Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców Czego się uczymy? Podziękowania Wychowawca podpowiada Język angielski

Biedronki

 

Na konsultacje indywidualne zapraszam w każdą pierwszą środę miesiąca, od godziny 15.00 do 15.30   Janina Żmud

 

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie: logopedia - poniedziałek 9.15 - 9.45

                                                           rytmika - środa 9.15 - 9.45

                                                          gimastyka korekcyjna - piątek 10.30 - 11.00

                                                          język angielski - poniedziałek 10.30 -11.00, wtorek - 10.30 -11.00

 

Przedstawiciele Rady Rodziców w grupie "Biedronek"

1. Agnieszka Piechaczek

2. Katarzyna Kwiecień

3. Michał Gajda

 

 

 

 

W  środę 16.05.2018r. dzieci z grupy " Biedronek" i " Słoników' uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" w WCK,  gdzie aktorami byli  słuchacze Uniwersytetu III wieku. Mali  widzowie z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie, entuzjastycznie  nagrodzili wykonawców brawami.

W drodze powrotnej - " Biedronki" odwiedziły Miejską bibliotekę i zapoznały się z ogromnym zbiorem książek, a przede wszystkim ze  znaczeniem tej instytucji.

 

Nasze przedszkole ma dyżur wakacyjny w sierpniu, prosimy Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko o zrobienie tego do 18 maja br.   

 

    W dniu 10 maja grupa dzieci z "Biedronek"  i "Muchomorków" przedstawiła na Festiwalu Kultury Przedszkolnej w WCK inscenizację taneczną pt.: "Zajączki w kapuście" (do tańca ludowego "Zajączek"). Jury przyznało nam wyróżnienie.

Gratulujemy naszym małym tancerzom perfekcyjnego występu.

Bardzo proszę, aby Rodzice, którzy zamówili Dziennik Zachodni wpłacili u wychowawców 3,50 zł. oraz 5.00 zł. na teatrzyk (wyjście do WCK 16 maja) 

 

 

16 maja 2018 roku o godz. 9.30 planujemy wyjście naszej grupy do WCK  na spektakl teatralny "Księżniczka na ziarnku grochu" przygotowany przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Cena biletu wynosi 5 złotych. Proszę o zgłoszenie dziecka i wpłatę u wychowawcy.

 

 

 

       W środę 02 maja cała Polska obchodziła ważne święto: Dzień Flagi. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. Dzieci rozmawiały z wychowawczyniami na temat wyglądu i poszanowania symboli narodowych. Wszyscy śpiewali piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Następnie wykonali papierową flagę i jak prawdziwi patrioci zaśpiewali hymn w pozycji „na baczność”. 

              

 

10 maja 2018 r. ok.  godz. 11.00  kilkanościoro dzieci z naszej grupy wraz

 

z  grupą  Muchomorków weżmie udział  w  XXVI FESTIWALU

 

KULTURY PRZEDSZKOLNEJ zorganizowanym  przez Wydział

 

Edukacji Urzędu Miasta  oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

                       

Dzieci zaprezentują inscenizację taneczną pt. "Zajączki w kapuście"

 

Wstęp wolny.

 

W czwartek tj. 19 kwietnia dzieci miały okazję podziwiać sprawność rąk iluzjonisty, który żartami i wspaniałym pokazem swoich umiejętności zabawiał wszystkich obecnych. Przedszkolaki obserwowały m.in.: jak z pustego pudełka wychodzi królik, związane chustki same się rozwiązują, parasolka zmienia swój kształt itp. Ten pokaz wzbudził zdumienie na twarzach dzieci i dorosłych. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta „prawdziwego czarodzieja” i otrzymać duże brawa za występ.

 

 

Planujemy wycieczkę autokarową do Parku linowego w Radlinie w dniu 29.05.2018r. Szczegółowe informacje u wychowawczyni.

Skończyła się dzieciom pasta do zębów. Prosimy rodziców o zakupienie dziecku pasty. Ponieważ do końca roku szkolnego zostało jeszcze dwa i pół miesiąca, każde dziecko będzie myło zęby swoją pastą.

 

 

 

 

W czwartek, 19 kwietnia będziemy  uczestniczyć w przedszkolu, w pokazie iluzji.

Prosimy o wpłatę u wychowawców 3,50. Dziękuję.

 

 

Dzień Czekolady obchodziliśmy 12 kwietnia. Dzieci obejrzały film o plantacji kakaowców, ,,odwiedziły" multimedialnie fabrykę czekolady. Czekoladowa fontanna, którą przyniosła mama Laury J.,  była nie lada atrakcją -  zanurzaliśmy w czekoladzie chrupki i gruszki, truskawki i inne owoce. Dzieci dowiedziały się, że czekolada oprócz walorów smakowych ma też zdrowotne, pod warunkiem, że spożywana jest w małych ilościach. Poznały różne sposoby spożywania czekolady np.: jako napój na gorąco, babka z dodatkiem czekolady, batoniki,itp.

Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w uatrakcyjnienie tego dnia:

- p. Jachtoma - za fontannę czekoladową  wraz z odpowiednią czekoladą dla wszystkich dzieci

- p. Piechaczek - za różnorodne owoce

- p. Gałda - za czekoladę na gorąco

- p. Smusz - za czekoladowe ciasto

- p. Szydlik za czekoladki

 

 

Dzień zwierząt w grupie „ Biedronek” w PP nr 6

 

W środę tj.11.04.2018r. w grupie „Biedronek” dzieci obchodziły Dzień zwierząt domowych, w związku z czym mogły przynieść do przedszkola swoich milusińskich. Sala zmieniła się w małą menażerię. Było kilka gatunków zwierząt np. chomiki, świnka morska, królik, a nawet rybki. W ciągu całego dnia dzieci miały możliwość obserwawania zachowania, sposbów zabawy, czy jedzenia w/w zwierząt. Była to atrakcja również dla przedszkolaków z innych grup, które z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta. W piątek w grupach Muchomorków i Biedronek pojawiły się koty różnej maści. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami rozbudza poczucie szacunku i odpowiedzialności właścicieli wobec nich.

