Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców Czego się uczymy Podziękowania Wychowawca podpowiada Język angielski

Motylki

Informacje dla rodziców

Zapraszam na indywidualne konsultacje dla rodziców - w każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.30 do 16.00 lub w innym terminie po uzgodnieniu z nauczycielem.

Bożena Pająk

NASZĄ GRUPĘ REPREZENTUJĄ W RADZIE RODZICÓW:

PANI KAROLINA STRONCZEK

PANI   MARTYNA BAGNIUK

PANI BASIA CICHOSZ

 

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie: rytmika - wtorki 12.30 -13.30

                                                          logopedia  - środy 13.30 - 14.00

                                                         gimastyka korekcyjna - czwartki 12.30 -13.00

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny. Przyjmowanie deklaracji od 26 lutego.

 

PP 6 jest jednym z zwycięzców  konkursu „Nie truj sąsiada!

 

Zakończył się konkurs „Nie truj sąsiada!", który był jedną z inicjatyw w ramach międzygminnej kampanii edukacyjno-ekologicznej „Gmina z (dobrą) energią!”, za którą odpowiadał Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz partner – Planergia Sp. z o.o.

 

W konkursie wzięło udział ponad 170 szkół i przedszkoli z terenu Subregionu Zachodniego. Zmagania mające wyłonić najbardziej kreatywną w nagłośnianiu zjawiska niskiej emisji wśród lokalnej społeczności szkołę i przedszkole trwały cały rok.

 

Nasze przedszkole zajęło II miejsce w grupie „przedszkola”. Realizowaliśmy działania, w którą włączona była cała społeczność przedszkolna. Liczyła się kreatywność powiązania z tematem niskiej emisji. Przedstawiliśmy swoje pomysły na pokazanie przyczyn powstawania tego zjawiska, konsekwencji i metod walki oraz ekologiczne rozwiązania np. budowania domów.

 

GRATULACJE!!!

Dla Emilki P. za zdobycie II miejsca w miejskim konkursie plastycznym "Mój bajkowy przyjaciel". Życzymy dalszych sukcesów.

 

22 lutego / czwartek/ odbędzie się w przedszkolu teatrzyk

pt. Lis Przechera. 

Prosimy o wpłatę  3.50 u wychowawców grupy.

 

Kosmiczny lot na Marsa.                     

                      

Pod takim hasłem przebiegały w grupie Motylków ćwiczenia gimnastyczne. Dzieci wyruszyły „rakietą” na nieznaną planetę. Na miejscu musiały pokonać różne przeszkody. Była gorąca lawa, kratery, tunele i wzniesienia. Zabawa tak podobała się dzieciom, że wyruszyliśmy jeszcze na Saturna. Oczywiście do pokonania były inne przeszkody.

 

 

14 lutego, w dniu Walentynek Wiktoria poczęstowała wszystkie dzieci słodkimi lizaczkami - serduszkami. Dziękujemy rodzicom.

 

Prosimy o przynoszenie chusteczek higienicznych.

 

 

 

 

 

 Ferie zimowe w grupie 5-6-latków (Motylków, Słoników, Rybek)

W czasie ferii było tanecznie, plastycznie, sportowo i bajkowo! Dzieci brały udział w tanecznych popołudniach, a wtedy radości i śmiechu bylo co niemiara. W naszym przedszkolu zorganizowano również kino, w tym czasie dzieci oglądały ulubione bajki i filmy edukacyjne. Jeden dzień był bardzo magiczny, wtedy dzieci wspólnymi siłami stworzyły z różnych materiałów "warkocz Roszpunki", który tworzył labirynt pomiędzy salami. Były również dni sportowe. Wtedy robiliśmy tory przeszkód, a dzieci tworzyły swoje drużyny i nazywały je i tak kibicowaliśmy każdej z nich podczas rywalizacji.

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny.

