Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców Bawimy się i uczymy Wychowawca podpowiada Język angielski Propozycje zabaw z dzieckiem w domu

Muchomorki

 

   Grupa: "Muchomorki"

 

Rodziców  zapraszam na indywidualne konsultacje w każdy  pierwszy wtorek miesiąca od godziny 15.00 do 15.30  lub w  innym terminie wcześniej  uzgodnionym z nauczycielem. 

Zachęcam Państwa serdecznie do współpracy.

 

RADA RODZICÓW

PANIE: ANNA CUBER

             IRENA KRYPCZYK

             ALEKSANDRA SCHMIDT

              PATRYCJA WRONA

.......................................

 Zajęcia dodatkowe:

rytmika - środa 9.30 - 9.45

zajęcia logopedyczne - poniedziałek 9.00 - 9.15

ćwiczenia korekcyjne - piątek 10.30 - 10.45

...................................................................................................

 

 

Kochane dzieci!         

Dziś kończy się rok przedszkolny i zaczynają się wakacje! 

Życzymy Wam i Waszym rodzicom wspaniałego wypoczynku, 

pięknej pogody, radości z wspólnie spędzonego czasu.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się wszyscy razem uśmiechnięci,

opaleni i wypoczęci!

        PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE!!!

 

 

Przedszkola będą czynne od 15.06.2020

Prosimy zapoznać się z informacjami:

link: https://wodzislaw-slaski.pl/przedszkola-i-zlobek-miejski-otwarte-od-15-czerwca 

 

 

Informacja od p. prezydenta M. Kiecy- z dnia 28.05.2020

Szanowni Państwo,
jak widzicie, przygotowaliśmy sprzęt oraz środki ochrony osobistej dla naszych placówek oświatowych, w tym oczywiście przedszkoli. Po wielu rozmowach i konsultacjach, także z przedstawicielami służby zdrowia, podjęliśmy decyzję, iż nasze przedszkola i szkoły pozostaną jeszcze zamknięte do 14 czerwca. Taka decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną w powiecie i regionie. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim bezpieczeństwo Waszych dzieci, Was i pracowników przedszkoli.
Obecnie ryzyko zaistnienia nowego ogniska zakażeń jest zbyt duże. Proszę zatem, uzbrójmy się w cierpliwość. Pamiętajmy, że wystarczy jeden przypadek zakażenia w grupie i kwarantanna jest nakładana na wszystkie dzieci, ich rodziny oraz pracowników.
Co bardzo ważne, od 1 czerwca nauczyciele szkół podstawowych będą w pełni dostępni dla uczniów ósmych klas. Umożliwimy konsultacje zdalne oraz w szkołach.
Bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem.

 

 

W wodzisławskich placówkach oświatowych w dalszym ciągu będzie kontynuowana nauka zdalna.

Istnieje możliwość uruchomienia w trybie tzw. awaryjnym żłobków, przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych dla dzieci, którym rodzice, ze względu na wykonywana pracę, szczególnie w obszarach walki z pandemią, nie mogą zapewnić opieki. Biorąc jednakże pod uwagę bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w regionie  wciąż pod znakiem zapytania pozostaje decyzja o uruchomieniu tych placówek w naszym mieście. Opracowane w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego procedury (zał. 1, 2, 3) pozwalają ocenić w jakim reżimie sanitarnym placówki w obecnym czasie w ogóle mogą funkcjonować.

Po rozpoznaniu potrzeb rodziców najmłodszych uczniów oraz zainteresowania konsultacjami najstarszych uczniów planujemy w tym awaryjnym systemie uruchomić placówki, ale nie wcześniej niż 1 czerwca br.

Z obiektów szkolnych sportowych udostępnione są kompleksy boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 5 i Szkole Podstawowej nr 28. Jednocześnie informujemy, że do dyspozycji mieszkańców są obiekty sportowe MOSIR-u. 

 

Do pobrania:

 • zał. 1. Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Żłobka Miejskiego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, pobierz tutaj.
 • zał. 2. Procedura organizacji opieki w Publicznym Przedszkolu, dla którego organem prowadzącym jest miasto Wodzisław Śląski, w czasie pandemii COViD-19, pobierz tutaj.
 • zał. 3. Procedury 1-3 i konsultacje, pobierz tutaj.

 

 

 

                     Funkcjonowanie przedszkoli i żłobków- informacja

W związku z sytuacją epidemiologiczną w regionie oraz małym zainteresowaniem rodziców najwcześniej od 25 maja br. w mieście Wodzisław Śląski zostaną uruchomione przedszkola i żłobek miejski.

Opracowane zostały w tym celu procedury, z którymi rodzice i pracownicy powinni się zapoznać. Procedury zostaną opublikowane na stronach internetowych przedszkoli i miasta.

 Z uruchomieniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach I-III i zajęć specjalistycznych w szkołach podstawowych wstrzymujemy się do momentu ukazania się odpowiednich rozporządzeń. Jesteśmy w stałym kontakcie  z dyrektorami placówek.

Link:

https://wodzislaw-slaski.pl/funkcjonowanie-przedszkoli-i-zlobkow?fbclid=IwAR3QS7J77zX8cCLOfx-Rq6IHOrR0MBKgQRb9F6mkyJNXaNtqDrswpk1mlYM

 

Uwaga Rodzice!

Proszę o wypełnienie ankiety, która dotyczy nauczania zdalnego w naszej grupie. Link do ankiety przesłano na Fb grupowego. Dziękuję Bożena Pająk 

 

Wiadomość od prezydenta Mieczysława Kiecy- 30.04.2020

Szanowni Mieszkańcy, Rodzice maluchów,

patrząc przede wszystkim na bezpieczeństwo Waszych dzieci, bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników przedszkoli i żłobka, Waszych i ich rodzin, mając również na uwadze Wasze potrzeby i troski, przymierzamy się do awaryjnego otwarcia placówek opiekuńczych w trybie AWARYJNYM nie wcześniej niż 1⃣8⃣ maja!

