr 5 (byłego Gimnazjum nr 2). Dzieci poznały różne pomieszczenia np.: korytarze, klasę, jadalnię, sale gimnastyczne. Dzieci miały okazję obserwować lekcję wychowania fizycznego. Mogły także spróbować swych sił w grze w piłkę nożną w sali gimnastycznej. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu: "Mała ojczyzna"- poznajemy różne obiekty Wodzisławia Śląskiego.

    We wtorek tj. 02 października grupa Biedronek zwiedzała wystawę prac plastycznych dzieci przedszkolnych i uczniów wodzisławskich szkół podstawowych biorących udział w czerwcowym plenerze dotyczącym znanych miejsc w Wodzisławiu Śl. Wystawa prac znajduje się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 (byłe Gimnazjum nr 2). Dzieci oglądały prace swoich starszych kolegów, rozpoznawały takie miejsca jak: rynek, Park rodzinny: "Trzy wzgórza", kościół przy rynku, muzeum itp. Zwiedzanie wystawy odbyło się w ramach realizacji projektu: "Mała ojczyzna".

      W poniedziałek 01.10.2018r.  świętowano w gr. Biedronek Dzień chłopca. Dziewczynki przygotowały wiele niespodzianek. Najpierw zaśpiewały głośne „Sto lat” a później wręczyły im własnoręcznie przygotowane laurki. Chłopcy otrzymali od wychowawczyń Legitymacje „Super chłopaka”. Zuzia wręczyła wszystkim chłopcom kolorowe książeczki i soczki a Lenka poczęstowała wszystkich muffinkami upieczonymi wraz ze swoją mamą. Po słodkiej uczcie wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce. Dziękujemy p. Annie- mamie Zuzi i p. Kasi- mamie Lenki za przygotowanie w/w niespodzianek dla chłopców.

 

   

W czwartek 27 września 2018 dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.: "Kramik z wierszami". Była to żywa i pełna humoru forma parateatralna, z czynnym udziałem oglądających to przedstawienie dzieci. Aktor zaprezentował przedszkolakom najpopularniejsze wiersze Brzechwy i Tuwima (m.in. „Rzepka”, „Lokomotywa”) parodiując wymyślone przez siebie postaci. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Razem z przedszkolakami oglądały to przedstawienie dzieci z zaprzyjaźnionego Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

....................................................................................

smiley  heart  yes

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę te życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież
Dzień Chłopaka!

 

 

W piątek- 21 września w ramach akcji: Czytanie na dywanie (Cała Polska czyta dzieciom)- bajki czytała nam wolontariuszka- nasza kochana "Babcia Wiesia".

.....................................................

 

W czwartek- 20 września w ramach realizacji programu: "Mały miś w świecie wielkiej literatury"odwiedziła grupę Biedronek "babcia" Lenki- pani Bogusia, która przeczytała przedszkolakom opowiadanie M. Strękowskiej-Zaremby Bajkę o prawdziwym skarbie. Dzieci dowiedziały się z niego, że prawdziwe skarby można zdobyć dobrocią i życzliwością.
Dziękujemy pani Bogusi za poświęcenie swojego czasu.

 

      W środę 26 września nasze przedszkole obchodziło Europejski Dzień Sportu. Wszystkie grupy zebrały się w jednej sali. Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem "Ody do radości", która jest hymnem Unii Europejskiej. by zachęcić dzieci do uprawiania sportu wychowawczynie dały dobry przykład rywalizując z przedszkolakami w dwóch konkurencjach. Pani Daria próbowała swych sił w skakaniu na skakance, a pani Beata kręciła kołem hula- hop. Głośnymi okrzykami i oklaskami dzieci kubicowały swoim paniom i kolegom zmagającym się w w/w konkurencjach sportowych. W każdej z sal zabaw wychowawczynie przygotowały tory przeszkód. Zadaniem dzieci było pokonanie torów w każdej z sal. Zabawa trwała całe przedpołudnie. Zakończyła się uroczystym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego"- czyli hymnu Polski.

Zdjęcia znadują się w Galerii- w folderze- Europejski Dzień Sportu

 

 

26 września tj. w najbliższą środę-  będziemy obchodzić w przedszkolu Europejski Dzień Sportu.

Proszę, żeby wszystkie dzieci przyniosły strój gimnastyczny (np. getry i koszulkę).

......................................................................

27 września  o godz. 9.30 dzieci  obejrzą teatrzyk pt. "Kramik z wierszami " w wykonaniu aktorów teatru Gabi Art.

Koszty teatrzyku pokryte zostaną ze składki na Radę Rodziców.

...................................................................................