Dziękujemy cioci Ani i babci Weroniki za podarowanie dzieciom  słodyczy po uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Kocham babcię i dziadka

Pod takim hasłem dzieci z grupy Motylków przywitały gości w przedszkolu. Przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu: Przyjęcie dla babci i dziadka, śpiewały piosenki o rodzinie. Nie zabrakło również ulubionych piosenek, które dzieci uczyły się w ciągu roku np. o wiewióreczce,  bałwanku. Przedszkolaki zaprezentowały się również w tańcach: Gummy Bear i Kulig. Na zakończenie  zaśpiewano  Sto lat i każde dziecko wręczyło zaproszonym gościom upominki. Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli przygotować tę uroczystość.

Dziękujemy:

 • za upieczenie ciasta: pani Beacie Fulek, pani Kamili Staroń, pani Martynie Bagniuk, pani Ewie Pająk

 • za podarowanie kawy, herbaty, mleczka do kawy: pani Karolinie Stronczek, pani Joannie Pająk, pani Dorocie Król, pani Renacie Machowskiej
 • za obsługę gości i przygotowanie sali do uroczystości: pani Basi Cichosz, pani Karolinie Stronczek, pani Martynie Bagniuk, pani Izabeli Medejszo, pani Katarzynie Kubik  

 

Poznajemy pracę fotografa - warsztaty fotograficzne.

W styczniu odbywały się w przedszkolu  warsztaty fotograficzne. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca fotografa. Poznały sprzęt fotograficzny i sposób jego obsługi. Każde dziecko mogło samodzielnie  zrobić koledze zdjęcie. Podczas spotkań nie zabrakło również działań plastycznych. Łącząc papierowe elementy, przedszkolaki wykonały kolorowe aparaty fotograficzne. W czasie zabaw z chustą animacyjną utrwalały znaczenie funkcji: OFF, ON. Cykl  spotkań zakończył się warsztatami podczas, których dzieci wykonały prezenty dla babci i dziadka.

 

 

 W karnawale czas na bale

 Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dzieci z PP nr 6 brały udział w balu po raz drugi w tym roku. 24 stycznia zostaliśmy zaproszeni na balik do Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych przy znanych melodiach: Stary niedźwiedź, My jesteśmy krasnoludki,  Mam chusteczkę. Każde dziecko szukało również po kolorze kotylionu partnera  do zabawy w parze. Po zabawie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom WORiT –u za pięknie przygotowany balik.

 

Proszę, żeby dzieci przyniosły na 26 stycznia swojego ulubionego pluszaka, maskotkę. Będziemy rozmawiali na temat dziecięcych emocji. 

 

Spotkanie ze strażnikami miejskimi – Bezpieczne ferie.

17 stycznia odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażnikami miejskimi, młodszym inspektorem Wojciechem Szymiczkiem i młodszym strażnikiem Moniką Dasiewicz, na temat bezpiecznych ferii.

Strażnicy mówili dzieciom o zagrożeniach czyhających w  czasie zimowej aury, omówili sposoby pozwalające ich uniknąć. Przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po oblodzonych chodnikach, chodzenia we mgle. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulicy. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przedszkolaki  mogły również wykazać się spostrzegawczością i wskazać na zdjęciach prezentacji pieszych poruszających się przy ograniczonej widoczności.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od gości znaczek odblaskowy w postaci słoników, laleczek, samochodzików, który mogą przywiesić do wierzchniej garderoby.

 

 

Ponieważ kończą się już nam chusteczki do nosa. Prosimy o przyniesienie po feriach  dużej paczki chusteczek.    

 

DRODZY RODZICE

Zgodnie z regulaminem przedszkola dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30. Jeśli z jakichś powodów dziecko przyprowadzone będzie później, prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną.

 

17 stycznia odbędzie się spotkanie ze strażnikami miejskimi

w ramach prowadzonej akcji Bezpieczne ferie.

Dzieci z naszej grupy zostały zaproszone 24 stycznia /środa/ na balik karnawałowy do 

Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

Prosimy, żeby każde dziecko było przebrane. 

 

Prosimy Rodziców o zgłoszenie do 17 stycznia / środa/ u wychowawcy liczby gości  na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Podczas uroczystości chcemy  przygotować poczęstunek dla naszych gości: ciasto, herbatę i kawę. Prosimy chętnych Rodziców deklarujących swoją pomoc o kontakt z przedstawicielami Rady Rodziców lub wychowawcą. Prosimy również o pomoc przy obsłudze gości podczas  uroczystości.