❗W przyszłym tygodniu przedszkola nie ruszą. W ciągu najbliższych dni będziemy pracować i solidnie śledzić sytuację w mieście           i regionie. Dziś pewnej decyzji podjąć nie możemy. O wszystkim dowiecie się Państwo do końca przyszłego tygodnia – śledźcie nasze komunikaty.

❗ TRYB AWARYJNY oznacza zapewnienie opieki tylko najbardziej potrzebującym dzieciom. Nie ma i nie może być mowy o pracy przedszkoli w trybie, jaki znamy sprzed epidemii. Jeśli to będzie możliwe, opiekę będziemy się starali zabezpieczyć w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia, służbach porządkowych.

❗Szczegółowo analizujemy wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej w związku z decyzją administracji rządowej o możliwości otwarcia przedszkoli oraz instytucji kultury od połowy przyszłego tygodnia.

❗Zanim uruchomimy jakąkolwiek placówkę, musimy zasięgnąć opinii służb epidemiologicznych, nadzoru pedagogicznego oraz lekarzy – w tym naszego Sanepidu i szpitala, a także zapytać Was, rodziców, i nauczycieli o wiele szczegółów.

❗ Co ważne, musimy rozeznać sytuację, ilu rodziców i opiekunów gotowych będzie posłać swoje pociechy do przedszkola i jak ewentualnie będzie to wpływało na warunki bezpieczeństwa i higieny w placówkach. Dlatego też wychowawcy będą się z Wami kontaktować w tej sprawie w przyszłym tygodniu.

❗Czekamy na publikację przepisów prawnych, a także szczegółową ocenę stopnia przygotowania naszych placówek do uruchomienia w trybie awaryjnym.

❗Czasu jest mało, a przygotowań sporo. Przede wszystkim placówki muszą zostać odpowiednio przygotowane - ponownie zdezynfekowane i poddane ozonowaniu, niektóre zabawki muszą być usunięte, a magazyny żywności muszą być uzupełnione. Będziemy musieli przygotować podział opieki na grupy w taki sposób, aby zapewnić najlepsze warunki bezpieczeństwa dzieciom            i nauczycielom, a także Wam.

❗Nie jesteśmy w stanie z pełną odpowiedzialnością wznowić zajęć w przedszkolach wcześniej. Czas jest nam nie tylko niezbędny, by przygotować placówki dla Waszych dzieci, ale by zapewnić jak największe prawdopodobieństwo, że będą one tam całkowicie bezpiecznie. Proszę Was o wyrozumiałość.

 

 

Decyzją Ministra Oświaty Dariusza Piontkowskiego szkoły, żłobki, przedszkola zostaną zamknięte do 24 maja.

 

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją premiera M. Morawieckiego - przedłużone zostają wszystkie obostrzenia dotychczas wprowadzone przez Rząd.

Została podana informacja, że do 26 kwietnia zostaje zawieszona działalność żłobków, przedszkoli oraz szkół. 

 

 

Życzę Państwu i dzieciom spokojnych, uśmiechniętych i pełnych życzliwości świątecznych dni zdrowia w tym co nas wszystkich spotyka na co dzień.

Dużo wytrwałości przy małych i wielkich przeciwnościach dnia codziennego

i wyrozumiałości dla siebie samego i dla innych.

p.Bożena, Martyna, Beata i Ola

 

 

Uprzejmie prosimy, by kontaktowali się Państwo telefonicznie z przedszkolem

celem uregulowania opłaty za m - c marzec 2020

-------------------------------------------------------------------------------------

 

KONTAKT Z WYCHOWAWCĄ

Proszę o kontakt z wychowawcą pod podany adres mailowy:

KONTAKT Z PRZEDSZKOLEM:

 

Prosimy, by kontaktowali się Państwo z przedszkolem telefonicznie lub poprzez e- mail:

pp6@wodzislaw-slaski.pl

W wiadomości można pozostawić swój numer kontaktowy. Oddzwonimy.

Sekretariat jest czynny w godz. 8.00 do 12.00

...........................................................................

MEN:

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia i nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

 Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca2020r. do 10 kwietnia 2020r.

APEL do dzieci, młodzieży i ich rodziców!

Od poniedziałku- tj. 16 marca wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce będą zamknięte. Uczniowie wrócą do nauki 14 kwietnia 2020. Ta decyzja spowodowana jest obecną sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS- Co-V- 2.

.............................................................................................................................

 W związku z epidemią koronawirusa, zgodnie z rozporządzeniem MEN                

Informujemy Państwa o pracy zdalnej prowadzonej przez naszą placówkę, 

               szczegóły dostępne w zakładkach poszczególnych grup.

.............................................................................................................................

            Rząd przedłużył do Wielkanocy zamknięcie szkół i przedszkoli oraz wprowadził obowiązek realizowania Podstawy Programowej.

  Zapraszam Dzieci i Rodziców do korzystania z propozycji zabaw  w nowej  zakładce:  

                                                               Propozycje zabaw z dzieckiem w domu.

...........................................................................

Zapraszam dzieci i rodziców do skorzystania z propozycji w zakładce - propozycje zabaw z dzieckiem w domu

ePrzedszkolaki- portal dla rodziców i nauczycieli przedszkola- pomysły na zabawy z dziećmi.

https://www.eprzedszkolaki.pl/?fbclid=IwAR12umxxsaYjnLxOrfZtG_Vt5zygAv-8x6edalWzvdEUbqDCgcHzT9VCceM

 

 

 

 

 

WAŻNE TELEFONY!!!

785 936 264  Zarządzanie Kryzysowe w Mieście

601 499 841  tel. alarmowy Sanepid całodobowy

INFORMACJE:

Izba przyjęć w Wodzisławiu Śląskim przyjmuje tylko DOROSŁYCH

Szpital w Rydułtowach DZIECI

 

Zawieszenie zajęć wychowawczo- dydaktycznych trwać będzie

 od 12 do 25 marca 2020. 

 

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dziewczynkom medali i dyplomików. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieciaczków.

Dziękujemy również za piękne bukiety kwiatów dla pań.

                                                                          

 

...........................................................................................