 

Bardzo dziękujemy za przyniesienie zwierzątek do przedszkola:

 - Lence, Amelce, Guiliettce,Zosi, Agatce, Oli, Olkowi i oczywiście ich Rodzinom za pomoc w transporcie tych zwierzaków.

 

 

 

   

          Wielka akcja Dziennika Zachodniego!
Zachęcamy rodziców do głosowania w wielkim plebiscycie. Wspólnie wybierzemy:
Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku.

Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedszkolu oraz na stronie: 

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/przedszkole/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczyciele-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-zglos-swoich-kandydatow,13000852/?utm_source=FB&utm_medium=aliasprzedszkole&utm_campaign=PRZEDSZKOLE

 

PP 6 obchodziło Światowy Dzień Sportu  

Światowy Dzień Sportu –  to dzień promowania aktywnego trybu życia, to okazja do organizacji różnych imprez sportowych. 6 kwietnia, w dzień ustanowienia święta przedszkolaki spotkały się by uroczyście rozpocząć te wydarzenie. W każdej sali   na dzieci czekały inne zadania  ruchowe. Przechodząc z grupą do poszczególnych sal przedszkolaki z niecierpliwością czekały na nowe ćwiczenia. Na zakończenie za wspaniałą, sportową postawę wszystkie dzieci otrzymały medale i odśpiewały hymn Polski.

 

W związku z przerabianą tematyką o zwierzętach domowych, ustaliliśmy z dziećmi, że w środę tj. 11.04.2018r. - kto może i ma ochotę, może przynieść swoje małe zwierzątko żywe lub maskotkę.

W czwartek tj. 12.04.2018r. bedziemy obchodzić Dzień czekolady.

DRODZY RODZICE!

25 maja br. odbędzie się w naszym przedszkolu Festyn rodzinny. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla naszych pociech i tradycyjnie pragniemy zorganizować PRZEDSZKOLNĄ LOTERIĘ. Wiemy, że bez Waszej pomocy i zaangażowania nie zdziałamy wiele. Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie w organizacji loteryjnych fantów. Prosimy o książki, ozdoby, artykuły papiernicze, różnego rodzaju bony. Będziemy ogromnie wdzięczni za ufundowanie nagrody głównej. Wyjątkowo zbiórkę fantów musimy zakończyć 18 kwietnia. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie fantów do wychowawczyń. Serdecznie dziękujemy!

Rada Rodziców

 

W czwartek tj. 5.04 wszystkie grupy w przedszkolu uczestniczyły w korowodzie powitania wiosny. Przemarsz zaczęliśmy już rano, ulicami w pobliżu naszego przedszkola, szukając pierwszych oznak wiosny i śpiewając przy tym wesołe piosenki. Po powrocie każde dziecko "zasadziło" kwiatka, którego wykonało na zajęciach z bibuły, kartek, patyczków. Jedna z grup wykonała wiatraczki z kartek, tak aby pięknie kręciły się one między kwiatkami, kiedy zawieje wiatr. Dzieci były bardzo zdziwione, gdy ich Panie przyniosły do ogrodu farby i pędzle. Okazało się, że następną atrakcją jaką na nie czekała, było malowanie farbą na folii malarskiej. Zabawa była przednia, a dzieci mile zaskoczone przebiegiem całego dnia.

 

    GRATULACJE !!!

Miło nam poinformować, że Emilia Kwiecień  zdobyła  II  miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym " Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy okiem dziecka".

                                                                    Emilko -   Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Przeżyjmy to jeszcze raz - zapraszam do  wzbogaconej Galerii zdjęć,m.in. tradycje świąteczne.

ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU - 6 kwiecień

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Światowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie. Dlatego chcemy zorganizować dzień na sportowo. Prosimy, żeby wszystkie dzieci przyniosły strój gimnastyczny.

 

 

Dzień marchewki w "Biedronkach".
W dniu 04.03.2018r. dzieci wielozmysłowo rozpoznawały marchewkę, podkreślały jej walory zdrowotne i kolorystyczne. Tworzyły kreatywny rysunek, z wykorzystaniem sylwety tego znanego warzywa. Rozwiązywanie zagadek słowno-obrazkowych było podsumowaniem wiadomości na w/w temat.

 

 

 

 

 Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu radosnego, wiosennego nastroju, odpoczynku a dzieciom szczodrego zajączka.                  Wesołego Alleluja!

 

"Spotkanie" z tradycjami wielkanocnymi.

Chcąc podkreślić przedszkolakom charakter nadchodzących świąt zorganizowano, dzięki wydatnej pomocy rodziców wielkanocne śniadanie. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy a rodzice słodkości. W środę, 28 marca, od samego rana dzieci odświętnie ubrane pomagały w nakrywaniu stołu do wielkanocnego śniadania, na którym pojawiły się również wypieki prababci Marysi - zajączek i baranek ( prabacia od Mileny O.). Zgodnie z tradycją dzieci szukały "zajączka". W tym dniu nauczycielki przygotowały dzieciom niespodziankę i przedstawiły teatrzyk pt.  Wielkanocne przygotowania. Na zakończenie życzyliśmy sobie Wesołych Świąt.

Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w organizację śniadania wielkanocnego:       /za   stroiki, słodkości czekoladowe, serwetki,palmy, cukierki, napoje, żelki,  babki wielkanocne, itp. / Rodzicom:  Adama P., Agaty K., Julii K., Zosi P., Laury J., Amelii S. , Kuby B., Antoni K.,Emili K., Mai L.,Lence M.,Milenie O.,Zuzi S., Oli Sz. oraz prababci Mileny O.