 

 

 05 i 10 stycznia odbyły się w  naszej grupie warsztaty fotograficzne organizowane przez   firmę  zewęntrzną.  Warsztaty miały na celu zapoznać dzieci z tajnikami fotografii. Każde dziecko mogło samodzielnie zrobić zdjęcie oraz wykonać z gotowych elementów kolorowy aparat fotograficzny. Podczas  tych warsztatów  dzieci  były również fotografowane.  Każde  dziecko  otrzyma  dwa zdjęcia,  które  będą  upominkiem  dla  babci  i  dziadka.   

 

DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo dziękujemy Państwu Bagniuk / rodzicom Alana/ i Państwu Rogalińskim/ rodzicom dziecka z grupy Rybek/ za ogrom pracy i poświęcony swój wolny czas na pomalowanie naszej sali i łazienki.

DZIECI I WYCHOWAWCY Z GRUPY MOTYLKÓW

 

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na uroczystość

z okazji ich święta 25 stycznia, na godzinę 13.00.

 

dzieci i wychowawcy

 

Bal karnawałowy odbędzie się w przedszkolu 18 stycznia 2018r. (czwartek).

Od 9.00 do 11.30 bawić nas będzie wodzirej. Fotograf  będzie robił dzieciom pamiątkowe zdjęcia już od godz. 08.30. 

Rodzice proszeni są o przygotowanie kostiumów dla swoich dzieci. 

Proszę, żeby dzieci, które mają już w domu kalendarz na nowy rok przyniosły go w środę 3 stycznia.

4 stycznia zostają odwołane  indywidualne konsultacje dla chętnych rodziców. 

20 grudnia, w godzina porannych w  przedszkolu zabrzmiały najpiękniejsze i najbardziej lubiane przez dzieci kolędy. Podczas śpiewu wszystkim przedszkolakom towarzyszyli zaproszeni przyjaciele przedszkola. Pani Joanna - mama Weroniki, w  tradycyjnym śląskim stroju śpiewała kolędy, pan Eugeniusz -  dziadek Zosi, akompaniował na akordeonie a  pani Edyta - rodzic z maluszków, na gitarze.  Dziękując gościom za wspaniałe, pełne wrażeń spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę Świeć gwiazdeczko. 

20 grudnia  obchodzić będziemy w grupie wigilijkę. Proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie, przyniosły opłatek i jakieś przysmaki na nasz stół wigilijny.  Mile widziane będą również ozdoby do dekoracji stołów.

Dziękuję Bożena Pająk

 

 Gratulacje!!! 

Dla Magdaleny D. za zajęcie II miejsca w międzyprzedszkolnym

konkursie plastycznym Mikołaj przyjacielem dzieci.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 W dniu 12.12.2017 (tj. w najbliższy wtorek) zapraszamy do naszego przedszkola na kiermasz  świąteczny. 

Będzie można zakupić m.in. stroiki świąteczne, ciasteczka oraz ozdoby zrobione przez dzieci i rodziców.

Dzieci z naszej grupy przygotowały również zestaw świąteczny do sprzedaży dla swoich rodziców: dużą bombkę na piku i kolorową choineczkę.

 

 

 Popołudnie z kolędami

Nim zasiądziemy przy choince, nim wzejdzie pierwsza gwiazda- zaśpiewajmy razem kolędy, będzie to dla nas chwila wytchnienia, poczujemy szczególną bliskość i radość ze spotkania, doznamy wspólnej radości z oczekiwania świąt Bożego Narodzenia.

Drodzy Rodzice  zapraszamy Was wraz z dziećmi. 

Bądźcie z  nami 14 grudnia o 15.30                                                  

                                                                        Dyrekcja i Grono pedagogiczne.

 

 

 

  Magda reprezentowała przedszkole w rejonowym  konkursie recytatorskim pt.  Brzechwę znamy i kochamy, organizowanym w Jastrzęblu Zdroju i konkursie powiatowym organizowanym w Olzie.

Gratulujemy udziału i odwagi w trudnym przedsięwzięciu.

 W przyszłym tygodniu zajęcia KUNG-FU nie odbędą się w czwartek tj. 14 grudnia, tylko wyjątkowo w poniedziałek tj. 11 grudnia.

