Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla Rodziców Czego się uczymy? Podziękowania Język angielski Wychowawca podpowiada

Rybki

 Festyn za kilka dni, a chętnych do upieczenia ciasta brak, pełna nadziei proszę ponownie o wypieki.

GRATULACJE!!!

DLA JULKI ZA ZDOBYCIE I-GO MIEJSCA W  MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM

KONKURSIE PLASTYCZNYM "WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE"

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

  W czwartek (9 maja) przejeżdżając zaledwie kilka kilometrów ( udało się załatwić darmowy przejazd w UM) znaleźliśmy się w miejscu czarownym i poznaliśmy pasjonata zwierząt- dziadka naszej Niny. Oglądaliśmy przeróżne papugi: od wielkich ar, żako, aleksandrety, po nimfi i nierozłączki, w całej zagrodzie jest ich ponad 100! Trudno wymienić gatunki pięknych i kolorowych bażantów, ozdobnych kaczek no i gołębii. Po rozległej łące dostojnie przechadzały się daniele. Dzieci miały okazję zobaczyć kilkudniowego królika. Największe wrażenie zrobił na nas paw, który dał dosyć długie widowisko rozkładając swój mieniący się barwami ogon, trzepocząc skrzydłami i wydając głośne krzyki. Dzieci były oczarowane i zachwycone, chciały zostać tam dłużej. Kiedy na koniec Dziadkowie Niny zaprosili dzieci na bardzo bogaty poczęstunek, to te o powrocie nie chciały słuchać, a musieliśmy być o czasie na przystanku. Z żalem żegnaliśmy gospodarzy i to urocze miejsce. Jak to dobrze, że są tacy pasjonaci jak Pan Ryszard, że poświęcił swój czas dla nas, że dzieci miały okazję ,,otrzeć się" o tę pasję i zdobyć tyle wiadomości o zwierzętach. DZIĘKUJEMY BARDZO,BARDZO SERDECZNIE.

 Rodzice, którzy zamówili Dziennik Zachodni proszeni są o wpłacenie 3,50 zł.

 

Dzisiaj tj 10 maja policzona została zawartość naszej skarbonki, jest tam zaledwie 270 zł, dlatego będzie trzeba dopłacić do wycieczki 20 zł. Jeśli ktoś z Państwa wie, że nie wyśle dziecka na wycieczkę to proszę o informację. Na wycieczkę jedziemy 29 maja.

Bardzo prosimy o upieczenie ciasta na festyn !!!

Nasze przedszkole ma dyżur wakacyjny w sierpniu, prosimy Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko o zrobienie tego do 18 maja br    

 

Dnia 9 maja odwiedzimy gospodarstwo dziadka Niny, pojedziemy tam komunikacją miejską, dlatego proszę o podpisanie zgody na wyjazd. Konieczne jest podanie numeru PESEL dziecka !!!

Gratulujemy Lenie L. zdobycia I-go miejsca w konkursie plastycznym ,,Wodzisław moje misto, moje miejsce"

  W dniu 27 kwietnia odbędzie się sesja fotograficzna, wykonywane będą zdjęcia do pamiątkowych dypomów na zakończenie roku. Obecność wskazana.

 

Dzień Czekolady obchodziliśmy 12 kwietnia. Dzieci obejrzały film o plantacji kakaowców, ,,odwiedziły" multimedialnie fabrykę czekolady. Czekoladowa fontanna była nie lada atrakcją, zanurzaliśmy w czekoladzie chrupki i gruszki. Dzieci dowiedziały się, że czekolada oprócz walorów smakowych ma też zdrowotne, pod warunkiem, że spożywana jest w małych ilościach. Dzieci stworzyły ciekawe prace malujac kakao. Lena K. i Wiktor przynieśli w tym dniu tabiczki czekolady. Dziękujemy.

 

  W najbliższy czwartek odwiedzi nas iluzjonista, proszę o wpłatę 3,50 zł.