 

Wtorek 27.03.2018r. w „ Biedronkach”  był pełen atrakcji.

 Już od rana dzieci zastanawiały się  - Czy króliki też przynoszą wielkanocne prezenty? A to poprzez niespodziankę, jaką sprawiła  Amelia Sobala,  przynosząc do sali żywego królika. Amelia w roli prowadzącej, opowiedziała  o zwyczajach czworonożnego przyjaciela, sposobie żywienia i dbania o niego. Dzieci z wielką radością obserwowały zarówno   sposób poruszania się jak i zachowywania się „małego gościa”.

Dziękujemy Amelii Sobali  za miłą niespodziankę.

 

Zgodnie z tradycją  wielkanocną dzieci poznały sposoby malowania jaj:   

- „ jak za dawnych lat”- barwienie w łupinach z cebuli                                                    -  malowanie sztucznymi barwnikami oraz malowanie wzorów  farbami  

Malowanie jaj  uatrakcyjniła dzieciom  Maja Leśniewska, która  przyniosła ciekawy zestaw szablonów na jajka wraz  z farbkami.                                            Dziękujemy Mai.

 

27 marca /wtorek/ będziemy zdobić jajka. Proszę o przyniesienie jajka ugotowanego na twardo.

 

 

   Dzień wróbla

W dniu 20.03.2018r. dzieci  wzbogacały wiadomości  o życiu, wyglądzie                  i zwyczajach  wróbli  poprzez  oglądanie  filmików, słuchanie ciekawostek,  oglądanie atlasów, książek o w/w tematyce. Inscenizowały znane przygody „Wróbelka Elemelka”  H.  Łochockiej, rozpoznawały odgłosy wybranych ptaków.  Z wielkim zaangażowaniem wyklejały sylwetę małego „ przyjaciela”, który zostaje z nami przez cały rok.

 

W ostatnim tygodniu przed świętami będziemy rozmawiali o tradycjach wielkanocnych.

28 marca (środa) organizujemy w przedszkolu „Śniadanie wielkanocne”. Prosimy, by w tym dniu dzieci były ubrane odświętnie. Chcemy podkreślić charakter nadchodzących świąt poprzez spożywanie tradycyjnych potraw m.in. jajek, nowalijek. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę         w jakikolwiek sposób wzbogacić nasz stół  prosimy o kontakt z wychowawczyniami.

 

W pierwszym  Dniu Wiosny  dzieci poznały różne  sposoby zakładania hodowli fasoli, sadzenia wybranych roślin. W liście od p. Wiosny dowiedziały się jakie zmiany będą zachodzić w przyrodzie oraz dostały kilka zadań do wykonania. Jednocześnie wyciągały proste wnioski nt. „Co jest potrzebne roślinom do życia?” Również Zosia P. wraz z mamą "przyniosły odrobinę wiosny" w postaci kwiatów doniczkowych  - szafirków i żółto kwitnącej kalanchoe.

Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Piechaczek i Zosi za piękne kwiaty.

 

Warsztaty świąteczne  w „Biedronkach”

W dniu 23.03.2018r. dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w warsztatach świątecznych z udziałem zaprzyjaźnionej nauczycielki  z ZSP nr 7 –                          p. Katarzyną Miller- Błatoń. Poznawały tradycje  związane z Wielkanocą ,             a następnie wykonywały koszyczki z masy gipsowej, wykorzystując słoiki i koronkowe serwetki ( dostarczone przez rodziców). Dzieci z  zaciekawieniem oczekiwały na efekt końcowy, który pozytywnie ich zaskoczył. Gipsowe koszyczki z pewnością będą piękną ozdobą na świątecznym stole.

Dziękujemy p. Katarzynie za poświęcony czas i zaangażowanie  oraz Rodzicom „Biedronek” za dostarczone materiały.

               

 

 

Miło nam poinformować, że Maja Leśniewska  zajęła II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim "Pory roku w poezji przedszkolaka"                                                                                 Gratulujemy Mai  i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

   Z powodu złych warunków atmosferycznych zostaje przesunięty dzień "przywitania wiosny" z 21 marca na 5 kwietnia

 

    Chleb nasz powszedni...

Święto Piekarzy i Cukierników, którzy pracują późnym wieczorem i nocą, by wczesnym rankiem kusić nas zapachem świeżego pieczywa, obchodzono w PP6 15 marca. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego rzemiosła sięgającego odległych czasów poprzez spotkanie z panią Anią Szydlik - mamą Oli, a jednocześnie  pracownicą piekarni ,,Sobala”. Pani Ania pokazała dzieciom szeroki asortyment wyrobów piekarniczych, które dzieci mogły próbować.  Wszystkie dzieci poczęstowała drożdżówkami z różnymi nadzieniami. Oglądanie prezentacji multimedialnej dało dzieciom wyobrażenie o produkcji chleba.

Dzieci z grupy ,,Biedronek” i ,,Rybek” w piątek wybrały się do piekarni ,,Sobala”, już od progu zapach świeżego pieczywa nęcił ich powonienie. Dzieci obserwowały cały cykl produkcji chleba; wyrabianie ciasta ( mogły je dotykać), formowanie bochenków, wkładanie i wyjmowanie z pieca, smarowanie wodą. W dziale cukierniczym zobaczyły jak wypieka się baranki, które ozdobią wielkanocny stół. Dzieci narzekały na wysoką temperaturę, były umorusane mąką, podziękowały za codzienną pracę piekarzom i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Serdecznie dziękujemy pani Ani Szydlik zarówno za prezentację różnorodności pieczywa jak i możliwość jego degustacji, a przede wszystkim za zorganizowanie wycieczki do piekarni T. Sobali.

Bardzo dziękujemy panu T. Sobali za zaangażowanie się i wzbogacenie dziecięcych doświadczeń.