We wtorek, 5 br. wychodzimy na zajęcia czytelnicze do biblioteki miejskiej.

 

Proszę o przynoszenie rolek po papierze toaletowym.

wych. Bożena Pająk

 W środę, 6 grudnia wychodzimy do WCK  na  film  pt. „Mikołaj w każdym z nas”.              Seans o godz. 8.30.

Śniadanie  będzie już o 7.15. Wychodzimy o 7.45.

Proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci i dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych.  

 

  Pierwsze przygotowania do świąt w PP 6

.

29 listopada w grupie  Motylków odbyły się zajęcia podczas, których dzieci musiały wykazać się pomysłowością i własną inicjatywą. Przedszkolaki pod czujnym okiem  pani Izy i Karoliny, rodziców naszych przedszkolaków, ozdabiały bombki. Dzieci musiały samodzielnie dokonywać trudnych wyborów mając do dyspozycji brokat, świecące wstążeczki, koraliki, cekiny inne drobne ozdoby.   Każda z  bombek była niepowtarzalna. Dzieło przedszkolaków zostanie wystawione na świątecznym kiermaszu.

 

 

 

Od 1 grudnia w grupie Motylków pojawił się wspaniały kalendarz adwentowy. Kalendarz jest trochę nietypowy bo przypomina małe prezenciki. Każdy dzień pobytu dzieci w przedszkolu aż do przedszkolnej wigilijki będzie niespodzianką. Na razie nie zdradzamy zawartości pakunków. Dziękujemy rodzicom,  którzy przyczynili się do powstania kalendarza: mamie Wiktorii, Magdy S., Macieja, Alana, Laury, rodzicom Jakuba K..

 

 

Zajęcia z licelistami w ramach realizacji programu Gmina z (Dobrą) energią

Domy przyszłości Wodzisławia.

Dom z recyklingu da się zbudować, chociaż jest to bardzo mało popularny sposób budowy. Tematyka recyklingu i używaniu materiałów pochodzących z odpadów już od pewnego czasu interesuje naukowców, architektów. To oni w wielu miejscach na ziemi eksperymentują i budują domy z odpadów.

Swoich sił w projektowaniu domu przyszłości spróbowały również dzieci z PP 6 i uczennice Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śl.. Przedszkolaki rozmawiały najpierw o sposobach wykorzystania różnych materiałów do budowy domów. Oglądały prezentację na temat tradycyjnych domów budowanych w przeszłości i obecnie w różnych częściach świata. Dzieci poznały również ciekawostki na temat budownictwa alternatywnego. Oglądały zdjęcia budowli, gdzie wśród zastosowanych materiałów budowlanych można znaleźć puszki, butelki,  opony. 

 Przedszkolaki dowiedziały się, że głównym celem budowy domów z recyklingu jest ponowne wykorzystanie materiałów, które nie ulegają biodegradacji. Wykorzystując zdobyte   wiadomości przystąpiły do projektowania domu przyszłości naszego miasta. Dzieci pracowały w dwóch zespołach. Prace nadzorowały: Asia, Basia, Natalia i Magda, uczennice liceum plastycznego. Pierwsza grupa wykonała dom z wykorzystaniem płyt CD, druga elementów butelek plastikowych. Dziękujemy za współpracę uczniom i  pani Ewie Olejniczak.

 

 

Dziękujemy pani Basi, mamie Laury za zaangażowanie i udział w teatrzyku dla dzieci z okazji Dnia Misia.

GRATULACJE!!! 

Miło nam poinformować, że Emilka B. zdobyła wyróżnienie w Powiatowym konkursie plastycznym Miś kredkami rysowany organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu Śląskim. 

Proszę o przyniesienie na 27 listopada /poniedziałek/

wyciętego dna butelki plastikowej i niepotrzebnej płyty CD. 

 

 Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców w dniach 05 i 07 grudnia do wypieku i dekorowania kruchych ciasteczek. Dokładne informacje zamieszczone są w szatni, na tablicy ogłoszeń.

