Publiczne Przedszkole nr 6

 

Nawigacja

 • Szkoła do hymnu!

  W dniu 08.11.2019 nasze przedszkole przystąpiło do akcji MEN: "Szkoła do hymnu". O godz. 11.11 wszystkie dzieci wraz z personelem przedszkola zaśpiewały 4 zwrotki hymnu. Pięknie wyrecytowały także wiersz Władysława Bełzy: "Katechizm polskiego dziecka".

 • Pełna miska dla schroniska

  Drodzy Rodzice, zbliżają się mrozy i okres zimowy, a zwierzaki ze schroniska potrzebują naszej pomocy by przetrwać zimę. Dlatego zachęcamy by wziąć udział w naszej akcji "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA". Zbiórka karmy i tekstyliów potrwa przez 3 tygodnie. więcej informacji na plakacie.

 • Nagrody w konkursie plastycznym

  Miło nam poinformować, że  dzieci biorące udział w konkursie plastycznym „Zwierzaka mam i o niego dbam” -  organizowanym przez Wodzisławską Placówkę Wsparci Dziennego „Dziupla” zdobyli następujące nagrody:

  -Oskar Kolus z gr. Motylków- II miejsce

  - Laura Jachtoma z gr. Rybek- wyróżnienie

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wygranych!

 • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

  Prowadzimy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Chcemy pomóc choremu chłopcu w zakupie wózka inwalidzkiego. Oddaliśmy już kilka worków nakrętek. Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Nakrętki zbieramy dalej!

 • Zdjęcia- sesja- Gwiazdy
 • Nagroda Prezydenta Miasta

  W dniu 15.10.2019 p. Jola -z gr. Biedronek -otrzymła na uroczystej akademii - z okazji DEN nagrodę Prezydenta Miasta. Gratulujemy i życzymy dalszej, owocnej pracy.

 • Prezent pod choinkę- akcja charytatywna
 • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

  Nasze przedszkole bierze udział w akcji ekologicznej: "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Akcja polega na zebraniu starych, nieużywanych kompiuterów, telefonów, tabletów, monitorów, sptzętu RTV, AGD oraz zużytych baterii i tuszy atramentowych. Akcja trwać będzie w dniach: 07.10- 31.10.2019

 • Telefon Zaufania
 • Pola nadziei- akcja charytatywna

        Akcja charytatywna: "POLA NADZIEI"

  Tu rozkwita dobro! W czwartek 26 września wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w akcji: charytatywnej „Pola nadziei”. Żonkile są symbolem nadziei. Nadzieja jest potrzebna chorym terminalnie ludziom będącym pod opieką hospicjów. Akcja ta polega m.in. na wspólnym sadzeniu cebulek żonkili w ogrodzie. Wiosną kiedy kwiaty zakwitną- dzieci zetną je, by ofiarować je swoim rodzicom za symboliczną złotówkę. W ten sposób wszyscy przyczynią się do zebrania środków na opiekę paliatywną w Hospicjum Domowym im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku. Jest to symboliczny akt solidarności z ciężko chorymi i umierającymi. Dzieci przedszkolne zrozumiały ideę sadzenia cebulek żonkili i ochoczo przystąpiły do pracy. Przedszkolaki wyposażone w łopatki i rękawiczki wykopywały w przygotowanej ziemi dołki i umieszczały w nich cebulki. Potem przysypywały je ziemią. Akcje charytatywne uczą dzieci dbania o innych, współczucia, chęci niesienia bezinteresownej pomocy.

 • Zbiórka nakrętek

  Bardzo prosimy o zbiórkę nakrętek, które pragniemy przekazać fundacji „Zdążyć z pomocą” pod patronatem Zbigniewa Religi. Nasze przedszkole pragnie w ten sposób objąć pomocą chłopca Wojtusia M. borykającego się z zespołem Leigha.

  https://m.facebook.com/Wojtu%C5%9B-Musio%C5%82-zespol-leigha-775417625905150/?_rdr

  Za  każdą podarowaną nakrętkę serdecznie dziękujemy.    

 • Zdjęcia

  Zdjęcia - Obrazek 1  W następny czwartek tj. 03 października firma FOTOGAMA wykona dzieciom sesję fotograficzną  pt.:"Gwiazdy".  Cena za zakup kompletu  zdjęć  w  zimowej  scenerii (2 zdjęcia formatu 10x 15 i jedno zdjęcie 15x 21) wynosi 32zł. Rodzice nie są zobligowani do wykupu zdjęć.

 • Biblioteka zaprasza: Mała książka- wielki człowiek

  Biblioteka zaprasza rodziców wraz z dziećmi do uczestnictwa w programie dla przedszkolaków: "Mała książka- wielki człowiek".

  https://wodzislaw-slaski.pl/program-dla-przedszkolakow-mala-ksiazka-wielki-czlowiek?fbclid=IwAR1xdrb7D8KW5OKCZ0OllmJUBy2uCyevQ_bWZFmunfblxrtAzBiwuPHz2Dk

 • Zajęcia z Ronin Kid

  Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek od 15 do 15.45 (dla  nowych osób dwa zajęcia są bezpłatne). Prosimy o kontakt z prowadzącym - trenerem: Robert Szindler: 502- 671- 485

  Zapraszamy dziewczynki i chłopców do zapisów na zajęcia.

 • Zajęcia taneczne w przedszkolu.

  Zapraszamy do zapisów na zajęcia taneczne dziei od 4 do 6 lat, Zajęcia będą prowadzone od października 2019r. na terenie naszego przedszkola. Będą odbywać się raz w tygodniu. Prosimy chętnych o kontakt z prowadzącą p. Janiną Żmud- tel. 501- 512- 873.

 • Zapisy na Ronin Kid

   Bardzo proszę o zgłoszenie u wychowawców, chęć zapisania dziecka na zajęcia sportowe RONIN.

 • Zebranie Rady Rodziców

  Uprzejmie informujemy, że zebranie Rad Rodziców wybranych podczas zebrań grupowych odbędzie się 11 września 2019r. o godz. 15.30

 • Zabudowa w łazience gr. Motylków

  Zabudowa w łazience gr. Motylków

        Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi- (Meble Kristof) tacie Oliwiera, który podczas wakacji poświęcił swój wolny czas i wykonał w łazience Motylków zabudowę- szafkę na kubki, szczoteczki i pasty do zębów oraz dwa wieszaki na ręczniki.

 • Zebranie rodziców

   

   

   W związku z rozpoczęciem nowego roku  szkolnego 2019/2020

     29 sierpnia 2019r. (tj. w czwartek) o godz. 15.30

  zapraszamy Rodziców wszystkich  dzieci  

  na zebranie ogólne – organizacyjne,

  a następnie  na zebrania grupowe z wychowawcą dziecka.

  Obecność  Rodziców  jest obowiązkowa.

  Na  spotkanie  zapraszamy  tylko   Rodziców  lub  reprezentujące  ich osoby  dorosłe.