 

 

W najbliższy piątek (16 marca) jedziemy do piekarni, proszę o podpisanie zgody i podanie numeru pesel dziecka

   WAŻNE!

DRODZY RODZICE!

Wszyscy rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2018- 19 rozpoczynają edukację szkolną proszeni są o złożenie WNIOSKU w wybranych szkołach podstawowych  NAJPÓŹNIEJ do dnia 16 marca 2018r.

 

Najbliższe dni będą obfitować w różnego rodzaju wydarzenia:

 

  1.  15 marca  (czwartek) dzieci będą miały okazję zapoznać się z pracą piekarza i sposobami wypieku chleba w związku z obchodzonym Dniem piekarza i cukiernika.
  2. 19 marca- (poniedziałek) będą wykonywane wszystkim grupom zdjęcia przez fotografa                       z Dziennika Zachodniego. Zdjęcia te ukażą się wraz z nazwiskami dzieci pod koniec maja w w/w gazecie. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na publikację Państwa dziecka w gazecie, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego u wychowawczyń!
  3. 20 marca- (wtorek) dzieci będą uczestniczyły w koncercie muzycznym, który rozpocznie się              o godz. 9.00. Wstęp- BEZPŁATNY!   Obchodzić będziemy w tym dniu także: Międzynarodowy Dzień wróbla.
  4. 21 marca (środa) obchodzić będziemy Pierwszy Dzień Wiosny. Planujemy przemarsz ulicami miasta i tzw.: happening ANTYSMOGOWY: „Świeży powiew wiosny- zdrowy oddech dziecka”!.    W związku z tym mamy prośbę, by każde dziecko przyniosło w tym dniu zakupioną przez Państwa maskę (antysmogową bądź chirurgiczną) i ozdobioną wiosennie np. farbami, różnymi ozdobami plastycznymi. Chcemy uświadomić dzieciom i przechodniom-  jak zły wpływ ma smog na rozwój         i życie dzieci.
  5. 22 marca (czwartek) obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. Prosimy, by każde dziecko            w tym dniu miało na sobie niebieski akcent np.: ubranie, kokardy, opaskę itp.
  6. 23 marca kończy się konkurs na „Najpiękniejszą pisankę”. Konkurs został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec naszego miasta. Z regulaminem można zapoznać się pod adresem: https://wodzislaw-slaski.pl/prezydencki-konkurs-na-najpiekniejsza-pisanke-2
  7. 28 marca (środa) organizujemy w przedszkolu „Śniadanie wielkanocne”.    Prosimy, by w tym dniu dzieci były ubrane odświętnie. Chcemy podkreślić charakter nadchodzących świąt poprzez spożywanie tradycyjnych potraw m.in. jajek, nowalijek. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę               w jakikolwiek sposób wzbogacić nasz stół to prosimy o kontakt z wychowawczynią.

 

Miło nam poinformować, że Amelia Hoffman zajęła III miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym   "Świat dinozaurów"  organizowanym przez przedszkole  w Zawadzie.

GRATULUJEMY  AMELCE  i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
 

W ubiegły tygodniu dzieci  poznawały różne zawody,   wypowiadały się na temat pracy  swoich rodziców. Odwiedziły przedszkolną kuchnię,  oglądały jej  wyposażenie. Panie kucharki opowiadały dzieciom o przydatności sprzętu elektrycznego. Zachęcały do spożywania przyrządzonych posiłków. Następnego  dnia dzieci odwiedziły  przedszkolnego konserwatora – pana Tadka. Ogromne zainteresowanie wzbudziło zejście do piwnicy ( gdzie znajduje się jego warsztat ) jak i narzędzia np. skrzynka majsterkowicza, dmuchawa do liści, nożyce do żywopłotu, itp. Dzieci wiedzą, że dzięki panu Tadkowi np. ptaki na zimę mają karmniki, wiosną - budki lęgowe, a wszystkie .  zabawki są na bieżąco naprawione. Dzieci pana Tadka nazwały - „ Złotą Rączką”.

  Dziękujemy za kwiaty i życzenia z okazji Dnia Kobiet.                                                                                                          Personel PP nr 6

 

Dziękujemy p. Agnieszce P- mamie Zosi za zaangażowanie się w uatrakcyjnienie dnia 8 marca oraz sponsorowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci. (Więcej zdjęć-  w zakładce Galeria zdjęć)

 

 Czy ktoś z Państwa ma możliwość udostępnienia fontanny czekoladowej? Kontakt u wychowawczyni.

Od marca dzieci z grupy " Biedronek" będą  przebierały się do ćwiczeń gimnastycznych. W związku z tym, proszę, aby przynieść stroje( tzn. krótkie spodenki i podkoszulkę z krótkim rękawkiem) koniecznie w worku z podpisem, do końca tygodnia tj. 09.03.2018r.

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny. Przyjmowanie deklaracji od 26 lutego.

22 lutego / czwartek/ odbędzie się w przedszkolu teatrzyk

pt. Lis Przechera. 

Prosimy o wpłatę  3.50 u wychowawców grupy.

 

 

 

 

      

Zdjęcia z balu można nabyć u p. intendentki.

Zdjęcia zamieszczone są w rozkładanym albumie- etui 3D imiującym wnętrze zamku.

Każdy album zawiera 1 duże zdjęcie dziecka + dwa mniejsze zdjęcia (indywidualne) i dodatkowo duże zdjęcie grupowe.

Koszt tego zestawu wynosi 37zł.

Istnieje możliwość zakupienia samego zdjęcia grupowego w cenie 10zł. 

 

v

   Ferie zimowe w grupie 3- 4- latków (Muchomorków i Biedronek):

I tydzień ferii upłynął pod hasłem: "Zima, zima, zima- pada, pada śnieg".