         

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców Publicznego Przedszkola nr 6 (a w szczególności przewodniczącej- pani Basi Piątek) za piękne kwiaty i życzenia z okazji Dnia Kobiet.
                                                                                             Personel przedszkola

 

W miniony piątek,  dzieci  rozmawiały na temat swoich lęków i strachów. Następnie wysłuchały opowiadania „Franklin boi się ciemności”, P. Bourgeoisa, B. Clarka. Próbowały z pomocą nauczyciela odpowiedzieć na pytanie, jak można sobie poradzić ze strachem. Dzieci podawały przykłady zasypiania przy zapalonej lampce czy  zabieraniu do łóżka ulubionej maskotki. Następnie rysowały na tablicy pisakiem swoje wyobrażenia o wyglądzie strachu. Swoje emocje przelewały również  na papier malując, mieszając różne kolory.

Temat realizowano w ramach innowacji "Magiczna moc bajek". 

 

12 marca odbędzie się w przedszkolu koncert muzyczny.

Instrumentem przewodnim będzie kontrabas.

 

 

 

                     23 marca będziemy obchodzić „Powitanie wiosny”. W tym celu prosimy wszystkich rodziców, by założyli swojemu dziecku w tym dniu ubrania w kolorze zielnym. Nasze przedszkole dba o środowisko, więc zachęcamy także, byście wykonali rodzinnie w domu kwiat z odpadów np. butelki plastikowej, gazety, rolki po papierze toaletowym itp. Jeśli pogoda nam pozwoli- dzieci pójdą na spacer z tymi kwiatami a potem „zasadzą” je w ogrodzie czekając na prawdziwą wiosnę.

 

  

Maluszki uczą się zasad higieny jamy ustnej. Pastusie: Milky, Billy, Lilly wprowadzą dzieci w świat bohaterów, którzy pomogą w atrakcyjny sposób zachęcić do mycia zębów. Proszę o przynoszenie przyborów do mycia zębów/podpisane/. 

....................................................................................................................

   

..............................................................................................................................

Tańcowała igła z nitką…- przedszkolaki z PP6 poznają pracę krawcowej.

W ostatnim tygodniu lutego grupa Muchomorków poznała zawód krawcowej – w ramach
preorientacji zawodowej. Dzieci mogły poznać atrybuty krawcowej oraz zobaczyć jak
powstaje ubranie od wykroju do gotowego stroju. Zaproszony gość - pani Halinka
zaprezentowała również maluszkom sposób pracy maszyny do szycia i kolejne etapy
powstawania poduszeczek do wózków dla lalek. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze
się miarę i kroi materiał. Na zakończenie były wspólne prace plastyczne podczas, których
dzieci ozdabiały szablony fartuszków zgromadzonymi guziczkami, wstążeczkami i tkaninami.

Dziękuję rodzicom Franka, Laury, Oliwiera W. za akcesoria pasmanteryjne.

 

Drodzy Rodzice!

Maluszki czekają w przedszkolu na chętnych Rodziców lub innych członków rodziny, którzy przeczytają, krótką bajeczkę, śmieszne wierszyki. Spotkania realizujemy w ramach innowacji „Magiczna moc bajek”.

W  lutym dzieci wysłuchały opowiadania nauczyciela na podstawie fragmentu bajki „Pinokio”. Z zaciekawieniem  śledziły losy drewnianego pajacyka oraz dowiedziały się dlaczego Pinokio miał długi nosek. Przedszkolaki rozmawiały o tym czym jest "kłamstwo" oraz z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w zabawie "Prawda czy fałsz". Następnie wykonały pracę plastyczną z postacią pajacyka. „Muchomorki” już wiedzą, że należy mówić TYLKO PRAWDĘ!

 

 

         

27 lutego odbyły się w naszej grupie zajęcia arteterapeutyczne pt. Tańczymy i muzykujemy z żabą Gabi. Celem zajęć było podnoszenie poczucia wartości, stosowanie się do zasad i wzajemne szanowanie się. Podczas zajęć  maluszki uczyły się piosenki, wykonywały ćwiczenia ruchowe z żabką, oraz ćwiczyły sprawność buzi i języka podczas powtarzania zgłosek.

Przegląd stomatologiczny u dzieci odbędzie się 17 marca.

................................................................................

Podczas zabaw muzycznych dzieci poznają brzmienie kolorowych dzwonków.

................................................................................................

Tłusty czwartek w naszej grupie. Dziękujemy pani Ani, mamie Piotrka za miłą niespodziankę.

.......................................................................................................................................

heartheartheart 

Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dziękuję za ciasto - mamie Zosi Sz., Leny, Oliwiera W., kawę, ciasteczka, mleczko do kawy, herbatę mamie Piotrka C, Wojtka M, Oliwiera W., Maćka. Dziękuję za obsługę gości i fotografowanie uroczystości mamie: Zosi Sz., Piotrka C. 

 Od 24 lutego dzieci poznają zawód krawcowej. Zapraszamy chętną osobę do zaprezentowania sposobu pracy maszyny do szycia i innych akcesoriów krawieckich. Proszę o kontakt.

wych. Bożena

Jeżeli macie Państwo w domu: guziki /duże/,  wstążeczki, tasiemki i inne akcesoria pasmanteryjne, które mogą wykorzystać dzieci w przedszkolu do różnych działań i chcecie się nimi podzielić, z góry dziękujemy.  

.............................................................................................................

 

We wtorek, 18 lutego  wychodzimy do sklepu spożywczego, w pobliżu przedszkola. Proszę ubrać dziecko stosownie do pogody.

 

 

    

Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym do czego służy gazeta. Jak można wykorzystać ją do zabawy. Następnie używaliśmy gazetę do zabaw oddechowych i sprawnościowych. Najwięcej uśmiechu u dzieci wywołały zabawy ruchowe do których dzieci miały gołe stopy. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie, że papier należy segregować i wrzucić do specjalnego pojemnika, który stoi w naszej sali. 

 

.................................................................................