                                                     

                  

10 kwietnia  w ZSP nr 6 odbył się  Konkurs przyrodniczo - ekologiczny.

Nasze Przedszkole reprezentowali: Jakub  Kolus   (gr. Słoniki) oraz 

                                                        Lenka Lanuszny  ( gr.  Rybek) 

Serdecznie  Dziękujemy, Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !

 

      Wielka akcja Dziennika Zachodniego!
Zachęcamy rodziców do głosowania w wielkim plebiscycie. Wspólnie wybierzemy:
Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku.

Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedszkolu oraz na stronie: 

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/przedszkole/a/przedszkole-na-medal-najlepsze-przedszkola-i-nauczyciele-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow-zglos-swoich-kandydatow,13000852/?utm_source=FB&utm_medium=aliasprzedszkole&utm_campaign=PRZEDSZKOLE

 

Dziękujemy Lenie K. za piękną recytację wiersza ,,Natka Szczerbatka" na Konkrsie Recytatorskim.

DRODZY RODZICE!

25 maja br. odbędzie się w naszym przedszkolu Festyn rodzinny. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla naszych pociech i tradycyjnie pragniemy zorganizować PRZEDSZKOLNĄ LOTERIĘ. Wiemy, że bez Waszej pomocy i zaangażowania nie zdziałamy wiele. Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie w organizacji loteryjnych fantów. Prosimy o książki, ozdoby, artykuły papiernicze, różnego rodzaju bony. Będziemy ogromnie wdzięczni za ufundowanie nagrody głównej. Wyjątkowo zbiórkę fantów musimy zakończyć 18 kwietnia. Wszystkich chętnych prosimy o dostarczenie fantów do wychowawczyń. Serdecznie dziękujemy!

Rada Rodziców

 

 ................................................................................................

W piątek ( 6 kwietnia) wychodzimy do kina.

W poniedziałek (9 kwietnia) będziemy słuchać koncertu w SZkole Muzycznej.

Na całodniową wycieczkę autokarową pojedziemy 29 maja, odwiedzimy ,,Zaczarowaną chatę" (etnomuzeum) w Rudach.

Koszt przejazdu autokarem wyniesie 400 zł, pobyt w etnomuzeum kosztuje 650 zł.

 Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Państwu radosnego, wiosennego

nastroju, odpoczynku a dzieciom szczodrego zajączka. Wesołego Alleluja!

Minione dni poświęciliśmy omawianiu tradycji świątecznych, jajka farbowaliśmy naturalnymi barwnikami. Dziękuję dzieciom, które podzieliły się jajkami z dziećmi, które ich nie przyniosły. Nasze świąteczne śniadanie odbyło się w podniosłym nastroju, potrawy były tradycjne a dostarczone przez Państwa smakołyki wzbogaciły nasze stoły. Serdecznie dziękuję Rodzicom Leny K., Natalii  M., Wiktora, Julki i Leny L. za słodycze i wypieki. W tym dniu wyruszyliśmy do ogrodu szukać tradycyjnego zajączka, drogę wyznaczały czekoladowe jajeczka, po dłuższych poszukiwaniach odnaleźliśmy torbę z prezentem dla całej grupy. Tym szczodrym zajączkiem była mama Wiktora. 

    W najbiższym tygodniu będziemy zdobić jajka. Proszę o przyniesienia jajka ugotowanego na twardo.

 

Zajęcia z rytmiki w naszej grupie odbywają się we wtorki

od 13.30 do 14.00.