W tym czasie dzieci nauczyły się piosenki o zimie i wykonały prace na konkurs plastyczny pt.: "Zimo baw się z nami". Chętne dzieci wycinały śnieżynki z papieru, którymi posługiwały się podczas zabaw oddechowych. Przedszkolaki dowiedziały się także w jaki sposób zabezpieczyć się przed silnym wiatrem i mrozem. Codziennie wykonywały jedną z papierowych sylwet: czapkę, szalik i rękawiczki- by powstał komplet ochonny na zimę.

 

II tydzień ferii upływa pod hasłem: "Na dalekiej Północy"

 

W poniedziałek dzieci wysłuchały opowiadania nauczycielki o życiu ludzi na dalekiej Północy. Przedszkolaki oglądały zdjęcia i ilustracje przedstawiające ludzi (Eskimos- Inuita) i zwierzęta (m.in.niedźwiedź i lis polarny, pies zaprzęgowy- husky, pingwin, słoń morski, foka, renifer). Dzieci dowiedzialy jak buduje się igloo i wykonały pracęplastyczną: "Igloo" rysując "po śladzie" i kolorując je kredkami- pastelami.

We wtorek babcia Wiesia czytała ulubione  bajki i baśnie. Po wysłuchaniu, dzieci ilustrowaly treść wybranego utworu  w formie teatrzyku. Po południu panie: Paulina i Natalia urządziły dla dzieci "Taneczne popołudnie".

W środę dzieci miały okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Trzy drużyny rywalizowały ze sobą pokonując tor przeszkód o różnym stopniu trudności.

W czwartek  przedszkolaki grały w obrazkowe bingo, które dostarczyło im wiele radości. Później układały puzzle o różnej liczbie elementów. 

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii, w folderze: Ferie zimowe.

 

 

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny. 

 

 " Upominek dla dziadka" - to temat zajęć w grupie Biedronki, na które zostały zaproszone także dzieci z młodszej grupy Muchomorki. Dzieci miały okazję na wspólną integrację podczas zajęć, na których rozmawiano o " Dniu Dziadka". Dzieci dowiedziały się na jaką okazję dziadek zakłada krawat i muchę. Mogły też zobaczyć i przymierzyć różne krawaty i muchy, a następnie z figur geometrycznych ( koła i trójkątów) robiły muszkę dla dziadka, którą później ozdabiały według własnego uznania. Dzieci przeliczały elementy zbioru „ciasteczka dla babci i dziadka” oraz bawiły się w zabawę z elementem równowagi- „Podam babci i dziadkowi pyszne ciasteczko”. 

 

UWAGA!!!

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka została przełożona na         m -c luty. Szczegółowy termin podany będzie po feriach. Przepraszamy.

 

 

       Spotkanie ze strażnikami miejskimi – Bezpieczne ferie.

17 stycznia  odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażnikami miejskimi, młodszym inspektorem Wojciechem Szymiczkiem i młodszym strażnikiem Moniką Dasiewicz, na temat bezpiecznych ferii.

Strażnicy mówili dzieciom o zagrożeniach czyhających w  czasie zimowej aury, omówili sposoby pozwalające ich uniknąć. Przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po oblodzonych chodnikach, chodzenia we mgle. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulicy. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przedszkolaki  mogły również wykazać się spostrzegawczością i wskazać na zdjęciach prezentacji pieszych poruszających się przy ograniczonej widoczności.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od gości znaczek odblaskowy w postaci słoników, laleczek, samochodzików, który mogą przywiesić do wierzchniej garderoby.

 

DRODZY RODZICE

Zgodnie z regulaminem przedszkola dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30. Jeśli z jakichś powodów dziecko przyprowadzone będzie później, prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną.

 

  

 

17 stycznia odbędzie się spotkanie ze strażnikami miejskimi w ramach prowadzonej akcji Bezpieczne ferie.

 

 

Bal karnawałowy odbędzie się w przedszkolu 18 stycznia 2018r. (czwartek).

Od 9.00 do 11.30 bawić nas będzie wodzirej. Fotograf wykonywał będzie dzieciom pamiątkowe zdjęcia już od godz. 08.30. 

Rodzice proszeni są o przygotowanie kostiumów dla swoich dzieci. 

 

W piątek tj. 05.01.018r. odbyły się we wszystkich grupach warsztaty
fotograficzne     organizowane   przez   firmę  zewęntrzną.  Warsztaty miały na celu zapoznać dzieci z tajnikami fotografii. Podczas  tych warsztatów  dzieci  były  fotografowane.  Każde  dziecko  otrzyma  dwa zdjęcia,  które  będą  upominkiem  dla  babci  i  dziadka.  Dla  dzieci
nieobecnych  w tym dniu wyznaczony zostanie dodatkowy termin, by także mogły być sfotografowane.

 

 

 

 

20 grudnia, w godzina porannych w  przedszkolu zabrzmiały najpiękniejsze i najbardziej lubiane przez dzieci kolędy. Podczas śpiewu wszystkim przedszkolakom towarzyszyli zaproszeni przyjaciele przedszkola. Pani Joanna - mama Weronik ( z grupy "Motylków"), w  tradycyjnym śląskim stroju śpiewała kolędy, pan Eugeniusz -  dziadek Zosi, akompaniował na akordeonie, a  pani Edyta - rodzic z maluszków, na gitarze.  Dziękując gościom za wspaniałe, pełne wrażeń spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę Świeć gwiazdeczko. 

Po wspólnym kolędowaniu, " Biedronki" dzieliły się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Potem zasiadły do pięknie ubranego i zastawionego stołu  ( smakołyki przyniesione z domu). Na wigilijny obiad , oczywiście podano barszcz , rybkę i kapustę z pieczarkami. Było  miło, a przede wszystkim -uroczyście.

Dziękujemy Rodzicom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia przedszkolnej wigilijki.

 

Święta tuż, tuż...