   Konsultacje zaplanowane na dzień 02 października- nie odbędą się.

ZAPRASZAM na konsultacje w dniu  09.10.2018 w godz. 16.30- 17.00

........................................................................................

       

20 września obchodziliśmy Dzień przedszkolaka. W sali od rana brzmiała skoczna muzyka, która zachęcała dzieci do tańca. Dzieci bawiły się w rozmaite zabawy integrujace grupę. Po muzycznych szaleństwach odpoczywały przy stolikach i delektowały się słodkościami. Później odwiedziły nas uczennice szkoły fryzjerskiej, które każdemu chętnemu dziecku wykonały wymyślną fryzurkę. Po południu wyciszaliśmy swoje emocje słuchając bajki o małym żółwiku- Franklinie. Z okazji Dnia przedszkolaka każda "Biedroneczka" otrzymała pamiątkowy medal.

Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zadabali o dostarczenie dzieciom słodkości.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii- wrzesień- Biedronki oraz na Facebooku- album: Biedronki- Dzień przedszkolaka.

       Serdecznie  zapraszamy  Rodziców  z  wszystkich  grup

 na  Warsztaty „Pomoc Psychologiczno Pedagogiczna”

które odbędą się w naszym przedszkolu 

 27 września 2018r. o godz. 16.00

Warsztaty poprowadzą:

   mgr  Bożena Sikora-Hansi

 mgr Jolanta Wagner  i  mgr Martyna Kiel- Kołtunowska

 

Serdecznie zapraszamy!

.................................................................................................................

            W dniu 19.09.2018r. odwiedziła nas pani Grażyna Sitko- członkini zarządu Rady Dzielnicy Nowe Miasto. Pani Grażyna przygotowała zajęcia czytelnicze dla grup: Biedronki i Motylki w ramach cyklu spotkań: „Czytanie na dywanie”, który jest częścią Ogólnopolskiego Programu: ‘Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Grażyna przeczytała dzieciom kilka wierszy Juliana Tuwima i Bajki o przyjaźni. Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały. Później podziękowały radnej wręczając jej medal uśmiechu i pamiątkowy dyplom. To nie koniec współpracy. Pani Grazyna jeszcze odwiedzi nasze przedszkole.

 

  Uczestniczymy  w  międzynarodowym  projekcie edukacyjnym "Mały  miś  w  świecie wielkiej literatury".

 Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.
Cele szczegółowe:
a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,
b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,
c) wprowadzenie dziecka w świat literatury
d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,
e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,
f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,
h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,
i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,
j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,
k) promocja przedszkola,
l) rozwijanie współpracy między nauczycielami.

 Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

Dzieci  wybrały imię dla misia- maskotki. Nasz miś nazywa się  Julek.  Julek  będzie  gościem u Państwa w domu. W każdy piątek i wtorek  odbędzie się losowanie osoby (dziecka) do którego miś pójdzie w gości.  Wylosowane  dziecko  otrzyma worek, w którym będzie miś Julek i nasz  dzienniczek (album). Zadaniem dziecka jest wziąć w domu misia na kolana i wysłuchać bajkę, opowiadanie czytane przez rodziców.
Po  wysłuchaniu utworu litwrackiego rodzic zapisze w dzienniczku tytuł przeczytanego utworu,  datę i imię oraz nazwisko dziecka. Dziecko narysuje dla misia piękny  obrazek  w  dzienniczku  (najlepiej  by  było,  gdyby   treść obrazka dotyczyła treści przeczytanego  utworu). Jeśli dziecko nie potrafi- rodzic może odrysować rączkę dziecka a dziecko niech ją pokoloruje.


Dziecko  wylosowane  w  piątek-  zabierze  misia i dzienniczek do domu i odda  w  poniedziałek rano.

Dziecko wylosowane we wtorek-  zabierze misia do domu i odda w czwartek rano.

Uprzejmie proszę, by pamiętać o oddawaniu misia w umówione dni.

Zachęcam,  by zechcieli Państwo w miarę mozliwości zgłaszać  się  do  mnie  celem przeczytania utworu literackiego naszym dzieciom.  Najlepiej  by było, gdyby to był wtorek, środa lub czwartek ok. 12.10- 12.15.
 

 W zeszłym tygodniu dzieci z gr. Biedronek realizowały tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci spacerowały po najbliższej okolicy, zapoznawały się z niektórymi znakami drogowymi, zasadami przechodzenia przez jezdnię w miejscach oznaczonych pasami (zebrą) i sygnalizacją świetlną. Wykonywały też prace plastyczne związane z w/w tematyką utrwalając w ten sposób nabyte wiadomości.