 

 

   Chleb nasz powszedni. Święto Piekarzy i Cukierników, którzy pracują późnym wieczorem i nocą, by wczesnym rankiem kusić nas zapachem świeżego pieczywa, obchodzono w PP6 15 marca. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego rzemiosła sięgającego odległych czasów poprzez spotkanie z panią Anią, pracownicą piekarni ,,Sobala”. Pani Ania pokazała dzieciom szeroki asortyment wyrobów piekarniczych, które dzieci mogły próbować, wszystkie dzieci poczęstowała drożdżówkami z różnymi nadzieniami. Oglądanie prezentacji multimedialnej dało dzieciom wyobrażenie o produkcji chleba. Dzieci z grupy ,,Biedronek” i ,,Rybek” w piątek wybrały się do piekarni ,,Sobala”, już od progu zapach świeżego pieczywa nęcił ich powonienie. Dzieci obserwowały cały cykl produkcji chleba; wyrabianie ciasta ( mogły je dotykać), formowanie bochenków, wkładanie i wyjmowanie z pieca, smarowanie wodą. W dziale cukierniczym zobaczyły jak wypieka się baranki, które ozdobią wielkanocny stół. Dzieci narzekały na wysoką temperaturę, były umorusane mąką, podziękowały za codzienną pracę piekarzom i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

W najbliższy piątek (16 marca) jedziemy do piekarni dlatego proszę, o podpisanie zgody na wyjazd i podanie numeru pesel dziecka ( mam pesele dzieci, które uczęszczały do grupy w ubiegłym roku)

   WAŻNE!

DRODZY RODZICE!

Wszyscy rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2018- 19 rozpoczynają edukację szkolną proszeni są o złożenie WNIOSKU w wybranych szkołach podstawowych  NAJPÓŹNIEJ do dnia 16 marca 2018r.

......................................................................

Przeziębienia i katary nie odpuszczają, dlatego zużycie chusteczek higienicznych jest duże. Właśnie kończymy ostanie pudełko. 

W drugim półroczu nie będzie zajęć szachowych ze względu na chorobę instruktora.

 

Informuję rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019będą kontynuowały edukację 

w Publicznym Przedszkolu nr 6 o konieczności złożenia  DEKLARACJI o kontynuacji wychowania przedszkolnego przyjmowane będą w dniach od 26 lutego do 2 marca 2018 r.,

Niezłożenie deklaracji jest równoznacznez rezygnacją z  miejsca w przedszkolu

22 lutego odbędzie się przedstawienie ,,Lis przechera". Teatrzyk jest płatny, koszt wynosi 3,50zł

 

Portrety. Tym razem (15 lutego) to uczniowie Liceum Plastycznego odwiedzili dzieci z grupy ,,RybekPani Katarzyna-malarka pokazała dzieciom jak można ,,kadrować” interesujący nas obiekt, tym razem była to twarz innego dziecka. Ku zachwycie dzieci, markerem narysowała portret Oliwki. Dzieci z zapałem przystąpiły do działań, mogły rysować ołówkiem, kredkami, wybór należał do nich. W tym czasie licealistki w swoich szkicownikach też rysowały portrety dzieci. Zajęcia zwieńczono oglądem wszystkich portretów, każdy był inny i oryginalny. Dzieci- modele dostały w prezencie do starszych artystów swoje portrety.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny.

 

Ferie zimowe w grupie 5-6-latków (Motylków, Słoników, Rybek)

W czasie ferii było tanecznie, plastycznie, sportowo i bajkowo! Dzieci brały udział w tanecznych popołudniach, a wtedy radości i śmiechu bylo co niemiara. W naszym przedszkolu zorganizowano również kino, w tym czasie dzieci oglądały ulubione bajki i filmy edukacyjne. Jeden dzień był bardzo magiczny, wtedy dzieci wspólnymi siłami stworzyły z różnych materiałów "warkocz Roszpunki", który tworzył labirynt pomiędzy salami. Były również dni sportowe. Wtedy robiliśmy tory przeszkód, a dzieci tworzyły swoje drużyny i nazywały je i tak kibicowaliśmy każdej z nich podczas rywalizacji.

 

 

Przed nam spotkanie z Babciami i Dziadkami, chcemy uroczyście podjąć naszych gości, dlatego bardzo proszę o upieczenia ciasta na tę okoliczność.

