Informacje dla Rodziców Czego się uczymy? Język angielski Wychowawca podpowiada

- rytmika: wtorek od 13.00 do 13.30

- angielski:

- szachy : wtorek od 12.00 do 13.00

==============================================================================================================

Co wydarzyło się już w tym miesiącu?

Serdecznie witamy w naszej grupie WSZYSTKIE DZIECI "RYBKI" i nową koleżankę Anhelinę, która obdarowała   swoich rówieśników słodkościami!!   Dziękujemy!!!

Obchodziliśmy 6 urodziny Wojtka, Oskara i Mai !!!

Naszym solenizantom RYBKOM życzyliśmy zdrówka, radości, uśmiechu i wspaniałych zabaw w przedszkolu!

Rozmawialiśmy o bezpieczeńswie w sali oraz w czasie poruszania się po chodniku, przejściu dla pieszych i innych miejscach.

Odbyło się PASOWANIE NA STARSZAKA I PRZEDSZKOLAKA!

Obchodziliśmy DZIEŃ SPORTU,  DZIEŃ  KROPKI i ŚWIĘTO ŚLIWKI !!

Zapraszam do oglądania zdjęć w GALERII !

Zachęcam do przynoszenia darów jesieni do kącika przyrody (owoce, warzywa)

Dziękuję !

wych.  Jola

Ramowy rozkład dnia

8:00 – 8:30  Schodzenie się dzieci, zabiegi higieniczne, zabawy ruchowe integrujące grupę, ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe ze śpiewem. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania.

8:30 – 9:00 Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, zabiegi higieniczne.

9:00 – 10.00 Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10:00 11.15 Kontynuowanie prac wynikających z zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki, swobodna aktywność dzieci. Zajęcie ruchowe w sali (w razie niekorzystnej aury). Czytanie literatury dziecięcej.

11.15 - 11.30 Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.

11:30 – 12.00 Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe

12.00 – 12.30 (środa, czwartek) Religia.

12.00 – 13.00  (wtorek) Szachy

12.00 – 13:45  Zabawy relaksacyjne, słuchanie muzyki, czytanie literatury. Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych, sprzyjających twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej, werbalnej, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat lub kształtującym, spacery, zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub zabawy w kącikach zainteresowań w sali, opowiadanie lub czytanie bajek, zabawy    w teatr, prace nauczycielki o charakterze obserwacyjnym.

13.45 – 14.00 Czynności porządkowe i samoobsługowe, zabiegi higieniczne,  przygotowanie do podwieczorku.

14.00 – 14:15  Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

14:15 – 16.00 Zabiegi higieniczne, zabawy dowolne; czytanie literatury dziecięcej, fragmentów książek, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe, gry edukacyjne, planszowe z małym zespołem. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.