 

 Zapraszamy zainteresowanych Rodziców

na pokazowe zajęcia taneczne Explozji tańca w dniu 29.11.2017r. o godz. 15.30

 

Wydarzenia w nadchodzącym tygodniu:

 • w środę,  22  listopada  obchodzimy  Dzień  kredki.  Prosimy, żeby dzieci były ubrane w swoim ulubionym kolorze. Nauczycielki przedstawią dzieciom teatrzyk pt. Kolorowe kredki.
 • w  czwartek,  23  listopada  - odbędzie się koncert muzyczny w klimatach bawarskich.
 • w  piątek,  24  listopada  obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy, by w tym dniu każde dziecko przyniosło swojego misia. W tym dniu rodzice wystawią teatrzyk dla dzieci pt. Złoty skarb

Miło nam poinformować, że w naszej grupie dwie dziewczynki zdobyły wyróżnienie w konkursie plastycznym Przyjaciele Misia Uszatka, zorganizowanym przez miejską bibliotekę.

Gratulacje dla Emilki B. i Magdy D. !!!

Z powodu choroby nauczyciela w- fu zostają odwołane 20 listopada zajęcia sportowe w szkole. Nowy termin spotkania po nowym roku. Zapraszam na zebranie grupowe w przedszkolu, 20 listopada na godz. 15.15. Przewidywany czas pół godziny. Serdecznie zapraszam. 

Bożena Pająk

 

 

Została zakończona wstępna obserwacja dzieci. Rodziców, którzy chcą skorzystać z indywidualnych konsultacji zapraszam:

 • 15 listopada od godz. 15.30 do 16.30
 • 16 listopada od godz. 15.30 do 17.00
 • 17 listopada od godz. 15.30 do 16.00                                                                             

 Bożena Pająk

 

W dniu 12.12.2017 (tj. w najbliższy wtorek) zapraszamy do naszego przedszkola na kiermasz  świąteczny. 

Będzie można zakupić m.in. stroiki świąteczne, ciasteczka oraz ozdoby zrobione przez rodziców i dzieci.

Dzieci z grupy Motylków przygotowały dla swoich rodziców do sprzedaży zestaw świąteczny: dużą bombkę na piku i kolorową choineczkę. 

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszam Rodziców z dziećmi na zajęcia sportowe, które odbędą się w sali gimnastycznej byłego gimnazjum, obok naszego przedszkola.

Zajęcia odbędą się 20 listopada / poniedziałek/o godz. 15.30. Zostaną one poprzedzone, krótkim zebraniem /bieżące sprawy/. Proszę, żeby dzieci  i rodzice ubrani byli na sportowo /obuwie sportowe/. Proszę wziąć ze sobą nieduży koc.

Bożena Pająk

Co ciekawego czeka nas w tym tygodniu?

 • 15 listopada /środa/ wychodzimy na zajęcia czytelnicze do biblioteki miejskiej
 • 16 listopada wychodzimy do WCK na koncert edukacyjny  pt. Z Wodzisłwia przychodzimy.  Koszt biletu wstępu 6 złotych pokryjemy z grupowych pieniędzy składkowych. Wyjście  organizujemy w ramach realizacji miejskiego programu " Moja mała ojczyzna - Wodzisław Śląski". Koncert odbędzie się o godz. 11.00. Obiad dzieci zjedzą po przyjściu z koncertu.
 • Proszę, żeby na te dni wyjść ubrać dzieci odpowiednio do warunków pogodowych.

 

Proszę o przyniesienie do czwartku /9 listopada/ pustego kubeczka (np. po jogurcie, śmietanie) oraz przypaw lub nasion (np. ryż, fasola, kasza, ziele angielskie, pieprz ziarnisty, makaron), ponieważ będziemy robić instrumenty. 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców o włączenie się do akcji "ciasta" organizowanej przez  Radę Rodziców. Środki pozyskane ze sprzedaźy ciast przeznaczone będą na wzbogacenia paczek mikołajkowych dla dzieci.Wszystkie osoby chętne do wypieków ciast proszone są o kontakt z panią Basią Celny / gr. Słoników/ lub pozostawienie informacji u pani intendentki.