Zachęcam rodziców do wprowadzanie do działań plastycznych z dzieckiem naukę trzymania i cięcia nożyczkami. Dziecko w tym wieku tnie, nacina papier wg własnego pomysłu. Nie musi jeszcze ciąć po śladzie albo wycinać kształtów. Proszę zaopatrzyć dziecko w małe nożyczki i zachęcać do podejmowania prób cięcia. Rozwijanie tej umiejętnosci wpływa na rozwijanie skupienia uwagi dziecka, sprawności ręki jak i współpracy ręki i oka. Takie działania podejmujemy także w przedszkolu, indywidualnie lub w małych grupkach.

DRODZY RODZICE

Od marca będziemy realizowali działania w grupie związne z  myciem zębów. Prosimy o rozwijanie umiejętności samodzielnego mycia i płukania zębów. Proszę przygotować dla dziecka kubeczek do płukania, pastę i szczoteczkę do zębów.  Pastę będą nakładać wychowawcy. Proszę o podpisanie przyborów do mycia zębów.

................................................................................

WAŻNE

Rodzice, których dzieci już uczęszczają do naszego przedszkola nie biorą udziału w rekrutacji lecz składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym od 17 lutego 2020 do 21.02.2020 godz. 15.00

..............................................................................

 


Proszę, przynieść na 5 lutego niepotrzebną gazetę.   

................................................................................

heartheartheart

Dziękujemy rodzicom Kubusia za podarowanie kamizelek odblaskowych dla dzieci.

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „STOMED’ organizuje przegląd stomatologiczny dla dzieci przedszkolnych.

Lekarz dentysta przebada stan jamy ustnej i zębów u dzieci..

Badanie to jest bezpłatne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Warunkiem uczestnictwa dziecka jest pisemna zgoda rodziców (otrzymają Państwo druki od wychowawców) oraz potwierdzenie ubezpieczenia społecznego (PESEL).

Etap diagnostyczny odbędzie się w przedszkolu i będzie poległa na prelekcji z zakresu profilaktyki  i higieny jamy ustnej oraz przeglądzie stomatologicznym.

Każdy uczestnik badania otrzyma informację zwrotną z zaleceniami do dalszego postępowania.

   

Podczas zabaw z językiem angielskim dzieci uczyły się nazw kolorów i nazw wybranych ubrań na zimę.

 

     U p. intendentki można odbierać zdjęcia z balu. 

Album zawiera:

3 indywidualne zdjęcia w różnych formatach 

1 zdjęcie panoramiczne- grupowe

Cena albumu wynosi 35zł.

Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć.

 

Poznajemy pracę kucharki.       

W poniedziałek gościliśmy  w grupie Muchomorków kucharkę, mamę Dominiki, która zaprezentowała dzieciom ubranie ochronne i wybrane akcesoria kuchenne. Zaprosiła również przedszkolaki do kuchni, gdzie pokazała ogromne garnki, misy, patelnie. Największym zainteresowaniem cieszyła się winda do przewozu naczyń kuchennych i posiłków. Dzieci obiecały pani kucharce, że będą jeść surówki jarzynowe. Po powrocie do sali maluszki mogły pobawić się masą solną. Kroiły ją, wałkowały by na koniec wykonać serduszka na prezent. To był dzień pełen wrażeń. 

............................................................................

Drodzy Rodzice

Proszę o informację ile babć i dziadków odwiedzi nasze przedszkole podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość odbędzie się 13 lutego o godz. 10.00. 

wych. Bożena

 

    

Na początku stycznia realizowaliśmy temat „Czy inny znaczy gorszy?”. Dzieci słuchały opowiadania nauczyciela na podstawie baśni K. Andersena "Brzydkie kaczątko". Następnie słuchając muzyki bawiły się piórkami dmuchając na nie i dotykając różnych części twarzy. Dzieci wykorzystały również piórka do malowania jeziora. Następnie naklejały sylwety łabędzi na prace plastyczną. Celem zajęć było kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością. Temat realizowano w ramach innowacji Magiczna moc bajek.

..........................................................................................................

3 stycznia gościliśmy w grupie panią Justynę, mamę Piotrusia Sz. Pani Justyna przeczytała dzieciom opowiadanie M. Galewskiej - Kustra pt. Z muchą na luzie. Dzieci poznały niesamowite przygody muchy. Miały również okazję ćwiczyć sprawność buzi, naśladując różne odgłosy.  Spotkania zrealizowano w ramach realizacji innowacji: Magiczna moc bajek.

heartheartheartDziękujemy pani Justynie za poświęcony czas.

.................................................................................................................................................................................

  Z okazji ferii zimowych życzymy Wam bezpiecznego i pełnego atrakcji wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezpamnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

 3 lutego /poniedziałek/  będzie w przedszkolu teatrzyk: "Kot w butach". Koszt pokryje Rada Rodziców.

heartheartheart

Nasze przedszkole otrzymało podziękowanie za udział w 19 ogólnopolskiej akcji charytatywnej: "Prezent pod choinkę", która została zorganizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji.  Cieszymy się, że paczki, które wspólnie przygotowaliśmy uradowały serca dzieci w Rumunii, Bułgarii, Białorusi i na Ukrainie.

    Serdecznie dziękuję Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. 

                                                                                                        wych.  Bożena

heartheartheart

Dziękuję mamie Piotrusia C. za podarowanie  do grupy kalendarza na nowy rok.

 

 

Informujemy, że od 01.01.2020 obowiązują nowe stawki za wyżywienie dziecka w przedszkolu:

- śniadanie: 2,40zł.

- obiad: 4,00zł.

- podwieczorek: 1,60zł.

-----------------------------------

Razem: 8,00zł dziennie

 

 

 7 stycznia odbędzie się balik karnawałowy.  Serdecznie zapraszamy.

Proszę o przygotowanie dla dzieci strojów. Dzieci  proszę przebrać w szatni.

Podczas baliku będą robione dzieciom zdjęcia.

 

 

      

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie  dla dzieci słodkiego poczęstunku na wigilijkę.

 

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku życzy

p. Bożena , Martyna, Beata i Ola

 

 

 Wigilijka przedszkolna odbędzie się 19 grudnia. Proszę, w tym dniu ubrać dzieci odświętnie i przynieść opłatek.  