Grudzień to miesiąc pełen atrakcji, niespodzianek. Już na początku gościliśmy górnika ( ojca Antonii Kubieniec), w dwa dni później z dużym workiem prezentów pojawił się Mikołaj. W kolejnym dniu mamy Laury Jachtomy tworzyła z nami piernikowe choinki, a jej tata – pan Artur przywiózł ogromną, żywą choinkę, która zdobi przedszkolną szatnię.

W naszej sali pojawiła się choinka, którą dzieci ozdobiły samodzielnie wykonanymi łańcuszkami i ręcznie malowanymi bombkami. To jeszcze nie koniec atrakcji. W czwartek wspólnie z Rodzicami kolędowaliśmy z udziałem wokalistów ze szkoły muzycznej. W niedzielę będziemy obecni na rynku, na ogłoszeniu wyników na najładniejszy stroik świąteczny – konkurs organizowany przez Prezydenta Miasta – M. Kiecę.

Ale największa uroczystość przed nami – NASZA PRZEDSZKOLNA WIGILIJKA -to już wśrodę            ( 20.12.2017r.) . Będzie się działo...

 

20 grudnia  obchodzić będziemy w grupie wigilijkę. Proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie, przyniosły opłatek i jakieś przysmaki na nasz stół wigilijny.  Mile widziane będą również ozdoby do dekoracji stołów.

 

v

v          Nasze przedszkolaki (Muchomorki, Biedronki i Motylki) wykonały stroiki na konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród autorom najpiękniejszych stroików nastąpi w niedzielę, 17 grudnia, podczas wspólnej wigilii dla mieszkańców, w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku. 

Dziękujemy p. Agacie Jachtomie za zaangażowanie się w tworzenie stroika świątecznego w naszej grupie.

 

   

 Popołudnie z kolędami

Nim zasiądziemy przy choince, nim wzejdzie pierwsza gwiazda- zaśpiewajmy razem kolędy, będzie to dla nas chwila wytchnienia, poczujemy szczególną bliskość i radość ze spotkania, doznamy wspólnej radości z oczekiwania świąt Bożego Narodzenia.

Drodzy Rodzice  zapraszamy Was wraz z dziećmi. 

Bądźcie z  nami 14 grudnia o 15.30           

  Dyrekcja i Grono pedagogiczne.

  

 

 

Święta piernikiem pachnące - jak tradycja nakazuje...

 

W dniu 07.12.2017r. w grupie „Biedronek” odbyły się „ piernikowe warsztaty”, zorganizowane przez mamę Laury Jachtomy -p. Agatę. Pani Agata pojawiła się w przedszkolu z wielkim koszem , który zawierał pachnące gwiazdki piernikowe, lukier oraz liczne błyszczące ozdoby. Dzieci z wielkim zaangażowniem przystąpiły do działania: dobierały ciasteczka wg wielkości, układając kształt choinki, łącząc je lukrem i ozdabiając kolorowymi, jadalnymi ozdobami. Choineczki wzbogacą nasz kiermasz świąteczny.

Bardzo dziękujemy p. Agacie za chwile pełne radości, które zaowocowały smakowitymi choineczkami. Może będą ozdobą na wigilijnym stole?

 

 

W dniu 12.12.2017 (tj. w najbliższy wtorek) zapraszamy do naszego przedszkola na kiermasz  świąteczny. Będzie można zakupić m.in. stroiki świąteczne oraz ozdoby zrobione przez dzieci.  

Jak zielono i pachnąco w naszej szatni - Dziękujemy państwu A. S. Jachtoma -rodzicom Laury za okazałą choinkę oraz wzbogacenie zbliżającego się kiermaszu w piękne ozdoby.

 

Wszystkim Górnikom z okazji Barbórki życzymy dużo zdrowia i satysfakcji

                                                         z pracy.

Dzień górnika to ważne święto, szczególnie w naszym śląskim regionie. W związku z tym, dzieci                   z Przedszkola nr 6 gościły górnika – ojca Antonii Kubieniec z grupy „Biedronek”, który w galowym mundurze,         w ciekawy sposób opowiadał o pracy w kopalni. Jednocześnie prezentował elementy odzieży roboczej, narzędzia pracy oraz bryły węgla. Dzieci w bezpośredni sposób poznawały właściwości tego czarnego skarbu oraz jego wielostronne zastosowanie.Na zakończenie spotkania Przedszkolaki złożyły górnikowi życzenia i wręczyły wspólnie ozdabianą choineczkę ze śląską dedykacją.

Bardzo dziękujemy p. Askaniuszowi  Kubieniec. za wzbogacenie wiedzy dzieci i  poświęcony czas.

 

 

v

Już niedługo zawita do nas Mikołaj!

W środę Muchomorki i Biedronki będą czekać na Mikołaja w przedszkolu. Ok.  godz. 10.00 oczekiwany przez dzieci gość zawita do przedszkola. Mikołaj z pewnością będzie pytał dzieci, czy były grzeczne cały rok i obdarzy je prezentami- niespodziankami, a młodszaki w podziękowaniu zaśpiewają mu wesołe piosenki. Pan fotograf wykona dzieciom pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy  wszystkim rodzinom, które włączyły się we wzbogacenie prezentów mikołajkowych do wspólnej zabawy w naszej grupie.


Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy  angażują  się w życie naszej grupy w przedszkolu.

 

 Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców-  w dniach 05 i 07 grudnia do wypieku i dekorowania kruchych ciasteczek. Dokładne informacje zamieszczone są w szatni, na tablicy ogłoszeń. 

 

Święta tuż, tuż. A to okazja do tworzenia pięknych ozdob świątecznych, stroików,itp. Serdecznie zachęcamy Rodziców do twórczego, rodzinnego działania i wzbogacenia naszego kiermaszu świątecznego - już w najbliższym czasie. Szczegółowe informacje  - u wychowawcy.

