Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla Rodziców Czego się uczymy? Podziękowania Język angielski Wychowawca podpowiada

Rybki

 

22 lutego odbędzie się przedstawienie ,,Lis przechera". Teatrzyk jest płatny, koszt wynosi 3,50zł

 

Portrety. Tym razem (15 lutego) to uczniowie Liceum Plastycznego odwiedzili dzieci z grupy ,,RybekPani Katarzyna-malarka pokazała dzieciom jak można ,,kadrować” interesujący nas obiekt, tym razem była to twarz innego dziecka. Ku zachwycie dzieci, markerem narysowała portret Oliwki. Dzieci z zapałem przystąpiły do działań, mogły rysować ołówkiem, kredkami, wybór należał do nich. W tym czasie licealistki w swoich szkicownikach też rysowały portrety dzieci. Zajęcia zwieńczono oglądem wszystkich portretów, każdy był inny i oryginalny. Dzieci- modele dostały w prezencie do starszych artystów swoje portrety.

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wypełniają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji na nowy rok szkolny.

 

Ferie zimowe w grupie 5-6-latków (Motylków, Słoników, Rybek)

W czasie ferii było tanecznie, plastycznie, sportowo i bajkowo! Dzieci brały udział w tanecznych popołudniach, a wtedy radości i śmiechu bylo co niemiara. W naszym przedszkolu zorganizowano również kino, w tym czasie dzieci oglądały ulubione bajki i filmy edukacyjne. Jeden dzień był bardzo magiczny, wtedy dzieci wspólnymi siłami stworzyły z różnych materiałów "warkocz Roszpunki", który tworzył labirynt pomiędzy salami. Były również dni sportowe. Wtedy robiliśmy tory przeszkód, a dzieci tworzyły swoje drużyny i nazywały je i tak kibicowaliśmy każdej z nich podczas rywalizacji.

 

 

Przed nam spotkanie z Babciami i Dziadkami, chcemy uroczyście podjąć naszych gości, dlatego bardzo proszę o upieczenia ciasta na tę okoliczność.

 

Zgodnie z regulaminem przedszkola dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30, jeśli z jakichś powodów dziecko przyprowadzone będzie później, porosimy o wcześniejszą informację telefoniczną.

Na warsztatch fotograficznych wykonywano dzieciom zdjęcia, które będą podarunkiem dla Babci i Dziadka, kolejne warsztaty odbędą się 16 i 17 stycznia ( ważne dla dzieci, które były nieobecne)

W najbliższy czwartek tj. 11 stycznia wychodzimy do Liceum Plastycznego, proszę aby dzieci były stosownie ubrane do warunków atmosferycznych, Kolejne zajęcia będą 15 stycznia  (poniedziałek) w pracowni rzeźby, dlatego konieczna jest odzież ochronna ( np stara koszula- wspominałam o tym na ostatnim spotkaniu)

DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo dziękujemy Państwu Bagniuk / rodzicom Alana z grupy Motylków/ i Państwu Rogalińskim / rodzicom dziecka z grupy Rybek/ za ogrom pracy i poświęcony swój wolny czas na pomalowanie naszej sali i łazienki.

DZIECI I WYCHOWAWCY Z GRUPY MOTYLKÓW

Drodzy rodzice święta zbliżają się dużymi krokami. Przed nami kiermasz, nasze wytwory będą oznaczone srebrnym kolorem, zapraszam do zakupu odlewów aniołków, które powstawały w trudzie i z pomocą pań: Marioli i Doroty. Uzyskane fundusze trafią do naszej grupy.

Serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie, zatańczą dla nas śnieżynki z naszej grupy.

20 grudnia usiądziemy przy wigilijnym stole. Proszę, aby dzieci ubrały się odświętnie, przyniosły opłatek i jakiś świąteczny przysmak.

Będziemy ubierać choinkę chętne dzieci mogą przynieść ozdobę.

6 grudnia wychodzimy do WCK o godzinie 7.40, dlatego śniadanie w tym dniu będzie o 7.15. Proszę o punktualne przyprowadzenie dzieci.

 

 

W przyszłym tygodniu zajęcia KUNG-FU nie odbędą się w czwartek tj. 14 grudnia, tylko wyjątkowo w poniedziałek tj. 11 grudnia.

 

Dzisiaj (27 listopada) odbyliśmy pierwszą wizytę w Liceum Plastycznym. Zwiedziliśmy pracownię malarstwa i rysunku. Pod okiem plastyka projektowaliśmy wzory na rękawiczkach.

 

  W ramach akcji Nowe horyzonty Edukacji Filmowej 4 grudnia idziemy do WCK na film ,,Zimowe przygody Jill i Joy"

,,Mikołajki" ten film zobaczymy 6 grudnia w WCK. W tym dniu będzie wcześniej śniadanie!!!

 

Proszę, o dostarczenie rolki po papierze toaletowym.