 

Krótka lekcja historii

31 października grupa Motylków z Publicznego Przedszkola nr 6 odwiedziła miejsce pamięci zamordowanych więźniów oświęcimskich. Wychowawczyni przedstawiła krótko  przedszkolakom  wydarzenie ze stycznia 1945 roku, które było tragiczne dla wielu więźniów pokonujących drogę z Oświęcimia na wodzisławską stację kolejową pod eskortą niemieckich żołnierzy. Dzieci uczciły ich pamięć zapalając znicz pod tablicą pamiątkową. 

 

 

Moje skarby, moje pasje.

  27 października dzieci prezentowały  na zajęciach swoje kolekcje. Wśród gromadzonych kolekcji były koniki, samochodziki, laleczki, kucyki, karty z piłkarzami, czy albumy ze zwierzętami. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały prezentacji poszczególnych dzieci. Po prezentacjach można było wymienić się swoimi kolekcjami i pobawić się nimi. Już niedługo będzie można zobaczyć zdjęcia z zajęć w Galerii fotografii

 

 

Proszę o przyniesienie na środę, 25 października rolki po papierze toaletowym lub po papierowych ręcznikach.

W poniedziałek, 23 października nasza grupa będzie uczestniczyła w spotkaniu ze strażnikami miejskimi w ramach realizacji programu Gmina z dobrą energią.

 

Co ciekawego wydarzyło się w ostatnim tygodniu:

 •   we wtorek, dzieci wspólnie z bibliotekarkami, panią Urszulą i Martyną, świętowały urodziny ulubieńca wszystkich dzieci – Kubusia Puchatka. Po wysłuchaniu jednej z przygód misia przedszkolaki rozmawiały o swoich przyjaźniach i  przyjaźniach zwierząt ze Stumilowego Lasu. W miłej atmosferze przebiegały zabawy z chustą animacyjną i rysowanie urodzinowego przyjęcia misia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały solenizantowi sto lat i poczęstowały się  słodkościami z urodzinowego tortu.
 •  w środę, dzieci poznawały uroki  parku jesienią. Czas bardzo szybko mijał na karmieniu łabędzi, obserwacji kaczek, zbieraniu kasztanów, liści oraz  badaniu faktury kory kasztanowców i objętości niektórych drzew, oraz uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym pt. Wiolonczela
 • w czwartek, odbyła się w przedszkolu próbna akcja ewakuacyjna,
 • w tym tygodniu, chętne dzieci wykonały pracę na konkurs plastyczny o misiu Uszatku.

 

SERDECZNE  PODZIĘKOWANIA  składamy  Wszystkim Dzieciom i Rodzicom  za życzenia i słowa uznania dla naszej pracy z okazji Dnia Edukacji Narodowej piękne kwiaty, laurki i słodycze oraz  Radzie Rodziców za przygotowanie z dziećmi niespodzianki - wierszyka, słodkiego poczęstunku i kwiaty.

Dziękują: pani Bożena, Paulina, Daria, Gracja

 

W mijającym tygodniu dzięki eksperymentowi i obserwowaniu przyrody zrozumieliśmy zjawisko zmiany skupienia wody i uczyliśmy się wyciągać wnioski z obserwacji. Uczyliśmy się piosenki o kasztanach. Uczymy się również wiersza o jesieni. Ze zgromadzonych jesiennych skarbów układaliśmy rytmy, zbiory i przeliczaliśmy elementy. Wyszukiwaliśmy na ilustarcjach przedmioty, któych nazwy rozpoczynają się głoską "a". Poruszaliśmy się zgodnie z rytmem melodii i zmienjącym się tempem. Wykonywaliśmy prace plastyczne na zadany temat lub wykorzystując swoją wyobraźnię.

Drodzy Rodzice,

jesień to doskonała pora, by dzieci obserwowały zmiany w otaczającej je przyrodzie i zwracały uwagę na jej piękno. Zachęcam do zbierania z dziećmi kolorowych liści, które zasuszymy w przedszkolu. Można przynieść do przedszkola żołędzie, ciekawe kształty gałązek i inne materiały przyrodnicze.  Podejmujemy ponowną próbę wyjścia na wycieczkę do parku miejskiego już 17 października, we  wtorek.

18 października / środa/ wychodzimy na zajęcia czytelnicze do biblioteki miejskiej.   