Zapraszamy Rodzców na pokazowe zajęcia taneczne Explozji tańca w dniu 29.11.2017r. o godz. 15.30

 

 

W ubieglym tygodniu dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych z wodą, określając jej cechy fizyczne, a przede wszystkim sposoby jej barwienia. W bezpośredni sposób, samodzielnie działając, mieszały kolory podstawowe, uzyskując barwy pochodne. Dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie utrwalały nazwy kolorów i wyciągały proste wnioski.

 

 

                W piątek tj. 17.11.2017r.dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły wraz z rodzicami w warsztatach artystycznych pt. „Pomagamy jesieni w ozdabianiu świata” prowadzonych przy współudziale Katarzyny Miler – Błatoń, nauczycielki z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 7. Dzieci poznały nową technikę plastyczną - odlewy gipsowe. Wykorzystując metodę twórczą- burzę mózgów, zastanawiały się, co można zrobić z liścia kapusty, znajdując oryginalne rozwiązania. Po czym inicjatywę przejęła p.Katarzyna pokazując, w jaki sposob robi się odlewy gipsowe z wykorzystaniem np. liścia kapusty. Rodzice wraz z dzieci przystąpli do praktycznego działania, tworząc zaskakujące  wytwory. Odbita faktura liści zachwyciła wszystkich uczestników, a pokrycie ich złotolem dało piękny, końcowy efekt. " Może będą ozdobą na świątecznym stole?"

Dziękujemy p. Kasi Miler – Błatoń za atrakcyjne zajęcia oraz Rodzicom za uczestnictwo i zaangażowanie.

 

 

 

 

             

W nadchodzącym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:


-   w   środę:  22  listopada-  będzie  Dzień  kredki.  Wychowawczynie przygotowały dla dzieci krótki teatrzyk. Proszę, aby w tym dniu, dzieci ubrały się w swoim ulubionym kolorze.

-  w  czwartek  23  listopada  - odbędzie się o godz. 10.15 - koncert muzyczny- pt.: "Muzyka bawarska".

-  w  piątek-  24  listopada  obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Każde  dziecko
proszone jest, by w tym dniu przyniosło do przedszkola pluszowego  misia.

 

       Drodzy rodzice!

Zapraszamy na zajęcia z Tańca Nowoczesnego prowadzone przez p. Karolinę Krzysztofczyk- instruktorkę szkoły tańca- EKSPLOZJA.

Zajęcia odbywać się będą w środy od 15.15 do 16.15 w naszym przedszkolu.

Koszt zajęć wynosi 45zł. za 4 wejścia w mesiącu. 

Więcej informacji na stronie www.eksplozjatanca.pl

Zainteresowane osoby proszone są o wpisanie się na listę u wychowawców grup.

niu rodzice wystawią teatrzyk dla dzieci.

       

 

Miło nam poinformować,że mamy aż dwie laureatki nagrodzone w konkursie plastycznym pt. "Przyjaciele misia Uszatka"    ( organizowanym przez Bibliotekę Miejską:

- Amelia S. -  I miejsce

- Agata K. - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy Rodziców na zajęcie otwarte w dniu 17.11.2017r. o godz. 9.30.

.............................................................................................

Dzień  Niepodległości w PP nr6

W ubiegłym tygodniu dzieci  uczestniczyły w zajęciach związanych z dniem 11 listopada. Chcąc przybliżyć najmłodszym tę trudną tematykę, nauczycielki przygotowały krótką prezentację multimedialną oraz ilustracje dotyczące zarówno historii jak i symboli naszego kraju.

Dzieci z grupy „Biedronek” wykonały białego orła   z tekturowych rolek, ozdabiały godło, słuchały i śpiewały hymn Polski. Następnie wybrały się na spacer ulicami najbliższego osiedla, dostrzegając zawieszone flagi na budynkach użyteczności publicznej ( m. in. na naszym przedszkolu).

 

W czwartek tj. 09.11.2017r. dzieci z grupy „Biedronek” wybrały się na wycieczkę w okolice domków jednorodzinnych. Celem ich wyprawy była obserwacja  obiektów dymiących. Najpierw zobaczyły wysoki  komin elektrociepłowni, która dostarcza ciepło  do ich mieszkań,  potem kominy domów pobliskiego osiedla. Dzieci  z radością stwierdziły, że żaden komin nie dymi,  a jeden z domów  jest ogrzewany solarami.  Wycieczka była  wzbogaceniem  wiadomości  z  realizowanego programu proekologicznego „ Nie truj sąsiada” oraz Mała ojczyzna. Dzieci po powrocie do przedszkola, wspólnie projektowały i rysowały nasze osiedle.

 

 W dniu 07 listopada odwiedziły naszą grupę panie z Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie bawiły się z dziećmi przy muzyce oraz opowiadały bajki ze swojego dzieciństwa.

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców o włączenie się do akcji "ciasta" organizowanej przez  Radę Rodziców. Środki pozyskane ze sprzedaźy ciast przeznaczone będą na wzbogacenia paczek mikołajkowych dla dzieci.Wszystkie osoby chętne do wypieków ciast proszone są o kontakt z panią Basią Celny / gr. Słoników/ lub pozostawienie informacji u pani intendentki

 

17 listopada o godz. 9.15 dzieci będą brały udział w teatrzyku pt.: "Maniery Biedronki Lucynki". ( teatrzyk odwołany).

 

 

 

W poniedziałek, 23 października dzieci będą  uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikami miejskimi w ramach realizacji programu Gmina z czystą energią.

W środę tj. 18.10.2017r. dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym - " Jesienne ekspresje w muzyce" ; poznały wygląd, brzmienie i sposób grania na wiolonczeli.

 

 

SERDECZNE  PODZIĘKOWANIA  składamy  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom  za życzenia i słowa uznania dla naszej pracy z okazji Dnia Edukacji Narodowej, piękne kwiaty, laurki i słodycze oraz  Radzie Rodziców za przygotowanie  z dziećmi niespodzianki.