      Drodzy rodzice.

Dnia 20 września odbędzie się w naszym Przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. W tym dniu przewidzieliśmy dla naszych podopiecznych moc atrakcji, m.in. odwiedzą nas uczennice szkoły fryzjerskiej, które z chęcią wykonają piękne upięcia dziewczynkom oraz fryzury dedykowane dla chłopców. Dlatego prosimy o przyniesienie szczotki/grzebienia do włosów dla swojego dziecka, spinek oraz gumek. Koniecznie jest podpisanie woreczka z akcesoriami. Chętnych rodziców prosimy o przyniesienie niewielkiej ilości słodyczy, by dodatkowo umilić dzieciom ten szczególny dzień.

 

Rodzicu!

 Chcesz, by Twoje dziecko posiadło umiejętność logicznego, strategicznego myślenia?

 Zapisz je na zajęcia szachowe w PP6 prowadzone przez doświadczonego instruktora- Mariusza Kieś.  Pan Mariusz posiada licencję trenerską Polskiego Związku Szachowego. Posiada niezbędną wiedzę, kompetencje i umiejętności do prowadzenia zajęć szachowych z dziećmi.

Co zyska Toje dziecko?

  1. Regularne granie w szachy może podnieść iloraz inteligencji.
  2. Gra w szachy uczy planowania i przewidywania konsekwencji swoich czynów.
  3. Dzięki grze w szachy gracze szybciej przywajają treści matematyczne.
  4. Zapamiętywanie ruchów przeciwnika oraz analizowanie jego sposobu gry jest świetnym ćwiczeniem pamięci.
  5. Obmyślanie własnej strategii doskonali zdolność koncentracji oraz organizacji i planowania pracy.
  6. Podczas partii szachowej gracze maksymalnie wykorzystują możliwości swojego mózgu jednocześnie eksploatując jego prawą i lewą półkulę.
  7. Gracze doskonale analizują informacje i podejmują przemyślane decyzje.

 

Zapraszamy!

...........................................................................................

  DZIĘKUJEMY RODZICOM naszych wychowanków za zaangażowanie w różne inicjatywy przedszkolne. Dzięki Waszej pracy i wpłatom na Fundusz Rady Rodziców nasze przedszkole pięknieje z dnia na dzień. Sale: Muchomorków, Rybek, Motylków i Słoników są odnowione (pomalowane). Zakupiono do sal nowe mebelki, dywany, tablice ścienne i rolety okienne. Dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie!

 

 W środę tj. 05 września odbyły się w przedszkolu zajęcia dla dzieci (próbne) z elementami technik dalekowschodnich sztuk walki oraz samoobrony. Dzieci były zachwycone! Zapraszamy Państwa wraz ze swoimi dziećmi na BEZPŁATNE zajęcia we wtorek 11 września o godz. 15.30.

 

  

Drodzy rodzice!

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 6 lat na zajęcia ruchowe z  elementami technik dalekowschodnich sztuk walki oraz samoobrony. Treningi prowadzone są do muzyki, urozmaicane o różne zabawy ruchowe oraz imitację walki wschodniej. Dzięki odpowiedniej formie zajęć dzieci uczą się dyscypliny, wytrwałości, odwagi i  samodzielności. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonego i kwalifikowanego instruktora sportu, Mistrza wschodnich sztuk walki, pedagoga, który na co dzień pracuje z dziećmi- Roberta Szindlera.

W dniu 05 września odbędą się zajęcia pokazowe dla grup: Biedronki, Motylki, Słoniki i Rybki.

Regularne zajęcia odbywać się będą na terenie przedszkola w każdy wtorek i czwartek od 15.30 do 16.15. Pierwsze dwa zajęcia-  bezpłatnie. Rozpoczynamy już 06 września! Zapraszamy chętnych rodziców do wypełnienia druku zgłoszenia dziecka. Druki znajdują się u wychowawczyń grup.

smiley   Drogie dzieci!

Serdecznie witamy Was w przedszkolnych progach.

Mamy nadzieję, że Wasz czas spędzony w przedszkolu okaże się wspaniałą podróżą.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

 Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

...............................................

 W związku z rozpoczęciem nowego roku  szkolnego 2018/2019  

   30 sierpnia 2018r. (tj. w czwartek) o godz. 16.00

zapraszamy Rodziców wszystkich  dzieci  

na zebranie ogólne – organizacyjne,

a następnie  na zebrania grupowe z wychowawcą dziecka.

Obecność  Rodziców  jest obowiązkowa.

Na  spotkanie  zapraszamy  tylko   Rodziców  lub  reprezentujące  ich osoby  dorosłe.