 

Zgodnie z regulaminem przedszkola dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30, jeśli z jakichś powodów dziecko przyprowadzone będzie później, porosimy o wcześniejszą informację telefoniczną.

Na warsztatch fotograficznych wykonywano dzieciom zdjęcia, które będą podarunkiem dla Babci i Dziadka, kolejne warsztaty odbędą się 16 i 17 stycznia ( ważne dla dzieci, które były nieobecne)

W najbliższy czwartek tj. 11 stycznia wychodzimy do Liceum Plastycznego, proszę aby dzieci były stosownie ubrane do warunków atmosferycznych, Kolejne zajęcia będą 15 stycznia  (poniedziałek) w pracowni rzeźby, dlatego konieczna jest odzież ochronna ( np stara koszula- wspominałam o tym na ostatnim spotkaniu)

DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo dziękujemy Państwu Bagniuk / rodzicom Alana z grupy Motylków/ i Państwu Rogalińskim / rodzicom dziecka z grupy Rybek/ za ogrom pracy i poświęcony swój wolny czas na pomalowanie naszej sali i łazienki.

DZIECI I WYCHOWAWCY Z GRUPY MOTYLKÓW

Drodzy rodzice święta zbliżają się dużymi krokami. Przed nami kiermasz, nasze wytwory będą oznaczone srebrnym kolorem, zapraszam do zakupu odlewów aniołków, które powstawały w trudzie i z pomocą pań: Marioli i Doroty. Uzyskane fundusze trafią do naszej grupy.

Serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie, zatańczą dla nas śnieżynki z naszej grupy.

20 grudnia usiądziemy przy wigilijnym stole. Proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie, przyniosły opłatek i jakiś świąteczny przysmak.

Będziemy ubierać choinkę chętne dzieci mogą przynieść ozdobę.

6 grudnia wychodzimy do WCK o godzinie 7.40, dlatego śniadanie w tym dniu będzie o 7.15. Proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci.

 

 

W przyszłym tygodniu zajęcia KUNG-FU nie odbędą się w czwartek tj. 14 grudnia, tylko wyjątkowo w poniedziałek tj. 11 grudnia.

 

Dzisiaj (27 listopada) odbyliśmy pierwszą wizytę w Liceum Plastycznym. Zwiedziliśmy pracownię malarstwa i rysunku. Pod okiem plastyka projektowaliśmy wzory na rękawiczkach.

 

  W ramach akcji Nowe horyzonty Edukacji Filmowej 4 grudnia idziemy do WCK na film ,,Zimowe przygody Jill i Joy"

,,Mikołajki" ten film zobaczymy 6 grudnia w WCK. W tym dniu będzie wcześniej śniadanie!!!

 

Proszę, o dostarczenie rolki po papierze toaletowym.

Proszę rodziców dzieci 6 letnich o kontakt w celu poznania wyników diagnozy pedagogicznej. Na naszej tabicy wisi lista z terminami spotkań, proszę wpisać nazwisko obok dogodnego terminu.

 

Bardzo dziękuję Rodzicom,którzy uczestniczyli w  ,,zajęciu otwartym" w dniu 22 listopada br - wychowawczyni

  

 

 

          Serdecznie zapraszam rodziców na ,,zajęcia otwarte", które odbędą się dnia 22 listopada o godzinie 1500.

     Rada Rodziców naszego przedszkola zainicjowała akcję pieczenia ciast w celu pozyskania dodatkowych funduszy na paczki mikołajkowe. Wszelkich informacji na ten temat udziela pani Barbara Celny ( grupa Słoników). Pani intendentce można przekazać wiadomość o udziałe w tej akcji.