Proszę rodziców dzieci 6 letnich o kontakt w celu poznania wyników diagnozy pedagogicznej. Na naszej tabicy wisi lista z terminami spotkań, proszę wpisać nazwisko obok dogodnego terminu.

 

Bardzo dziękuję Rodzicom,którzy uczestniczyli w  ,,zajęciu otwartym" w dniu 22 listopada br - wychowawczyni

  

 

 

          Serdecznie zapraszam rodziców na ,,zajęcia otwarte", które odbędą się dnia 22 listopada o godzinie 1500.

     Rada Rodziców naszego przedszkola zainicjowała akcję pieczenia ciast w celu pozyskania dodatkowych funduszy na paczki mikołajkowe. Wszelkich informacji na ten temat udziela pani Barbara Celny ( grupa Słoników). Pani intendentce można przekazać wiadomość o udziałe w tej akcji.

 Dzisiaj tj 30 października odwiedzili nas prawdziwi pasjonaci pszczelarstwa. Spotkanie odbyło się w dwóch etapach. Najpierw była prelekcja połączona z prezentacją multimedialną, z której dowiedieliśmy sie wiele o życiu pszczół, sposobie produkcji miodu, etapach rozwoju, rodzajach pszczół i ich zadaniach. Wiem, jak ważną rolę spełniają te pracowite owady- zapylają kwiaty i to dzięki nim są owoce. Druga częś naszego spotkania to działania praktyczne. Sami składaliśmy ul. Wielozmysłowo badaliśmy pyłek, kit pszczeli i wosk. Mieliśmy okazję obsrewować żywe pszczoły ( zamknięte w szklanych ramach) i udało nam się dostrzec królową.Z woskowej węzy samodzielnie zrobiliśmy świecę, którą warto zapalić, bo paląc się uwalnia zdrowotne substancję. Na koniec smakowaliśmy pyszny miód. Nasi goście zapraszają dzieci i rodziców na Święto miodu do Domu Kultury w Gorzycach w dniu 10 grudnia od godziny 14.00 - czeka tam na was wiele atrakcji.

 

Zajęcia dodatkowe w naszej grupie: rytmika - wtorki 13.00-13.30

                                                          logopedia  - środy 12.30- 13.00

                                                         gimastyka korekcyjna - czwartki 13.00-13.30

                                                          szachy- piątki 12.45- 13.15

 

Radę Rodziców w naszej grupie stanowią Panie: M. Rogalińska, D. Warmińska i A. Szebera

 Nasza grupa bierze udział w projekcie organizowanym przez WCK ,, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". 10 października (wtorek) wychodzimy do kina. Proszę, aby ubiór dziecka dostosowany był do panującej aury.

  Proszę o wysuszenie kolorowych liści ( ok 10 sztuk różnej wielkości). Liście należy włożyć między gazety i czymś obciążyć, suszenie trwa kilka dni. Wysuszone liście wykorzystamy na zajęciach plastycznych.

UWAGA!! Proszę sprawdzić dzieciom włosy, gdyż u jednego dziecka mama zauważyła wszy.

   W minionym tygodniu wiele uwagi poświęciliśmy owocom i warzywom. Badaliśmy je wielozmysłowo, niektóre dzieci pierwszy raz jadły figi. Odwiedziliśmy stragany warzywno- owocowe by zobaczyć różnorodne warzywa np. bób, którego dzieci nie znały, a śpiewamy o nim w piosence. Zwieńczeniem naszych działań było wykonanie soku owocowo-warzywnego, który wypiło każde dziecko. Dzieci zaskoczyło to, że sok był słodki chociaż nie dodawaliśmy cukru. Głównym celem cyklu zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania surowych warzyw i owoców.

  W piątek w naszej grupie zorganizowaliśmy Dzień Chłopca, a jest ich w grupie zaledwie siedmiu. Dzień wcześniej dziewczynki przygotowały chłopcom prezenciki. Ubrałyśmy naszych beneficjentów w kapelusze i szale, prezentowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Odśpiewałyśmy im ,,Sto lat", złożyły życzenia i wspólnie szukaliśmy przymiotów jakie powinien mieć chłopak. Był też słodki poczęstunek.

Piszą o nas: 

Czy moje przedszkole jest energooszczędne?

https://wodzislaw-slaski.pl/czy-moje-przedszkole-jest-energooszczedne

   Przed nami nowy rok szkolny: wspólna zabawa, praca, poznawanie nowych ludzi , sytuacji, nowych wyzwań. Dla niektórych z Was to zupełnie nowa sytuacja, początki mogą być trudne, ale przy wsparciu nowych przyjaciół i rodziców dacie radę! Rodziców proszę o współpracę i wsparcie.

Na konsultacje indywidualne zapraszam w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 14.30.

Zajęcia z katechezy odbywają się we wtorek i czwartek. Proszę wyposażyć dziecko w zeszyt  ( do wklejania obrazków).

 

Poniedziałek to,,dzień zabawek " w naszej grupie, tzn dziecko przynosi z domu swoją zabawkę.