 

 

W poniedziałek, 16 grudnia gościła w naszej grupie pani Klaudia, mama Mikołaja. Pani Klaudia przeczytała dzieciom opowiadanie z serii Tupcio Chrupcio pt. Nie dam sobie dokuczać. Dzieci wypowiadały się na temat zachowań bohaterów opowiadania. Dziękujemy za poświęcony czas. 

 

 

 

heartheartheart

 •     

 • U p. Intendentki można zakupić zdjęcia dzieci z Mikołajem. Można zakupić pojedynczo dowolne zdjęcia lub komplet zdjęć.

  Ceny:

  - zdjęcie formatu: 20x 30- 19zł.- 1 szt.

  - zdjęcie formatu: 15x 21- 12zł.- 2 szt.

  - zdjęcie formatu: 10x 15- 7zł.- 2 szt.

  - zdjęcie grupowe- 9zł.  1 szt.

  Komplet zdjęć: 45zł.

Nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Bezpiecznej Placówki Oświatowej

...........................................................................

Dziękujęmy za podarowanie ozdób i dekoracji świątecznych: rodzicom Hani, Piotrka C. i Laury.

 

WAŻNE!!!

10.12.2019r., czyli w najbliższy wtorek w godz. 11- 12 będzie powtórka sesji fotograficznej -  Kalendarz.

Rodzice, którzy nie pamiętają, czy dziecko było w przedszkolu 18 listopada proszę o kontakt z wychowawcą.

 

Informacje dla rodziców:

 • Proszę o przyniesienie dla dzieci chusteczek higienicznych w pudełku.
 • Proszę o wypełnienie ankiet, które otrzymaliście Państwo na zajęciu otwartym.
 • 18 grudnia odbędzie się spotkanie kolędowe dla rodziców całego przedszkola.             W tym dniu wystąpią również dzieci, które ćwiczą do roli bałwanków.   Spotkanie odbędzie się o 15.30.

 

 • Wigilijka przedszkolna odbędzie się 19 grudnia. Proszę, w tym dniu ubrać dzieci odświętnie i przynieść opłatek.  

 

 • 7 stycznia odbędzie się balik karnawałowy. Proszę o przygotowanie dla dzieci strojów.

 

...................................................................................

 

heartheartheart

Dziękujemy Rodzicom za podarowanie produktów do dekoracji ciasteczek:

Rodzicom: Hani, Piotrusia C., Franka, Zosi M., Mikołaja, Ali, Zuzi, Lili, Dominiki, Laury.

Ciasteczka wykonane przez dzieci będą wystawione do zakupienia na świątecznym kiermaszu od 9 grudnia. Zapraszamy

 

.................................................................................................................................

GRATULACJE

           dla Dominiki za zajęcie II miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Mój przyjaciel miś". Życzymy dalszych sukcesów.

 

W dniu 28  listopada grupy: Muchomorki i Biedronki spotkały się z mł. asp. Piotrem Radzikiem- policjantem pracującym w III Komisariacie Policji w Gliwicach. Pan Piotr jest tatą Dominiki z gr. Muchomorków. Przyjechał do przedszkola, by dzieci mogły spotkać się m.in. ze Sznupkiem- maskotką śląskiej Policji.

Podczas spotkania pan Piotr przypomniał dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego, zachowania się podczas spotkania z obcym człowiekiem. Dzieci odegrały scenki – ćwiczyły zachowanie się podczas sytuacji, gdy obcy namawia dzieci do otwarcia drzwi domu i wpuszczenia go do środka, utrwalały numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

Pan policjant uczył przedszkolaki zachowania się podczas spotkania z agresywnym psem. Dzieci przyjmowały pozycję żółwia chroniąc kark i uszy przed zębami psa. Przedszkolaki obejrzały także kilka filmów edukacyjnych utrwalających ich wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Otrzymały odblaski ratujące życie.

Dziękujemy panu Piotrowi za cenną lekcję.

heartheartheart

Dziękujemy pani Ani, mamie Piotrusia C. za podarowanie pokarmu dla ptaków.

 

W piątek, 29 listopada obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień pluszowego misia”. Każde z dzieci przyniosło do przedszkola swoją ulubioną maskotkę- przyjaciela czyli misia. Po śniadaniu dzieci oglądały teatrzyk pt.: „Bal w pokoiku lal” w którym aktorami zostali rodzice.

Serdecznie dziękujemy pani Ani, mamie Piotrusia C. za odegranie roli pajacyka.   

 

W środę, 27 listopada dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. Muzyczne porachunki podczas, którego zostały zapoznane z tubą i klarnetem. Dzieci  wysłuchały również utworów muzycznych w wykonaniu poznanych instrumentów.

Dziękuję rodzicom za udział w zajęciach otwartych i zapraszam do dalszej współpracy.Proszę o wypełnienie ankiet, które dostaliście Państwo na zajęciach.

wych. Bożena

 

 W poniedziałek,  2 grudnia dzieci  będą robić świąteczne ciasteczka. Prosimy rodziców o dekorację na ciasteczka, polewę lub produkty na polewę/ cukier puder, kakao, margarynę/.

Dziękuję wych. Bożena 

 

 

   W nadchodzącym tygodniu czeka nas wiele atrakcji.

 Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do udziału:

w poniedziałek-  25.11-  dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym o Olafie

w środę- 27.11- odbędzie się edukacyjny koncert muzyczny

- w czwartek- 28.11- dzieci spotkają się ze Sznupkiem- maskotką śląskiej Policji

- w piątek- 29.11.- obchodzić będziemy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu rodzice przedstawią teatrzyk, w którym będą aktorami. Uprzejmie prosimy, by w tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoja ulubioną maskotkę- pluszowego misia.

..................................................................................................

 

Proszę rodziców dzieci, które będą bałwankami podczas występów/ Laura, Lena, Dominika, Stella, Lila,Hania, Oliwier/ o podanie u wychowawcy w poniedziałek długości rękawa dziecka i obwodu pod pachami. Występy dzieci odbędą się 11 grudnia.  

