Informacje dla rodziców Bawimy się i uczymy Wychowawca podpowiada Język angielski Propozycje zabaw z dzieckiem w domu

Muchomorki

Grupa: "Muchomorki"

Nasza grupa liczy 25 dzieci: 13 dziewczynek i 12 chłopców

Konsultacje indywidualne z rodzicami będą odbywały się telefonicznie w każdy poniedziałek od godziny 12.00 do 13.00 lub w innym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą.

Telefon do konsultacji: 789- 259- 322

W wyjątkowych sytuacjach można umówić się na spotkanie z wychowawcą w przedszkolu.

RADA RODZICÓW:

1. Joanna Fołta

2. Paulina Słodowy

3. Agnieszka Fabiańczyk

Zajęcia dodatkowe:

- rytmika: wtorek 9.00

- angielski:

ROK SZKOLNY  2022/2023.

Adaptacja

pożegnanie z dzieckiem w przedszkolupożegnanie z dzieckiem w przedszkolu

Wyprawka przedszkolaka na rok przedszkolny 2022/2023

Dzieci będą miały przedszkolne koszyczki na kredki. Proszę nie kupować piórników.

- Papier ksero- 1 ryza;

- Blok techniczny (biały) - 1 szt.;

- Blok techniczny kolorowy - 1 szt.;

- Papier kolorowy (wycinanki);

- Plastelina

- Temperówka

- 1-2 opakowania ciastoliny Play Doh

- Chusteczki higieniczne w kartoniku - 1 opakowanie

- Chusteczki nawilżające

- Klej w sztyfcie - 2 szt. dobrej jakości np. Magic, Amos- Glue stick, Perofice, Herlitz itp. (klej biały, nie kolorowy sztyft

- Kredki ołówkowe, grube  /dobrej firmy - kredki np. Bambino, Astra, Bic Kids Evolution, Jumbo, Faber Castell, Pelikan itp./.;

- Kredki pastele olejne

- 1 teczka na prace (podpisane) - najlepiej zapinane na gumkę

- 1 skoroszyt na karty z zadaniami

- Kapcie na zmianę;

- Ubranie na przebranie: majtki, skarpetki, koszulka, spodnie.

- Piżama

- Pampers/ podkład jeżeli dziecko potrzebuje

Ramowy rozkład dnia

8:00 – 8:30  Mycie rąk.  Schodzenie się dzieci do przedszkola. Indywidualne rozmowy z dziećmi. Zabawy ruchowe integrujące grupę, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania.

8:30 – 9:00 Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, zabiegi higieniczne.

9:00 – 10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10:00 - 11.15 Kontynuowanie prac wynikających z zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki, swobodna aktywność dzieci. Zajęcie ruchowe  w sali (w razie niekorzystnej aury). Czytanie literatury dziecięcej. Zabawy z językiem angielskim /środa/.

11.15 - 11.30 Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.

11:30 – 12.00 Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12. 00 – 14:00  Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do odpoczynku. Leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej lub słuchaniu bajek.

14.00 – 14:15 Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:15 – 15.00 Zabiegi higieniczne, zabawy dowolne; czytanie literatury dziecięcej, fragmentów książek, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe. gry edukacyjne, planszowe z małym zespołem. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

Drodzy Rodzice !

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych odbędzie się 1 września 2022r. (czwartek).

Rodzic zobowiązany jest do odbierania telefonu z przedszkola (32 455 25 77).