 

 

W pierwszym tygodniu października wprowadziliśmy w grupie samodzielne sprawdzanie przez dzieci obecności 

Motylki bardzo szybko opanowały tę umiejętność. Chętnie zaznaczają swoje przybycie do przedszkola, oraz  

pamiętają o tym, aby przełożyć swoje zdjęcie w momencie, kiedy rodzice je odbierają.

Od poniedziałku tj. 9 października przez dwa kolejne tygodnie będziemy mówić o jesieni w parku  i w lesie. Już  w poniedziałek, jak będzie sprzyjająca aura, wychodzimy do miejskiego parku. Proszę przygotować dzieciom odpowiedni ubiór.

 

W  piątek tj. 13 października nasze przedszkolaki będą miały niebywałą okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych z prawdziwą szynszylą i jej opiekunem. Dzieci zapoznają się z budową zwierzęcia, sposobem życia itp. Każdy chętny przedszkolak będzie mógł pogłaskać zwierzątko i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

29 września "dniem pełnym wrażeń" 

 • W tym dniu  obchodziliśmy w grupie Dzień chłopaka. Każdy chłopak został obdarowany kolorowym krawatem i czekoladowym wafelkiem. Dla wszystkich dzieci Słodki poczęstunek czekał również na stoliczkach. Dziękujemy mamie Wiktorii za przygotowanie krawatów a mamie Laury podarowanie słodyczy. 
 • uczestniczyliśmy  również w zajęciach czytelniczych w bibliotece miejskiej podczas, których dzieci dowiedziały się o 50 urodzinach psa Reksia. Z tej okazji wysluchały opowiadania o przygodach Reksia i  jego przyjaciołach z podwórka.  Dzieci poznały różne rasy psów,  rozmawiały o sposobach opiekowania się nimi. Miały również okazję zobaczyć ubranka dla naszych milusińskich. Zajęcia zakończyły się pracą dzieci - każdy mógł narysować  ulubionego psa z bajki lub swojego pieska.

 Od października chcemy wprowadzić samodzielne sprawdzanie obecności przez dzieci. Proszę o przyniesienie do końca tygodnia dwóch zdjęć z dzieckiem przyklejonych na magnesy.

29 września /piątek/ wychodzimy na zajęcia czytelnicze do biblioteki miejskiej. Proszę ubrać dzieci stosownie do pogody.

 • Proszę o przyniesienie na poniedziałek /25 września/  gazety /najlepiej jak najmniej ilustrowane/. Wykorzystamy je podczas zajęć gimnastycznych.
 • W ostatnim tygodniu września będziemy dużo rozmawiać na temat warzyw i owoców. Proszę o wzbogacenie naszego kącika przyrody w dary jesieni, które wykorzystamy podczas zajęć. Dziękuję.

Bożena Pająk

 

 

W dniu 22 września 2017r. tj. w najbliższy piątek odbędzie się sesja fotograficzna (obrazek jesienny z dynią) dla wszystkich przedszkolaków. Zdjęcia będzie wykonywała agencja fotograficzna PRO- ART. Cena zestawu zdjęć (1 szt. 20x30 i 2 szt. 10x15) wynosi 30zł. Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć. Agencja robi je na własne ryzyko.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka już 20 września 2017!

Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Uprzejmie prosimy rodziców, by przygotowali dla swoich pociech opaskę na głowę z dowolną ozdobą. Opaski mogą być wykonane  różnych materiałów: kartonów, materiałów tekstylnych czy bibuły.

 

 

 

 

 

 

12 września będziemy uczestniczyć w spektaklu Królewna Śnieżka.

Koszty pokryje Rada Rodziców.

Serdecznie witamy kochane dzieci i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2017/2018.
Z zapasem sił i bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. 

             Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

 Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

 

 

 

 

Dzień zabawek - poniedziałki

 Wyprawka dzieci: papier ksero, blok techniczny, papier kolorowy, plastelina, kredki ołówkowe w piórniku  /mogą być również kredki świecowe/ 2 kleje, 2 papierowe teczki na gumkę, chusteczki higieniczne, temperówka, przybory do mycia zębów /podpisane/, strój gimnastyczny w trwałym worku / podpisany/. Materiały plastyczne można przynieść do końca września.