 

Nadchodzące wydarzenia w przedszkolu:

- 25 /poniedziałek/ odbędzie się teatrzyk /płatny przez przedszkole/

-27 koncert muzyczny pt.Muzyczne porachunki

- 28 spotkamy się z policjantem

- 29 obchodzimy Dzień Misia, wszystkie dzieci przynoszą do przedszkola misia lub inną maskotkę. Dzieci zobaczą teatrzyk przygotowany przez rodziców pt Bal u lal.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 listopada bawiliśmy się w zakodowane kropelki deszczu. Dzieci rozpoznawały kolory, przeliczały krople i układały na chmurce według ustalonego rytmu. Następnie obserwowały jak należy przyporządkować kolorowe krople do kolorowych kubeczków.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam Rodziców na zajęcie otwarte 26 listopada o godz. 15.15. Przed zajęciem będzie krótkie zebranie. Podczas zajęcia rodzice będą aktywnie włączeni do działań z dzieckiem. Proszę przynieść w tym dniu deseczkę do krojenia, połowę jabłka w skórce i miękkie owoce/ umyte/, które nadają się do krojenia. 

-------------------------------------------------

 

Zapraszam chętnych rodziców do indywidualnych konsultacji 12 listopada od 15.00 do 15.45/ tylko trzy osoby/ oraz 13 listopada od godz. 15.30 do 16.45. Proszę zarezerwować sobie wybraną godzinę u wychowawcy, żeby nie czekać zbyt długo. 

--------------------------------------------------------

W poniedziałek 18. 11.2019 od  godz. 10.30 firma FOTO GAMA będzie wykonywać wszystkim dzieciom zdjęcia do sesji kalendarz. Kalendarz będzie 12- stronicowy w cenie 37zł. Wykup kalendarzy nie jest obowiązkowy!

.........................................................................

8 listopada będziemy uczestniczyli w akcji "Szkoła do hymnu". Prosimy rodziców o odświętny  ubiór dla dziecka.

--------------------------------------------------------

 W związku z realizowaną tematyką "Moja rodzina" proszę porozmawiać z dzieckiem o imionach: mamy, taty, siostry lub brata.

 

.................................................................

31 października gościliśmy w przedszkolu panią Joasię, kóra przeprowadziła z dziećmi zabawy z elementami arteterapii.

8 listopada wychodzimy do Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dzieci i młodzieży. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z pielęgniarką, która opowie dzieciom o swojej pracy. Prosze ubrać dzieci stosownie do pogody.

--------------------------------------------------------------------------------

  

heartheartheart

Dziękuję wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.

Dziękuję za wspaniały poczęstunek dla rodziców i dzieci. Dziękuję Radzie Rodziców za zaangżowanie

w przygotowanie i porządkowanie sali po uroczystości. 

https://www.youtube.com/watch?v=rXteb1QdXgw 

https://www.youtube.com/watch?v=-CPydyskd04

--------------------------------------------------------------------------------------------

heartheartheart

Dziękujemy mamie Wojtusia M. za podarowanie puzzli.

Dziękujemy mamie Piotrusia C. za podarowanie jesiennej ozdoby do  kącika przyrody.

Dziękujemy mamie Zosi M. za podarowanie wstążeczek.

 

 

Jesienne kodowanie - każde dziecko przyporządkowało na macie do kodowania obrazek z jesiennym motywem według określonego kodu.

 

Praca plastyczna wykonana przez Dominikę na konkurs plastyczny  "Zwierzaka mam i o niego dbam"

 

 Praca rodzinna wykonana na konkurs pt. Cuda z dyni.

 

 

Drodzy Rodzice

 Uroczystość Pasowania na przedszkolaka zostaje przesunięta na 31 października na godz. 15.15. Przepraszamy za zmianę.

Wych. Bożena Pająk

   U intendentki można odebrać zdjęcia wykonane przez "Fotogamę"- sesja- Gwiazdy- album- 32zł. Wykup zdjęć nie jest obowiązkowy.

................................................................................................

Dziękujemy Rodzicom za życzenia, kwiaty i słodkości. 

wych. Bożena, Martyna i Ola

ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW NA UROCZYSTE SPOTKANIE

Z OKAZJI PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA.

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 24 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 15.15.

DZIECI I WYCHOWAWCY

 

 

Akcja charytatywna: „Prezent pod choinkę”

Nasze przedszkole dołącza do akcji: prowadzonej przez Centrum Misji i Ewangelizacji  „Prezent pod choinkę”. Każda z grup w naszym przedszkolu pragnie przygotować przynajmniej jedną paczkę- prezent świąteczny dla dziecka  z najbiedniejszych  rodzin z Ukrainy, Białorusi i Rumunii.

Akcja polega na tym, że każda grupa do dowolnego pudełka po butach (pięknie oklejonego) włoży różne artykuły mogące sprawić w/w dzieciom radość.

 Mogą to być:

- słodycze: (z datą ważności przynajmniej od czerwca 2020)!

- zabawki ( maskotki, laleczki, samochodziki itp.)- wykluczone są takie  o charakterze militarnym!

- artykuły higieniczne (np. szczoteczka, pasta do zębów, mydło, grzebień, szczotka, dezodorant itp.)

- odzież i dodatki (bielizna, skarpety, rajstopy, czapki, rękawiczki itp.)

- artykuły szkolne: (zeszyty, długopisy, kredki, piórniki, linijki itp.)

 

CO NIE MOŻE BYĆ PREZENTEM?

artykuły intensywnie pachnące, artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło, artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy itp.), leki i witaminy, za­bawki i publikacje o charakterze militarnym

WSZYSTKIE RZECZY MUSZĄ BYĆ NOWE- NIEUŻYWANE!

Prosimy Was rodzice, byście wsparli tę akcję poprzez przynoszenie do swoich grup w/w rzeczy lub wpłatę „przysłowiowej złotówki” na pokrycie kosztów organizacji akcji oraz transportu (1 PACZKA= 10zł. opłaty). 

AKCJA trwa w naszym przedszkolu do dnia 04.11.2019 włącznie.