 Dzisiaj tj 30 października odwiedzili nas prawdziwi pasjonaci pszczelarstwa. Spotkanie odbyło się w dwóch etapach. Najpierw była prelekcja połączona z prezentacją multimedialną, z której dowiedieliśmy sie wiele o życiu pszczół, sposobie produkcji miodu, etapach rozwoju, rodzajach pszczół i ich zadaniach. Wiem, jak ważną rolę spełniają te pracowite owady- zapylają kwiaty i to dzięki nim są owoce. Druga częś naszego spotkania to działania praktyczne. Sami składaliśmy ul. Wielozmysłowo badaliśmy pyłek, kit pszczeli i wosk. Mieliśmy okazję obsrewować żywe pszczoły ( zamknięte w szklanych ramach) i udało nam się dostrzec królową.Z woskowej węzy samodzielnie zrobiliśmy świecę, którą warto zapalić, bo paląc się uwalnia zdrowotne substancję. Na koniec smakowaliśmy pyszny miód. Nasi goście zapraszają dzieci i rodziców na Święto miodu do Domu Kultury w Gorzycach w dniu 10 grudnia od godziny 14.00 - czeka tam na was wiele atrakcji.

 

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie: rytmika - wtorki 13.00-13.30

                                                          logopedia  - środy 12.30- 13.00

                                                         gimastyka korekcyjna - czwartki 13.00-13.30

                                                          szachy- piątki 12.45- 13.15

 

Radę Rodziców w naszej grupie stanowią Panie: M. Rogalińska, D. Warmińska i A. Szebera

 Nasza grupa bierze udział w projekcie organizowanym przez WCK ,, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". 10 października (wtorek) wychodzimy do kina. Proszę, aby ubiór dziecka dostosowany był do panującej aury.

  Proszę o wysuszenie kolorowych liści ( ok 10 sztuk różnej wielkości). Liście należy włożyć między gazety i czymś obciążyć, suszenie trwa kilka dni. Wysuszone liście wykorzystamy na zajęciach plastycznych.

UWAGA!! Proszę sprawdzić dzieciom włosy, gdyż u jednego dziecka mama zauważyła wszy.

   W minionym tygodniu wiele uwagi poświęciliśmy owocom i warzywom. Badaliśmy je wielozmysłowo, niektóre dzieci pierwszy raz jadły figi. Odwiedziliśmy stragany warzywno- owocowe by zobaczyć różnorodne warzywa np. bób, którego dzieci nie znały, a śpiewamy o nim w piosence. Zwieńczeniem naszych działań było wykonanie soku owocowo-warzywnego, który wypiło każde dziecko. Dzieci zaskoczyło to, że sok był słodki chociaż nie dodawaliśmy cukru. Głównym celem cyklu zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania surowych warzyw i owoców.

  W piątek w naszej grupie zorganizowaliśmy Dzień Chłopca, a jest ich w grupie zaledwie siedmiu. Dzień wcześniej dziewczynki przygotowały chłopcom prezenciki. Ubrałyśmy naszych beneficjentów w kapelusze i szale, prezentowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Odśpiewałyśmy im ,,Sto lat", złożyły życzenia i wspólnie szukaliśmy przymiotów jakie powinien mieć chłopak. Był też słodki poczęstunek.

Piszą o nas: 

Czy moje przedszkole jest energooszczędne?

https://wodzislaw-slaski.pl/czy-moje-przedszkole-jest-energooszczedne

   Przed nami nowy rok szkolny: wspólna zabawa, praca, poznawanie nowych ludzi , sytuacji, nowych wyzwań. Dla niektórych z Was to zupełnie nowa sytuacja, początki mogą być trudne, ale przy wsparciu nowych przyjaciół i rodziców dacie radę! Rodziców proszę o współpracę i wsparcie.

Na konsultacje indywidualne zapraszam w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 14.30.

Zajęcia z katechezy odbywają się we wtorek i czwartek. Proszę wyposażyć dziecko w zeszyt  ( do wklejania obrazków).

 

Poniedziałek to,,dzień zabawek " w naszej grupie, tzn dziecko przynosi z domu swoją zabawkę.