Janina Ż., Iwona W., Paulina W., Daria W.,Natalia M.

 

 

Jesienne warsztaty.

Złota Polska Jesień zachęciła dzieci z grupy „Biedronek” do spaceru. Kolorowe liście tak zachwyciły dzieci, że nazbierały ich całe naręcza. Po powrocie do przedszkola czekała na nich zaprzyjażniona babcia Wiesia i zaproponowala im tworzenie bukiecików. Pokazała jak z klonowych liści tworzyć różyczki. Dzieci z pomocą doroslych tworzyły własne kompozycje, pobudzając aktywność twórczą.

 

 

 W piątek- 13 października odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze. Odwiedziła nas pani z szynszylami. Dzieci dowiedziały się jak żyją, co jedzą i jak potrafią broić te miłe gryzonie. Każde dziecko mogło pogłaskać mięciutkie futerko zwierzęcia. Odważni mogli wziąć je na ręce i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

Zdjęcia będzie mozna nabyć w późniejszym terminie. 

Koszt albumu wynosi- 27 zł. (2 małe zdjęcia (10x15) i jedno duże (15x 20)

Zdjęcia można będzie nabyć na sztuki:

- 1 duże zdjęcie (15x20)- 12zł.

- 2 małe zdjęcia (10x15)- 15 zł.

- 1 małe (10x 15)- 9zł.

Wykup zdjęć jest dobrowolny!

 

Jarzynowe stworki – wytworki

 

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Biedronek” doświadczały zajęć i zabaw z warzywami. Poznawały je wielozmysłowo, segregowały wg kolorów, wielkości, itp. Jednak największą radość i zaangażowanie wzbudziła u dzieci aktywność twórcza, czyli tworzenie jarzynowych stworków- wytworków. Jednocześnie dzieci wykazały się umiejętnością współdziałania w zespole.

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie różnorodnych warzyw.

 

W  piątek tj. 13 października nasze przedszkolaki będą miały niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych z prawdziwą szynszylą i jej opiekunem. Dzieci zapoznają się z budową zwierzęcia, sposobem życia itp. Każdy chętny przedszkolak będzie mógł pogłaskać zwierzątko i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

W minionym tygodniu dzieci omawiały tematykę dotyczącą owoców. Poznawały je wielozmysłowo, uczestniczyły w zabawch ruchowych  i tanecznych                         z wykorzystaniem owoców. W czwartek 28.09.2017 z wielkim zaangażowaniem wykonywały szaszłyki owocowe, samodzielnie krojąc owoce  plastkowym  nożykiem.  Było smacznie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo!!!! Na tym nie koniec - w piątek 29.09.2017r.   dzieci uczestniczyły w wycieczce do pobliskich ogródków działkowych, gdzie w bezpośredni sposób rozpoznawały  wybrane drzewa owocowe.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii- Biedronki- wrzesień lub więcej zdjęć na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/Publiczne-Przedszkole-nr-6-w-Wodzis%C5%82awiu-%C5%9Al%C4%85skim-1789405441332620/photos/?tab=album&album_id=1980653655541130

Bardzo dziękuję Rodzicom za aktywne włączenie się do realizacji w/w tematyki poprzez  liczne przyniesienie  różnorodnych owoców.

 

W kolejnym tygodniu ( od 02.10.2017r.) będziemy poznawać warzywa, w związku z tym proszę o wzbogacenie kącika przyrody.

 

W piątek tj. 29.09.2017r. obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki składaly kolegom życzenia oraz wspólnie przygotowały dla nich  " małe przyjęcie". Wszystko odbywało się w radosnej atmosferze.( zdjęcia wkrótce)

W środę tj. 27.09.2017r. gościliśmy  p. Artura Urzędowskiego, który czytał  dzieciom ulubione opowiadanie jego córki Jagody. ( w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom) 'Biedronki"  z dużym zainteresowaniem słuchały  treści utworu literackiego.

Dziękujemy panu Arturowi za czytanie i  poświęcony czas.

 

Piątek-  to,,dzień zabawek " w naszej grupie, tzn dziecko przynosi z domu swoją zabawkę tylko w piątek.

 

 

 

Od poniedziałku tj,02.10.2017r. rozpoczynamy mycie zębów, w związku z czym proszę o dostarczenie dzieciom odpowiednich przyborów ( pasta, szczoteczka, kubek)   - koniecznie podpisanych.

 

W związku z realizacją tematyki jesiennej, proszę o wzbogacanie kącika przyrody w owoce. Już w najbliższych dniach będziemy robić owocowe szaszłyki.

Proszę o dostarczenie dzieciom drugiej teczki z gumką -  na dowolne prace plastyczne.

 

W dniu 22 września 2017r. tj. w najbliższy piątek odbędzie się sesja fotograficzna (obrazek jesienny z dynią) dla wszystkich przedszkolaków. Zdjęcia będzie wykonywała agencja fotograficzna PRO- ART. Cena zestawu zdjęć (1 szt. 20x30 i 2 szt. 10x15) wynosi 30zł. Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć. Agencja robi je na własne ryzyko.

 

  W  piątek tj. 13 października nasze przedszkolaki będą miały niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych z prawdziwą szynszylą i jej opiekunem. Dzieci zapoznają się z budową zwierzęcia, sposobem życia itp. Każdy chętny przedszkolak będzie mógł pogłaskać zwierzątko i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

     12 września o godz. 10.00 będziemy uczestniczyć w spektaklu Królewna Śnieżka.  Koszty pokryje Rada Rodziców.

 

To już ten czas !!!

Witamy wszystkich Was- tych starszych i tych młodszych,

tych radosnych i trochę smutnych, a przede  wszystkim naszych przedszkolaków, którym życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

 Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.