Później przekażemy paczki do koordynatora lokalnego tj. Parafii E- A  w Wodzisławiu Śl.

Przydatne link:

 1. Jak zrobić prezent? :

https://cme.org.pl/prezent/jak-zrobic-prezent/?fbclid=IwAR26JRoWVO_LUHh--FCH2oSen3ccAa2GYn0hc30OXe6qxHqzl-LWYECFaZA

Liczymy na Was drodzy Rodzice!

 

DRODZY RODZICE

Pogoda sprzyja jesiennym spacerom. Proszę więc o przynoszenie do przedszkola szyszek z różnych drzew iglastych, żołędzi i innych darów jesieni.  Przyniesione dary wykorzystamy podczas zajęć. Dziękuję.

16 października o  godz. 9.00  odbędzie się koncert muzyczny

JESIEŃ MALOWANA DŹWIĘKIEM.  Dzieci poznają wiolonczelę.

 

 

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy odpowiedzieli na moją prośbę dotyczącą przynoszenia warzyw. Dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci mogły poznać warzywa wieloma zmysłami. 

wych. Bożena

 

Nasze przedszkole bierze udział w bezpłatnej zbiórce elektrośmieci.

Akcja trwa od 7 do 31 października. Zbieramy: komputery, drukarki,  sprzęt RTV i AGD, baterie itp. / szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedszkolu/. Dzięki zbiórce przedszkole może doposażyć się w sprzęt sportowy lub biurowy. Informacje u wychowawcy.

 

     Poznajemy warzywa

Już od poniedziałku, Muchomorki poznawały wybrane warzywa. Każdy mógł sprawdzić jaki zapach  ma papryka i  pomidor, jak wygląda po przekrojeniu marchewka czy ziemniaczek. Dzieci odkryły również w pomidorku i papryce nasionka. Wszystkim podobał się okaz buraka z największymi liśćmi. Natomiast wielką zagadką był dla maluszków koper, który przypominał wyglądem kwiatka.  W ciągu całego tygodnia dzieci będa sukcesywnie poznawać przynoszone warzywa.

 

..................................................

                                                      

Spotkanie  z seniorami w PP6

Ja potrzebuję ciebie –Ty potrzebujesz mnie –każdy jest ważny –mały, duży i starszy”. Pod takim hasłem odbyło się w grupie maluszków spotkanie z seniorami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.  Gościliśmy w przedszkolu panią Edytę i Halinkę z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaprzyjaźnione panie: Jolę i „babcię” Wiesię. Dzieci przywitały gości poznanymi piosenkami i wierszykami.  Zaproszono je również do wspólnej zabawy integracyjnej z chustą animacyjną. Podczas wspólnie  spędzonego dnia seniorzy  zbudowali z najmłodszymi przedszkolakami wspaniałe osiedle domów, remizę strażacką i ZOO. Spotkanie to było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci już od najmłodszych lat szacunku dla osób starszych  i na pewno pozostanie w pamięci naszych kochanych seniorów, którzy dziękowali za zaproszenie i mile spędzony czas w naszym przedszkolu.

 

 

.........................................................................................................

Od 7 października będziemy rozmawiali o warzywach. W związku z realizowaną tematyką bardzo prosimy, aby dziecko przyniosło do przedszkola dowolne warzywo.

..................................................................

heartheartheart

Dziękuję rodzicom Mikołaja, Laury i Oliwiera za podarowanie  jesiennych dekoracji. Dziękujemy również rodzicom Mikołaja za podarowanie dla grupy gruszek do degustacji.

ZAPROSZENIE

Dzieci z grupy Muchomorków zapraszają Rodziców, Dziadków, Rodzeństwo oraz inne osoby, które są chętne przeczytać Przedszkolakom wybraną przez siebie bajkę, w ramach  programu „Magiczna moc bajek”.

 

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do wychowawcy celem ustalenia terminów. 

Program realizujemy cały rok. Wystarczy zarezerwować 20 minut, w godzinach dopołudniowych.

 

 

 

heartheartheart

Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały...

Dziękujemy pani Ani, mamie Piotrusia za  przygotowanie chłopcom czapeczek i pani Oli, mamie Zosi S. za upieczenie babeczek dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Chłopca.

 

W pierwszym tygodniu października będziemy rozmawiać o owocach.
W związku z realizowaną tematyką dzieci mogą przynosić do przedszkola owoce. Chcemy również zorganizować w sali jesienny kącik. Jeżeli ktoś może nas obdarować dynią lub innymi jesiennymi akcesoriami chętnie wykorzystamy do naszej dekoracji. Z góry dziękujemy.

 

..........................................................................

     Pola Nadziei. Tu rozkwita dobro.

W czwartek tj. 26 września dzieci będą sadzić cebulki żonkili w ogrodzie przedszkolnym w ramach akcji Pola nadziei.

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy.

Przyjaciele hospicjów – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

  Bardzo prosimy o zbiórkę nakrętek , które pragniemy przekazać fundacji „Zdążyć z pomocą” pod patronatem Zbigniewa Religi. Nasze przedszkole pragnie w ten sposób objąć pomocą chłopca Wojtusia M. borykającego się z zespołem Leigha.

https://dzieciom.pl/podopieczni/28074fbclid=IwAR0ovvxyQk7cGotN8VSnYRhEobkLz5XyaErerl7kuQRbjyqLyvPcAJvLrrU

Za  każdą podarowaną nakrętkę serdecznie dziękujemy.    

...............................................................................................

  W następny czwartek tj. 03 października firma FOTOGAMA wykona dzieciom sesję
fotograficzną  pt.:
"Gwiazdy".  Cena za zakup kompletu  zdjęć  w  zimowej  scenerii (2
zdjęcia formatu 10x 15 i jedno zdjęcie 15x 21)
wynosi 32zł. Rodzice nie
są zobligowani do wykupu zdjęć.

    Biblioteka zaprasza rodziców wraz z dziećmi do uczestnictwa w programie dla przedszkolaków: "Mała książka- wielki człowiek".

https://wodzislaw-slaski.pl/program-dla-przedszkolakow-mala-ksiazka-wielki-czlowiek?fbclid=IwAR1xdrb7D8KW5OKCZ0OllmJUBy2uCyevQ_bWZFmunfblxrtAzBiwuPHz2Dk

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 września  obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Maluszki uczestniczyły w przedszkolnej dyskotece oraz w zajęciach ruchowych, prowadzonych przez panią Joasię. Na dzieciaczki czekała również niespodzianka ukryta w Myszce Miki - znaczki z podobiznami różnych zwierzątek. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieciom przebrań.

 

heartheartheart

Dziękuję Rodzicom za podarowanie ryzy papieru ksero, plasteliny i chusteczek higienicznych.

Drodzy Rodzice

Od października będę realizować w naszej grupie innowację pedagogiczną pt. Magiczna moc bajek. Jednym z punktów realizacji moich działań z dziećmi jest włączenie rodziców do współpracy. Proszę chętnych rodziców lub innych członków rodziny, którzy mogą poświęcić nam około 20 minut w godzinach dopołudniowych na przeczytanie króciutkiej bajeczki. Można wybrać dzień, miesiąc.

Dziękuję Bożena Pająk

 

 

 

   Już w najbliższy piątek tj. 20 września obchodzić będziemy w naszym     przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

   W tym dniu zorganizujemy dla wszystkich dzieci dystkotekę.

   W związku z tym prosimy Was rodzice, byście przygotowali dla swoich pociech dowolny strój lub element stroju (np. wymyślną fryzurę, perukę, krawat, opaskę itp.).

W tym dniu (zaraz po śniadaniu) w grupach: Rybki i Słoniki odbędzie się Pasowanie na „starszaka” i na „przedszkolaka”. Podczas pasowania obowiązują stroje galowe. Po pasowaniu dzieci z w/w grup przebiorą się w przygotowane przez Państwa  stroje dyskotekowe i będą brały udział w ogólnoprzedszkolnej zabawie.

13 września obchodziliśmy w grupie Dzień Kropki.

Dzieci rozwiązywały obrazkowe zagadki z przedmiotami w kropki, a następnie kolorowały

w grupach piłki i naklejały kropki.

 

heartheartheart

Dziękujemy rodzicom Stelli za podarowanie do przedszkola serii książek.

Dziękujemy rodzicom Oliwierka za podarowanie do grupy maskotek.

 

 

Prosimy Rodziców o przyprowadzanie dziecka do przedszkola zgodnie z zadeklarowaną godziną /np. dzieci zapisane od godziny 8.00 nie przychodzą do grupy szybciej niż zadeklarowana godzina/. Dziękujemy

 

27 września /piątek/ odbędzie się w przedszkolu teatrzyk dla dzieci pt. Calineczka.

Bardzo proszę o wpłatę 3zł u wychowawcy.

 

                     Ramowy rozkład  dnia dla gr. Muchomorków

6:00 – 8:00  Schodzenie się dzieci do przedszkola. Indywidualne rozmowy z dziećmi. Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne.

8:00 – 8:30   Prace porządkowe w sali, zabawy ruchowe integrujące grupę, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem.  Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane  z przygotowaniem do śniadania.

8:30 – 9:00  Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

9:00 – 10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10:00 - 11.15 Zabawy swobodne wynikające z potrzeb i zainteresowań dzieci.  Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki, swobodna aktywność dzieci. Zajęcie ruchowe w sali (w razie niekorzystnej aury). Czytanie literatury dziecięcej.

11.15 -  11.30 Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.

11:30 – 12.00 Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12. 00 – 14:00     

Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do odpoczynku. Leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej lub słuchaniu bajek.                                                              

14.00 – 14:15 Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:15 – 17.00 Zabiegi higieniczne,  zabawy dowolne; czytanie literatury dziecięcej, fragmentów książek, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe. gry edukacyjne, planszowe z małym zespołem. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

 

Proszę przynieść w poniedziałek 02.09.2019r.:poduszkę do spania, piżamkę/proszę podpisać/, obuwie zmienne, ubranka na zmianę / bieliznę, koszulkę, spodenki/, maskotkę do spania lub zabawy.

Wyprawka:chusteczki higieniczne w pudełku i nawilżające, teczka papierowa na prace dziecka/podpisana/, ryza papieru ksero oraz plastelina. Pozostałe  materiały plastyczne zakupywane będą wg uzgodnień podczas zebrania z rodzicami.

Jeżeli ktoś z Państwa będzie chciał obdarować naszą grupę, mat. plastycznym, zabawkami lub innymi materiałami prosimy o kontakt z nauczycielem.

DRODZY RODZICE!

Pierwszy tydzień w nowym miejscu nie jest dla nikogo łatwy. Strach, niepewność, obcość, nieśmiałość towarzyszą każdemu w takich sytuacjach. Nowe otoczenie, nowe twarze, nowe zasady– to wiele nowości naraz. Zapoznanie z nieznanymi pomieszczeniami i regułami w nich obowiązującymi pozwala każdemu poczuć się nieco pewniej, swobodniej, bezpiecznie.

JAK WSPIERAC DZIECKO?

Każdy z nas chce być kochany i potrzebuje zapewnienia o tym fakcie. Ważne, aby maluch nie tylko słyszał te słowa, ale i doświadczał ich mocy. W pierwszych dniach przedszkola dzieci mogą być podenerwowane i grymaśne, dlatego warto okazać im dużo miłości oraz czasu, który można spędzić na byciu ze sobą, np. we wspólnym rysowaniu, na spacerze, konstruowaniu...

 

 

                             

   W związku z rozpoczęciem nowego roku  szkolnego 2019/2020

   29 sierpnia 2019r. (tj. w czwartek) o godz. 15.30

zapraszamy Rodziców wszystkich  dzieci  

na zebranie ogólne – organizacyjne,

a następnie  na zebrania grupowe z wychowawcą dziecka.

Obecność  Rodziców  jest obowiązkowa.

Na  spotkanie  zapraszamy  tylko   Rodziców  lub  reprezentujące  ich osoby  dorosłe.